»

Říj 07 2013

FC MORKOVICE – SK BORŠICE 0 : 1 (0 : 1)

Branka:  2´ D. Klvaňa

Rozhodčí:  Martin Štěpánek (Luhačovice) – Tomáš Kostelník (Prakšice), Tomáš Mejzlík (Luhačovice)

Delegát KFS Zlín:  Ing. Ladislav Babušník (Roštín)

ŽK:   0 : 2  (19´ Horák, 39´ T. Klvaňa)

ČK:  -

Rohy:  7 : 8

Diváci:  150

Sestava Morkovic:  Vrba – Havlík, Rozsypal (46´Přecechtílek), Horňák, Šimoňuk (80´Svoboda) – Oplt, Handl, Gröpl, Koláček (62´ Zápařka) – Huška, Tesař. Další náhr. Křížek, Novák a Jarka. Trenér Jiří Janecký.

Sestava Boršic:  Remeš – T. Klvaňa, Horák, Martinec – Zach – Zelinka, Ohnutek, Šustr – M. Dufek – D. Klvaňa (86´Činčala), Konrád (90´Vlček). Další náhr. Náplava a Mušálek. Trenér Pavel Šimeček.

Ještě nedávno by tento duel byl označován za šlágr kola, v sobotním slunečném odpoledni však ani jeden ze soupeřů nepřekročil svůj dosavadní stín a utkání sotva průměrné úrovně příliš pohledné kopané nenabídlo. Víc to určitě překvapilo u domácího souboru zkušeného trenéra Janeckého, jenž si o hráčích formátu svých nedávných opor Žourka, Valáška či Hladkého dnes může už jen nechat zdát. Ani hostující kouč Šimeček však před zápasem neměl zrovna klidné spaní, když po dvou předchozích porážkách mu další vrásky na čele přidělala absence dvou defenzívních hráčů Kopčila s Hromadou. Na druhou stranu ale už mohl počítat s uzdravenými Horákem a Šustrem.

Podle očekávání domácí začali ofenzívou. Už ve 2´ získali výhodu prvního rohového kopu, po němž však hosté přešli Šustrem do rychlého protiútoku. Ten pod hlavní tribunou nezadržitelně přešel  přes dva beky v modrém, zleva vnikl do velkého čtverce  a prudkým centrem na bližším rohu malého vápna našel D. Klvaňu, který pak s instinktem zabijáka levačkou nedal mladému Vrbovi šanci – 0 : 1! Za další dvě minuty nažhavený Šustr svým strážcům upláchl znovu, při pokusu o přihrávku však zakopl o drn…. Rychlý gól určil způsob hry následujících minut, v nichž se domácí usilovně snažili ze všech pozic o střelbu, k jejich smůle však hodně nepřesnou. V 11´ se pokusil „Jankovický expres“ napodobit i D. Klvaňa, ale ani jemu se přihrát do vápna nepodařilo, když jeho pokus o centr zblokoval jeden z obránců. Ve 14´ se z 20 metrů rozhodl k  prudké ráně domácí bek Havlík, ale ani on neměl mířidla seřízená.  Vzápětí na opačné straně i Vrbovu pozornost vyzkoušel z dálky Ohnutek a jeho ráně už ke gólu moc nescházelo. Až ve 21´ domácí zamířili poprvé a v první půli i naposledy mezi tyče, Huškův pohotový pokus po zemi ale Remeš v pokleku lapil s jistotou. Marné snažení domácích „Morek“ postupně vyšumělo a jejich bezradnou koncovku korunoval těsně před koncem první třetiny zápasu kanonýr Huška, jenž svoji standardku poslal až kdesi ke hřbitovní zdi. Úsporný herní projev Boršičanů v této fázi zápasu kdosi na tribuně výstižně okomentoval slovy „Majó čas!“. Hosté se poté přece jen odklonili od vyčkávací taktiky a ve 32´ostrou křížnou střelou podél Vrbovy svatyně zahrozil Konrád. O minutu později však utnul jejich útočné choutky nepříjemný zákrok jednoho z bránících Hanáků, jenž přímo před očima hlavního arbitra Štěpánka pohybem roztažené ruky do obličeje v rozletu zastavil Šustra, nastartovaného k dalšímu výpadu na polovinu soupeře. Po ošetření masérem Nečasem pak boršický krajní halv obětavě zápas dohrál s tržnou ránou pod okem. Domácí sice ještě jednou kontrovali Šimoňukovou pumelicí z 20 metrů, ale i jeho rána prosvištěla víc než metr nad břevnem. Boršičané mohli už do přestávky své těsné vedení hned 2x pojistit, ale ve 42´ po Dufkově brejku a Zelinkově přesné přihrávce Konrád pravačkou sám před gólmanem zamířil vysoko a D. Klvaňa už v nastaveném čase z malého vápna další skvělou Šustrovou nabídkou pohrdl a tuto gólovou šanci zakončil jen chabě.

I druhý poločas zahájili lépe domácí a v 51´ způsobili před Remešem závar, který ale hosté ustáli. Už o minutu později Šustr z rohu velkého vápna pěknou přízemní střelou prověřil na druhé straně i Vrbu. V 58´ se v přečíslení řítili Ohnutek s Konrádem na jediného domácího beka, boršický útočník ale míč nedokázal dobře převzít a ze slibné akce vytěžil pouhý roh. Přesně po hodině hry nescházelo mnoho, aby si Šustrův střílený centr jeden z Morkovjanů srazil do vlastní sítě. Přetrvávající chaos v domácí defenzívě pak v 63´ nedokázal znovu potrestat Konrád, jenž po kiksu domácích obránců na hranici velkého vápna zapomněl míč za sebou. V 68´ však mohlo být vyrovnáno, když Konrád při pokusu o uvolnění M. Dufka lehkovážně přišel na vlastní půlce o balón a po následné Zelinkově minele ve vlastní šestnáctce se k centrovanému míči dostal dlouhán Gröpl. Jeho nepříliš prudkou, ale přesnou hlavičku pak Remeš bravurně vytěsnil z brankové čáry v poslední chvíli. Už po dalších čtyřech minutách však mohli opět skórovat bílí, ovšem Šustr z úhlu nejdřív propásl dobrou příležitost přelobovat brankáře a potom už vypálil nepřesně. Vzápětí si Konrád v úniku sice vytvořil náskok na své pronásledovatele, ale zakončit pravačkou se neodvážil a raději zvolil zpětnou přihrávku na oblouk vápna. Tam jej převzal D. Klvaňa a placírkou k tyči se pokusil Vrbu po zemi obstřelit, také on  však vytáhl parádní zákrok a v pádu míč vyrazil na roh. Krátce nato bylo znovu horko v malém vápně před trochu dezorientovaným Remešem, ale k zakončení se nikdo z Janeckého týmu nedostal. Hřebíček do morkovické rakve pak mohl v 83´ zatlouct znovu D. Klvaňa, jemuž po Vrbově školácky chybném vyběhnutí superšanci připravil opět Konrád, boršický kanonýr však zřejmě sám před brankou zavřel oči a nedokázal míč dopravit ani do téměř opuštěné brány, v níž na čáře místo už rezignovaného Vrby jen zoufale cifroval jediný z obránců. Klvaňova zbytečně prudká rána skoro dva metry nad břevnem tak místo gólového efektu a kýženého uvolnění  vyvolala jen směsici údivu, zděšení a bohužel i smíchu zároveň…

Utkání tak skončilo trochu neočekávanou, ale určitě zaslouženou výhrou herně stále tápajících Boršic, o němž rozhodl jediný gól už z úvodu utkání a v němž domácí silně omlazené mužstvo nenašlo až na jedinou situaci recept, jak nepříznivý stav zvrátit. Hosté si i přes spoustu nepřesností a kostrbatých herních řešení odvážejí z horké morkovické půdy nejen všechny body, ale snad i  víru, že by se i u nich mohlo začít blýskat na lepší časy. O daleko výraznější vítězství je pak připravila nezvládnutá koncovka. JH