«

»

Bře 26 2012

Print this Příspěvek

1. Valašský FC – SK Boršice 1:2(0:2)

Branky:   63´ J. Maléř – 16´ A. Brzica, 37´ Činčala z pen.
Rozhodčí:  Houdek (St. Město) – Doležal (UH-Mařatice), Šumšal (Dol. Němčí)
ŽK:    2 : 5  (78´ Boruta, 91´ ? – 48´ Kopčil, 49´ Konrád, 64´ Kuzma,  72´ Vašek, 83´ Mikulčík
ČK:   nikdo
Diváci:  200 
Rohy:    6 : 3
 
Sestava 1. Valašský FC:  Majer – Šimek (62´ Bortl), Poledník, Balejík, Žitník – Drda, Boruta, Stavinoha (78´ Talpa), J. Maléř – M. Maléř, Drápala. Trenér Petr Maléř.
 
Sestava Boršic: Blažek– Zach, Vašek, Martinec – Kopčil – A. Brzica, Kuzma (86´ Náplava), Mikulčík, Konrád – M. Dufek, Činčala. Trenér Pavel Šimeček.
 
Jaro se v plné parádě přihlásilo o slovo už i mezi beskydskými kopci, a tak na prosluněné rožnovské umělce si to oba sousedé v tabulce mohli rozdat bez sebemenších zábran či omezení. Domácí na pravém kraji zálohy s navrátilcem Drdou ze Zubří se však nijak netajili vyměnit si s Boršickými tabulkové postavení, hostům navíc v případě neúspěchu hrozil propad až o tři čtyři místa níž. Trenér Šimeček se přitom musel obejít nejen bez distancovaných hříšníků Vlčka a Hromady, ale i bez gólmana Remeše, jehož těsně před zápasem skolila střevní chřipka a také F. Brzici, jehož postihla únavová zlomenina na chodidle. Na boršické lavičce náhradníků se tak „tísnili“ pouze dva dorostenci Náplava s Daňkem.
 
Jižané však začali s vervou a už ve 2´ Činčala vyzval do úniku Konráda, tomu ale domácí obránci včas překřížili cestu a zakončit mu nedovolili. Domácí kontrovali krátce poté, když nekoncentrovaný Martinec se snadno nechal obrat o balón a po přízemní střele J. Maléře musel náhradník mezi tyčemi Blažek poprvé na zem. V 8´ nabídl Činčala zakončit akci také Kopčilovi, ten ale svoji ránu poslal až dolů k Bečvě. Ve 12´ Boršičané opět chybovali v rozehrávce a na hranici šestnáctky si pomohli faulem, Bořuta ale z tresťnáku napálil jen do zdi. Vzápětí hosté bez úhony přežili i dva po sobě jdoucí rohové kopy a přestěhovali se na půli soupeře. V 16´ z levé strany nacentroval před domácí branku pronikající Mikulčík a míč v skrumáži hráčů propadl k nohám A. Brzici, který jej šťastně levačkou s pomocí teče jednoho z obránců dokázal nasměrovat až k zadní tyči za bezmocného Majera – 0 : 1! Domácí však inkasovaný gól nezaskočil a snažili se rychle skóre srovnat. V 19´ vyslal další nebezpečnou ránu aktivní J. Maléř, bránící Zach ji však stačil zblokovat alespoň na roh. Na druhé straně se o tři minuty později Kondrád pokusil po úniku napálit prudký centr před domácí branku, Majer se ale zaskočit nenechal a míč tělem včas přikryl. Poté se úsilí obou týmů vybíjelo převážně v lítých soubojích ve středu pole a až v 32´ dal o sobě poprvé více vědět táhlou střelou jinak dobře střežený domácí kanonýr M. Maléř. Krátce po něm mohl Blažka ohrozit i mladší s Maléřů Jakub, ale v dobré pozici v pádu levačkou branku přestřelil. Ve 36´ se do útoku nečekaně vydal boršický krajní bek Martinec a po narážečce s Konrádem jeho průnik domácí obránce zastavil až ve velkém vápně kosou a přesný sudí Houdek před zrakem předsedy krajské komise rozhodčích J. Kubíčka ani na sekundu nezaváhal a ukázal na penaltový puntík. Míč si na něj postavil Činčala a důraznou střelou po zemi nechal Majera pouze vystihnout její směr – 0 : 2! Domácí však ani za tohoto stavu nerezignovali a už ve 39´ měli hodně blízko ke kontaktnímu gólu, ale skvělý Blažek tutovku M. Maléře vytěsnil s pomocí dobře postavené pravé tyče na roh. Při hostech stálo štěstí i dvě minuty před přestávkou, když přetažený rohový kop dopadl u vzdálenější tyče k Poledníkovi, ten ale míč do branky propasírovat nedokázal.
 
Do druhého dějství hnala domácí bílý balet na zteč nejenom povzbudivá slova trenéra P. Maléře, ale i sílící severák od Radhoště a hosté se po pár minutách ocitli pod trvalým tlakem Valachů. Ve 46´ sice ještě zahrozili Mikulčíkovým dobrým centrem zprava, na nějž ale nabíhající Činčala nedosáhl. Navíc se do jejich řad vloudila i pochopitelná nervozita z obavy dalšího dění. Tu už ve 48´ potvrdil protestující Kopčil první boršickou žlutou kartou a hned po něm i Konrád, jenž zbytečně dlouho váhal při autovém vhazování. Od těchto chvil domácí jasně převzali otěže zápasu a bylo jen otázkou, zda hosté svůj náskok uhájí. Ve 49´ opět podržel své spoluhráče Blažek, jenž kousek od šibenice bezpečně lapil nebezpečný lob zprava. V 52´ určitě nejvíce zatrnulo trenérovi Šimečkovi, když po vzdušném souboji s Borutou Činčala špatně došlápl, ale jeho kotník naštěstí vydržel. V 57´ dost riskantně přímo na šestnáctce fauloval M. Maléře jeho věčný stín Martinec, domácí borci ale standardky naštěstí v neděli nezvládali a Stavinoha opět poslal pořadatele pro míč až k řece. V 59´ musel Blažek odvážně pod nohy pronikajícímu Borutovi. Hosté se před Majera dostávali jen složitě a 60´ se o to pokusil Konrád, přes pevnou domácí hráz dirigovanou kapitánem Balejíkem se ale neprosadil. V rozpětí 61´ a 62´ mohl dvakrát za sebou skórovat M. Maléř, první šanci ale namířil slabou střelou vedle tyče a ve druhém případě po obejítí Zacha znovu ztroskotal na Blažkovi, když následná Borutova rána z 20 metrů skončila také těsně mimo. Narůstající převaha Rožnova byla přece jen konunována gólem v 63´, jemuž předcházelo laxní bránění – nebránění M. Dufka uprostřed hřiště, po němž se J. Maléřovi náhle otevřela cesta k brance a na jehož tečovanou ránu z 18 metrů přesně do vinklu neměl boršický gólman nárok – 1 : 2! A nemuselo zůstat pouze u tohoto gólu! V 69´ neuhlídal ani A. Brzica svoji stranu a centrovaný míč z levé strany poskakoval asi metr před boršickou svatyní, nikdo z Rožnovských jej ale do sítě nedotlačil. V 72´ musel záchrannou brzdu zatáhnout i za cenu ŽK další výborně hrající nováček v žlutozeleném dresu Vašek. V 78´ se na pronikajícím Kopčilovi pořádně vyřádil důrazný Boruta a před očima se rázem zažlutilo i jemu. V 82´ hosté propásli jednu z mála možností gólově odskočit, ale Konrád svoji standardku z kraje velkého vápna nezvládl. A tak hosté spolu s hrstkou svých příznivců si museli protrpět ještě dalších deset minut, v nichž domácí vysokými nákopy do vápna zle zatápěli pod kotlem. Vyrovnání se však už nedočkali a hosté si na jih Moravy nakonec odvezli tvrdě vydřené a o to víc cenné tři body.  J. Hastík

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/1-valassky-fc-sk-borsice-1202/