Rozhodčí:    Z. Kneisl (Podlesí) – R. Stodůlka (Choryně), K. Mičkal (Vidče)
Delegát KFS:   F. Chaloupka (Uh. Hradiště)
ŽK:    26´ Handl, 80´ Žourek (Morkovice) – 44´ F. Brzica, 74´ Kopčil, 87´ Činčala (Boršice)
Diváci:  280
Rohy:   6 : 2

Sestava Morkovic: Veselý – Havlík, Bleša, Rozsypal, Svoboda (84´ Skácel) – Handl, Valášek, Majda, Hlaváček (62´ Nevřala) – Žourek, Hladký (76´ Přecechtílek). Trenér Jiří Janecký.

Sestava Boršic:  Remeš – Martinec, Kopčil, Vojtěšek – Zach – A. Brzica,  M. Dufek, Činčala, Hromada – F. Brzica (76´ Náplava), Konrád. Trenér Pavel Šimeček.

V duelu týmů z čela tabulky chtěly favorizované Morkovice přidat další korálek na úctyhodnou šňůru sedmi vítězství v domácím prostředí a závoveň si tím upevnit svoji suverénní pozici krajského lídra. Nováčkovi navíc hodlaly oplatit i nečekanou porážku 2 : 3 z úvodního podzimního kola. Hostující torzo z Boršic jim tentokrát jejich lačné choutky hodně usnadnilo, když na Kroměřížsko přicestovalo pouze ve dvanácti, přičemž jediný náhradník P. Náplava měl už v nohách dopolední zápas za dorost v Napajedlích. O. Vlček za oplácení před týdnem v Dolním Němčí vyfasoval od krajské disciplinárky 5 zápasů natvrdo a nejdřív si v odvetách zahraje až koncem dubna. Středopolaře Kuzmu pak údajně a nikoli poprvé přemohla bolavá záda a P. Dufek kvůli zraněnému kolenu podzimní sezónu ukončil už v září.

Inicitativu podle očekávání od začátku převzali domácí a už ve 2´ se před Remešem v dobré střelecké pozici ocitl Žourek, zatím ovšem bez efektu. V 10´ ale boršická obrana nedokázala eliminovat nebezpečí po dlouhém Blešově autu až před branku a šikovný Žourek na druhý pokus už nezaváhal – 1 : 0! Vzápětí sice hosté kontrovali povedenou kolmicí na vysunutého F. Brzicu, jemu ale na vybíhajícího gólmana Veselého scházel krok. V 16´ míč z Blešových rukou znovu propadl až téměř do malého vápna, kde způsobil pořádný chaos, až jej kdosi ze zaskočených obránců poslal za bránu i za cenu druhého domácího rohu. Ve 23´ měl Žourek na kopačce druhý gól, když při centrované standardce snadno předběhl laxně bránícího Vojtěška a z voleje zamířil těsně vedle pravé tyče. O chvíli později Vojtěšek svoji chybu alespoň částečně napravil a už v zárodku hlavou odvrátil nebezpečný brejk rychlonohého Žourka s dalšími dvěma spoluhráči. Ve 29´ hodně zatrnulo početné boršické enklávě na tribuně, když Remeš špatně odhadl výpad proti pronikajícímu Majdovi, ten jej pak v pohodě obešel a míč poslepu nasměroval do opuštěné brány. Předvídající Kopčil však domácímu dlouhánovi radost už z jistého gólu včasným záskokem překazil a míč uklidil na roh. Ve 33´ však hostující defenzíva úplně propadla, když vůbec neatakovala pronikajícího krajního záložníka Havlíka, který poté bez problémů na hranici velkého vápna našel nikým nepokrytého Valáška, jenž pak umístěnou placírkou s přehledem Remeše překonal podruhé – 2 : 0! V té době ještě ne zcela deprimovaní hosté zahrozili alespoň sporadickým útočným pokusem po Kopčilově standardce zleva, při němž Zach tečovanou hlavičkou těsně nad břevno Veselého v brance alespoň vystrašil. Ve 38´ se do zakončení dostal i boršický střelec Konrád, z jeho zblokovaného pokusu ale hosté vytěžili pouze svůj druhý a poslední roh. Ve 44´ mohli domácí své vedení zvýšit, ale po Majdově vtipně rozehrané standardce Valášek na hranici velkého vápna balón minul. Červený vykřičník pak z hlediska hostů nepovedené první půli vystavil hlavní rozhodčí Kneisl, který Hromadův sice hrubý, ale nikoli úmyslný faul na naskakujícího Havlíka poblíž domácí šestnáctky posoudil hodně tvrdě a boršického nešťastníka bez okolků poslal do šaten. Následné Blešovo nesportovní oplácení ve stylu mstitele Zorra přitom přešel bez povšimnutí…

Zbývajících 45 minut tak ztratilo už tak pohasínající náboj. Hosté se zaměřili už jenom na bránění a domácí na pilu také nijak výrazně netlačili a spíše vyčkávali na chyby. Tu vyrobili Boršičtí hned v úvodu druhého dějství po Martincově ztrátě míče na půlící čáře, Remeš ale tentokrát Žourka vychytal. V 55´ si ale boršický gólman neodpustil další z kiksů, které ho provázely téměř celý podzim. Na vysoký centr zprava si totiž sáhl pouze konečky prstů jedné ruky a daroval tak gólovku Svobodovi, jehož rána si pak s pomocí Žourka našla potřetí cestu do sítě – 3 : 0! Za další čtyři minuty Remeš opět nezareagoval správně na přetažený centr, ale kanonýrovi Hladkému na podzim postupně zvlhnul střelecký prach a další gól do své bohaté sbírky nepřidal. V 63´ však i Remeš prokázal kvalitu a Žourkův technicky zahraný trestný kop mířící přímo do vinklu vytáhl s pomocí břevna na roh. V 65´ se také hosté dočkali gólové příležitosti poté, co se Činčala po dlouhém Remešově výkopu probil až do vápna, aby pak domácí branku o kousek přestřelil. V 70´ šel Hladký do souboje s boršickým brankářem více než důrazně a Remešovi po střetu s ním určitě do smíchu nebylo, sudímu však omluva borce z Morkovic stačila. Otřesený Remeš o minutu později promáchl Majdův roh, domácí ale v šanci hlavičkovali metr nad. V 75´ se dokonce z vlastní půlky pokusil zaskočit domácího brankáře nestárnoucí Kopčil, Veselý ale míč v poklidu zpacifikoval už na velkém vápně těsně před dotírajícím Konrádem. V následující minutě se vydařenou pumelicí po rozehraném rohu předvedl domácí bek Svoboda a jeho rána se zastavila až skoro v sousedních Slížanech. O minutu později Remeš v pádu zlikvidoval další nebezpečný nájezd Žourka a pokazil mu zálusk na hattrick. V závěru se ještě Valášek dostal pár metrů za vápnem k odraženému míči a napálil jej těsně vedle levé tyče. Utkání pak dospělo do očekávaného konce. Morkovice tak potvrdily roli favorita a svému soupeři téměř nic nedovolily. Hosté jinak docela úspěšnou sezónu zakončili v mírném útlumu a přezimují jako pátí. Více, než propad z lepších pozic však určitě mrzí ztráta hráčů základní sestavy, kteří byli v závěrečných dvou kolech úplně zbytečně vyloučeni. JH