»

Srp 09 2011

Print this Příspěvek

Boršice – Morkovice 3:2 (0:2)

Branky:  Konrád 2, Činčala – Hladký, Nevřala

Rozhodčí:  Zpěvák  – Schnürmacher, Vacula

Delegát KFS: Chaloupka

ŽK: Hromada, Zach – J. Svoboda, Žourek, Rozsypal

ČK:  J. Svoboda (69´)

Diváci:  310

Rohy:   6 : 5

Sestava Boršic:  Remeš – Martinec, Kopčil, Vojtěšek – Zach (87´ A.Brzica), Vlček – P. Dufek, M. Dufek, Hromada – Činčala, Konrád. Trenér Pavel Šimeček.

Sestava Morkovic: Veselý – Havlík, Rozsypal, J. Svoboda, Nevřala – Žourek, Hlaváček, Majda, Oplt (60´ Kníchal) – Hladký, Valášek. Trenér Jiří Janecký.

Ve své obnovené premiéře v krajském přeboru po 6-ti letém působení v I. A třídě přivítali fotbalisté Boršic jednoho z favoritů soutěže. Týmu z Kroměřížska v loňské sezóně jen těsně unikl postup do divize, když skončil nakonec druhý s pětibodovou ztrátou za vítěznou Spytihněví. S Morkovicemi se Boršice v soutěži naposledy potkaly v inkriminované sezóně 2004/05, kdy Morkovice slavily  postup do divize a Boršice naopak v beznadějné situaci sestoupily o třídu níž. Tehdy oba zápasy vyhráli Hanáci, na podzim si z Boršic odvezli body za výhru 0 : 1 a doma přehráli tým zpod Buchlova 3 : 0.

Do úvodního utkání sezóny 2011/12 vstoupili domácí už bez L. Hikla, jenž z důvodu opakovaných zranění ohlásil konec (nebo jen přerušení?) kariéry a také bez útočníků Kuzmy a F. Brzici, kteří si odnesli šrámy z přípraváku proti Bzenci. O poznání lépe začali hosté, kteří rychle a přesně kombinovali a až příliš snadno pronikali před Remeše. Gólem zaváněla už jejich akce v 1. minutě, aktivitou hýřící Žourek však zblízka branku minul. Svěřenci domácího kouče Pavla Šimečka začali neuvěřitelně zakřiknutí a zpočátku nedokázali navázat na solidní hru z kvalitních přípraváků proti Mutěnicím či Napajedlům. Převaha týmu v modrých dresech byla po zásluze odměněna vedoucím gólem v 8´, kdy se ve skrumáži nejlépe zorientoval kanonýr Hladký – 0 : 1! Inkasovaný gól domácí hráče paradoxně probral z prázdninové letargie a už o tři minuty později poprvé zahrozili,  Konrád však trestný kop nastřelil jen do zdi. Po katastrofální čtvrthodině domácí přece jen srovnali krok zejména zásluhou aktivního Kopčila, Činčaly a Konráda. V 18´ je však zmrazil laciný gól Nevřaly přímo z rohu – 0 : 2! V té době akcie domácích klesly na minimum a nikdo by na ně snad nevsadil ani zlámanou grešli…. Ve 23´ však nováček v žlutozeleném dresu Martinec ve spolupráci s Činčalou založili akci, na jejímž konci všudybyl Konrád mazácky zažehl světýlko na konci tunelu – 1 : 2! Domácí se definitivně zbavili ostychu a začali konečně vystrkovat růžky. Před odchodem do kabin zlepšil všem náladu další gólový zářez Konráda, jenž s přehledem zužitkoval Činčalou vybojovaný a téměř ztracený míč ve vyrovnávací gól – 2 : 2! Po obrátce se zaskočení hosté už nestačili divit…. Boršice  přebraly otěže hry do svých rukou a když je v několika prekérních situacích gólman Remeš i podržel, přešly do profiofenzívy. Tu korunoval v 65´ neúnavný Činčala parádním gólem, při němž téměř od postranní čáry překvapil brankáře Veselého a míč dlouhým obloukem od vzdálenější tyče nasměroval za jeho záda – 3 : 2! Domácí radost nebrala konce! Když se o pár minut později při úniku M. Dufky po faulu zezadu vykartoval obránce J. Svoboda, hosté doslova ze hřiště odešli. Boršičtí mohli svoji jasnou převahu potrvrdit i dalšími góly, ale M. Dufek, jenž obětavě nastoupil spolu s bratrem –  ženáčem P. Dufkem jen krátce po svatebním veselí, neměl ten správný střelecký apetít a úniky skvělého „Manyho“ Konráda buď vychytal Veselý nebo skončily těšně nad bránou. Domácí hráče do šaten vyprovodily zasloužené ovace početného a spokojeného publika. JH

 

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/borsice-morkovice-32/