»

Zář 23 2012

FC RAK PROVODOV – SK BORŠICE 1 : 2 (1 : 1)

Branky:   42´Ulman – 30´Činčala, 62´M. Dufek

Rozhodčí:  Stanislav Vacula (Bánov) – Filip Schnürmacher (Bánov), Petr Zpěvák (Uh. Brod)

Delegát KFS Zlín:    nikdo

ŽK:   2 : 2  (83´Bůžek, 88´Chalupa – 11´Vlček, 82´Mikulčík)

ČK:   nikdo

Diváci:   50

Rohy:   7 : 4

Sestava Provodova:   Zámorský – Beňo, Helebrand, Bůžek, Gargulák – Burša (77´Mlček), Chalupa, Hnilo, Malaník (84´Březík) – Máčala (75´P. Slončík), Ulman. Trenér Josef Rak.

Sestava Boršic:  Remeš – Martinec, Vašek, Vlček (46´Zach) – Mikulčík (90´T. Klvaňa), Kopčil, M. Dufek, Šustr – Kuzma (79´Hromada) – Činčala, Konrád. Trenér Pavel Šimeček.

Provodov byl v loňském ročníku jediným ze soupeřů v KP, s nímž Boršičané neuhráli ani bod a jemuž navíc nedali ani gól. O to větší motivaci měli tentokrát, kdy do malé podhorské obce zajížděli letos poprvé v roli aktuálního lídra tabulky. Domácí lodivod Josef Rak od zápasu v Luhačovicích stále postrádá jednu z opor Josefíka a v jeho základní jedenáctce se neobjevili ani další exligisté P. Slončík, Březík a Hlavňovský. Hostujícímu koučovi scházel rekreující se Mušálek a gólman Blažek, naopak po třech týdnech po zranění se už na lavičku náhradníků posadili Hromada s T. Klvaňou.

Na šťavnatém pažitu patřilo úvodních 20 minut jednoznačně domácím, kteří nečekaně nesmělé Boršičany útočnou hrou pevně přišpendlili na jejich půlce. Už v 5´se po prvním rohovém kopu dostal k odraženému míči Chalupa a Remeše ohrozil bombou těsně kolem šibenice. O dvě minuty později další rohový kop zakončil nebezpečnou křížnou střelou metr nad brankou i veterán Bůžek. Až v 8´se hosté nakrátko vymanili z tlaku a Konrád si svým důrazem v souboji s Bůžkem vydobyl jeho respekt a málem i gólovou příležitost, zkušený domácí stoper  se ale nakonec ve spolupráci s vlastním gólmanem ze spletité situace vymotal. V 10´si na Chalupovu standardku z hloubi pole šikovně za obranu zaběhl Beňo, prudký míč ale prodloužil kousek nad břevno. V 17´se z levé strany vydal na výlet Gargulák a připravil šanci Ulmanovi, jeho křížná rána však naštěstí pro hosty proletěla celým malým vápnem do zámezí. Krátce poté se hra vyrovnala a naopak otěže začali přebírat Boršičané. Jejich první vážnější pozdrav Zámorskému vyslal v 27´opět z dálky autor přenádherných gólů z předchozích kol Kopčil a domácímu brankáři jeho žhavý projektil málem propálil rukavice. Přesně po půl hodině však už o poznání živější Boršičané udeřili naplno. Kopčil dlouhým obloučkem za obranu vybídl do souboje s ostřílenou stoperskou dvojicí Helebrand-Bůžek neméně zkušeného exligistu Činčalu, ten si míč perfektně zpracoval na prsou, kličkou ošálil Zámorského a pravačkou napálil míč nekompromisně z 10 metrů pod břevno – 0 : 1! Domácí kontrovali okamžitě, mezi tyče mířící tvrdou Máčalovu ránu ale stačila pozorná hostující obrana včas zblokovat. Pojistit vedení mohl v 37´štírek Konrád, jenž si naběhl na Kuzmou rychle rozehranou standardku, unikl obráncům a Zámorský jeho pumelici zblízka stačil vytěsnit do tyče a od ní na první boršický roh. Tři minuty před přestávkou se kousek za půlící čárou sám za domácí obranou ocitl našlápnutý M. Dufek, jehož ale v nájezdu na Zámorského zastavil praporek asistenta sudího Zpěváka. Tento verdikt vyvolal v hostujícím táboře nejen velké rozhořčení, ale bohužel i ztrátu koncentrace.  Toho domácí rutinéři chytře využili briskní rozehrávkou, po níž se rázem až před Remešem na okraji malého vápna objevil nejlepší krajský střelec Ulman, pro něhož pak už nebyl problém s instinktem šelmy předchozí boršickou lehkovážnost tvrdě ztrestat – 1 : 1!  Nelze se ani divit, že náhle vzplálé emoce si hodně aktérů z trávníku odneslo až do šaten….

Také na začátku druhého dějství byli aktivnější hráči v blankytně modrém. V 51´po zbytečné Činčalově ztrátě uprostřed hřiště Hnilo z 25 metrů Remešovu svatyni přestřelil jen o pár centimetrů. O minutu později se v souboji nezaviněně zranil Bůžek, jenž se ale po krátkém ošetření s ucpávkou v nose obětavě vrátil do hry. V 54´ kopali hosté Konrádem svůj druhý roh, ale Šustr od bližší tyče branku netrefil. Chvíli poté unikl Konrád, jeho zpětnou přihrávku Činčala posunul na volného M. Dufka, ale ani jemu se v koncovce nazadařilo. Na opačné straně v 59´tvrdě vypálil Chalupa, ale i v tomto případě Remešovi pomohli spoluhráči. Rozhodující moment zápasu přinesla 62´, v níž na Konrádem střílený rohový kop z pravé strany domácí gólman nedosáhl a za ním zapomenutý M. Dufek nádhernou hlavičkou  zavěsil míč podruhé pod víko – 1 : 2! Mužstvo trenéra Raka se však s tímto výsledkem nehodlalo smířit. V 66´vzal na sebe zodpovědnost kanonýr Ulman, který téměř od postranní čáry tvrdou ránou k bližší tyči vyzkoušel Remešovu pozornost. Srovnáno mohlo být hned v následující minutě po další jedovce, kterou tentokrát z 12 metrů vyslal nejusilovnější domácí střelec Chalupa. Remeš však jeho pokus vystihl a míč vyrazil. Následná Ulmanova přihrávka do malého vápna naštěstí pro hosty nikoho nenašla. Ani Boršičané však nezaháleli. V 73´se jako úhoř propletl až do vápna Konrád, ale Bůžek se v poslední chvíli stačil do jeho slibné střely vložit. Krátce po něm se ke střelbě z hranice velkého vápna odhodlal i Kuzma, jemuž nezištně nabil Konrád, míč ale v síti neskončil. Vzápětí mohl domácí dorazit Činčala, nedokázal však využít zaváhání domácí obrany a z 35 metrů až za vápnem vyběhnutého Zámorského nepřeloboval. V závěrečné čtvrthodině domácí kouč Rak ve snaze o vyrovnání vyslal do boje  i hlavičkáře P. Slončíka. Blíž ke gólu ale měli znovu hosté v 81´, kdy Vašek dlouhým nákopem za obranu vyslal do úniku Konráda, jeho táhlá střela ale mířila doprostřed brány a Zámorský ji stačil vytěsnit nad břevno. O dvě minuty později se odvážně a hlavně nečekaně obranným šikem soupeře prodíral i středopolař Kopčil a Bůžek jej jako poslední raději i s rizikem vyloučení zavčas skolil. Zoufalý nápor Provodova kulminoval pár minut před koncem. V 85´nejdříve Remeš prohrál souboj s malým Beněm, z jehož hlavy míč sice skončil v síti, ale jen z horní strany. Vzápětí se boršický brankář vytáhl při gólové Ulmanově střele z 10 metrů, kterou sice vyrazil k volnému Mlčkovi, ten však nabízenou tutovkou nenaložil dobře a poslední naději na zisk alespoň jednoho bodu tak definitivně pohřbil. Už v nastaveném čase se z úhlu řítil na domácí bránu znovu Konrád, jeho přihrávka úplně volnému Činčalovi však neprošla. Po 7 letech tak Boršičané  Provodov bodově vyloupili podruhé….