«

»

Zář 27 2012

Print this Příspěvek

Boršická premiéra Vlachovic

V neděli zavítá do Boršic (patrně poprvé v novodobé historii) nováček KP z Vlachovic, jehož mužstvo reprezentuje valašskou obec s cca 1500 obyvateli. Vlachovice leží 6 km západně od Valašských Klobouků v průměrné nadmořské výšce  350 m n. m. pod vrcholem Vysoké (646 m n.m.), uprostřed zelené podhorské krajiny CHKO Bílé Karpaty s typickými lukami a pastvinami s pasoucími se ovcemi a skotem, a obklopené četnými lesními pasekami, kde občas najde útočiště dokonce i nějaký ten medvěd, vlk či rys zatoulaný ze sousedních slovenských hor. Obec je členem Mikroregionu Ploština a Jižní Valašsko. Jednou z nejvýznamnějších pamětihodností obce je kostel Svatého Michaela Archanděla, poprvé zmiňovaný už r. 1500,  po vypálení nájezdnými Kuruci v 18. stol. přestavěný do barokní podoby. Cenné jsou zde i památky lidového stavitelství.

Muži Vlachovic v loňském ročníku postoupili z I. A třídy, sk. A z 1. místa, když z 26 uktání získali 50 bodů, o 1 víc, než druhé Hutisko-Solanec. Rozhodující bod však získali až v posledním kole doma za bezbrankovou remízu se zachraňující se Juřinkou. Přitom v přechozích dvou ročnících měli  Vlachovičtí namále i v I. A třídě, do níž sestoupili po krátké roční epizodě v KP v sezóně 2008/09. Výkonnostní vzestup mužstva v loňském ročníku je bezesporu spojen s příchodem 41 letého trenéra Ing. Pavla Charváta, který do Vlachovic přešel z nedalekých Valašských Klobouk, kde jako učitel působí na Gymnáziu a Obchodní akademii. Uherskohradišťsko přitom pro tohoto sympatického trenéra není žádnou neznámou, neboť  na přelomu 80. a 90. let jako talentovaný odchovanec brumovské fotbalové líhně, která vyprodukovala i takové fotbalisty jako Řepka, Šenkyřík, Polách či Kachlík , na přelomu 80. a 90. let několik sezón působil v tehdejší třetiligové Jiskře Staré Město a poté i v druholigovém LeRKu Brno.

Mužstvo SK Vlachovice je však pro Boršičany velkou neznámou. Z dosavadních výsledků lze pouze usoudit, že jeho síla spočívá především v kvalitní ofenzívě. Vždyť jeho hráči v 7 dosavadních zápasech dokázali skórovat už 18x, což je na nováčka úctyhodná bilance. A tak s aktuálním umístěnmí na pěkné 6. příčce  jsou ve Vlachovicích určitě spokojeni.

Nedělní utkání má výkop v 15,30 hod., řídit jej bude trojice rozhodčích ve složení Jaroslav Krajča, Jiří Kozubík (oba ze Zlína) a Josef Dostálek (z Bílovic-Včelar).

Jaroslav Hastík

 

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/borsicka-premiera-vlachovic/