«

»

Kvě 02 2013

Print this Příspěvek

ČSK Uherský Brod – SK Boršice 2 : 2 (1 : 1)

19. KP mužů, sobota 13.4.2013 od 16 hod., UT Lapač v Uh. Brodě

Branky:  49´z pen. a 90´ R. David – 43´Konrád, 61´M. Dufek

Rozhodčí:  Mičkal Karel – Chlevišťan Karel, Stodůlka René

Delegát KFS:  Babušník Ladislav

ŽK:  3 : 3  (R. David, Pochylý, Josefík – Mikulčík, M. Dufek, D. Klvaňa)

ČK:  nikdo

Rohy:  9 : 1

Diváci:  180

Sestava Uh. Brodu:  M. Ondrůšek – Solařík, M. David, Zemánek, Jahoda – F. Hruboš, R. David, Mančík (72´Josefík), Dvořák – Vojtek (83´ Indra), Pochylý . Trenér František Ondrůšek.

Sestava Boršic:  Remeš – Hromada (57´Mušálek), Vašek, Martinec – Vlček – Mikulčík, M. Dufek, Kuzma (83´Činčala), Šustr – D. Klvaňa, Konrád. Trenér Pavel Šimeček.

Jarní mistrovskou premiéru si Boršičané odbyli až po třítydenním nuceném půstu, způsobeném opakovanými odklady zápasů v Kateřinicích, v Bystřici pod Host.  a doma s Velkými Karlovicemi z důvodu  nezpůsobilých terenů. Navzdory těmto vrtochům počasí Brozané už před tímto zápasem absolvovali dva duely, z nichž v prvním dostali nečekaný třígolový výprask od „šviháků lázeňských“ z Luhačovic a ve druhém si podle očekávání doma poradili se Vsetínem. S ohledem na nejistou meteorologickou předpověď pořadatelé už v předstihu tento atraktivní zápas, původně plánovaný na přírodní trávník U Olšavy, přemístili na umělku Lapač, což se nakonec ukázalo jako velmi prozíravé… Zvlášť, když navíc v týdnu před sobotním utkáním přírodní trávník brodských Orlů v oraniště proměnili i „Czaplárovi boys“ v bezvýznamém přípraváku mládežnické reprezentace proti brněnským juniorům….

Hosté vstoupili do důležitého zápasu aktivněji a už ve 12´měl na své kopačce první gólovku M. Dufek, jemuž zleva nezištně nabil Konrád, boršický kanonýr však v dobré pozici míč trefil špatně. Domácí kontrovali akcí ve 20´a po obranném zákroku boršického halva Šustra by se nikdo nedivil, kdyby se pískala penalta. Přesně po půlhodině hry zmařil velkou příležitost unikajícímu Konrádovi skvělým zákrokem nohou domácí gólman M. Ondrůšek. Mezi 35´až 38´ dosud prosluněnou oblohu ztemnila černá mračna, z nichž se záhy začaly valit i kroupy, k přerušení zápasu však nedošlo.  V závěru krátkého krupobití se v další obrovské šanci znovu ocitl M. Dufek, z malého vápna ale míč protlačit za brankovou čáru nedokázal. Gólu se však hosté po zásluze dočkali ještě před přestávkou, když ve 43´na půlce chyboval domácí obránce Zemánek, důrazný Mikulčík jej obral o míč a vlevo našel nabíhajícího Konráda, jenž tentokrát M. Ondrůškovi žádnou šanci nedal – 0 : 1!

Druhá půle začala podle očekávaného scénáře. Ve 49´ po fatálním zaváhání boršických obránců dvojice hráčů v červeném snadno vnikla do velkého vápna, bránící Mikulčík na kolenou se jim trochu netakticky postavil do cesty a sudí Mičkal ani na okamžik nezaváhal dát domácím příležitost ke srovnání.  Následně nezaváhal ani zkušený domácí špílmachr R. David a z penalty vyrovnal – 1 : 1! V 60´M. Dufek vtipně prodloužil Konrádův centr na zadní tyč, nikdo z Boršičanů však nezareagoval.  O minutu později v nebývalé pohodě hrající Vlček rozehrál nádhernou partii, na jejímž konci se přes Kuzmu, Konráda a Mikulčíka dostal míč až k M. Dufkovi, jenž krásnou hlavičkou do Ondrůškova protisměru znovu dostal hosty do vedení – 1 : 2! Krátce poté mohl pojistit vedení D. Klvaňa, ale ve slibném brejku spolu s Konrádem řešil akci hodně sobecky jen individuálně a na hranici šestnáctky na už zformované domácí obraně sám ztroskotal. V závěrečných dvaceti minutách se domácí borci vydatně povzbuzovaní svým trenérem F. Ondrůškem nadechli k mohutnému náporu. Naopak některým hráčům v bílém evidentně docházely síly a vyrovnání tak znovu viselo ve vzduchu. V 72´se vynikajícím zákrokem proti tvrdé Dvořákově střele blýskl i boršický gólman Remeš, jenž vzápětí skvělým reflexem zabránil skórovat i hlavičkujícímu Vojtkovi. V 85´neúnavně bojující domácí hráči zprava už poněkolikáté vyšachovali rozhozenou boršickou obranu a mladíček Pochylý se znenadání ocitl sám před odkrytou Remešovou svatyní, stát hrdinou dne se však zalekl a zbrkle zamířil až kdesi ke vchodu do Hamšíkova penzionu… Do posledních chvil o vyrovnání usilující Brozané se však v samém závěru kýženého druhého gólu přece jen dočkali, když F. Hruboš kousek za vápnem nenápadnou přihrávkou vyzval k překvapivému zakončení R. Davida, jenž podivně zakrouceným lobem dokázal najít škvíru mezi Remešovými prsty a břevnem za jeho zády a k velké radosti domácích příznivců konečně vyrovnal – 2 : 2! Kvalitní derby dvou týmu ze samého čela tabulky tak skončilo zaslouženou dělbou bodů. JH

Další výsledky neúplného 19. kola:  Chropyně – Kateřinice 3 : 1, Slušovice – 1. Valašský FC 0 : 2, Holešov – Luhačovice 0 : 0, Vlachovice – Vsetín 0 : 2, Provodov – Vigantice 2 : 2. Vel. Karlovice – Bystřice p. Host. odloženo na středu 5.6.2013 od 16,30 hod.

 

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/csk-uhersky-brod-sk-borsice-2-2-1-1/