ŽK:    1 : 4  (24´ Bužek – 61´ Činčala, 68´ Kopčil, 72´ Konrád, 73´ Mikulčík)
Diváci:  80
Rohy:    10 : 2

Sestava Provodova:  Zámorský – Burša (88´ Malaník), Beňo, Bužek, Gargulák – Chalupa, Josefík, Březík, Hlavňovský (78´ Hnilo) – Slončík, Ulman (91´ Mlček). Trenér Josef Rak.

Sestava Boršic: Remeš – A. Brzica, Vašek, Martinec – Mikulčík (80´ Vlček) – Hromada, Kopčil, Kuzma, Konrád – M. Dufek, Činčala. Trenér Pavel Šimeček.

Do Provodova už měl boršický lodivod Šimeček k dispozici po odpykání více než poloviny z trestů i oba omilostněné hříšníky Hromadu s Vlčkem, do základní sestavy však zařadil pouze prvního z nich. Naopak postrádal obránce Zacha, jehož do hry nepustilo svalové zranění z Kateřinic. Ani skvělé výkony gólmana Blažka v předchozích dvou duelech pak nestačily, aby se spolu s Vlčkem a dorostenci Náplavou s Daňkem neposadil pouze na lavičku náhradníků a mezi tyče se na jaře poprvé v mistráku postavil Remeš. Domácí legionáři s čerstvou posilou Ulmanem z divizní Spytihněvi na hrotu a se šesti exligisty v základu hodlali napravit bodový výpadek z Velkých Karlovic, dvěma posledními výhrami z venku namlsaní hosté naproti tomu neměli důvod nepokračovat ve vítězném plenění cizích trávníků a už dávno zapomněli na domácí drtivnou porážku od Raka před půl rokem v poměru 0 : 3.

Po tuhé zimě ne zrovna kvalitní trávník marně vzhlížel k tmavěšedým těžkým mrakům zavěšeným nad okolními kotáry v očekávání potřebné dávky závlahy, a tak se oba týmy musely vypořádat i s četnými nástrahami hrbolatého terénu, což plynulosti hry také neprospělo.  První větší brankovou příležitost si vytvořili Boršičané už ve 4´, Konrádův průnik a jeho následné zakončení však skončilo jen v boční síti. Domácí kontrovali v 8´, gólovkou Hlavňovského, ten ale Remeše zblízka nenachytal. Ve 13´ znovu unikl rychlonohý Konrád svému strážci Buršovi a na přetažený centr si zprava naběhl úplně volný M. Dufek, vybíhajícího Zámorského ale neprostřelil a zahodil tak i první tutovku Boršic. V 19´ se Remeš vyznamenal, když na zemi těsně u pravé tyče eliminoval nebezpečnou Josefíkovu standardku z 20 metrů. Přehlídku slibných střeleckých pokusů z úvodní čtvrtiny zápasu dovršil ve 22´ Kopčil, jenž pohlednou kombinaci s Mikulčíkem zakončil povedenou přízemní ránou, kterou však Zámorský stačil očima vytlačit půl metru od branky. Zkušený stoper Bužek pak takticky raději i za cenu ŽK zastavil slibný Dufkův nájezd, který mu nárážečkou za obranu připravil Kuzma. Ve 30´ se poprvé blýskl kanonýr Ulman, jenž se po šikovné kličce uvolnil na hranici velkého vápna, jeho tvrdou ránu Remeš vyrazil na roh. Ve 33´ napřáhl Kopčil směrem do dědiny podruhé, tentokrát ale prověřil jen pletivo vysoko nad brankou. O čtyři minuty později  Konrád ukázkově povodil Buršu, na prudký a dobře cílený centr zleva ale nikdo ze spoluhráčů vhodně nezareagoval. Ve 41´ podobně jako v Rožnově přišel M. Dufek v hloubi pole příliš snadno o míč, jehož se zmocnil dlouhán Josefík, ovšem všichni svatí tentokrát stáli za boršickou brankou, aby míč za bezmocným Remešem nasměrovali kousek vedle jeho levé tyče. Solidní první půli uzavřel další nebezpečnou střelou nejlepší domácí hráč Ulman, branku naštěstí netrefil.

Druhá půle byla jen odvarem té první. Bohužel k tomu přispěla nenadálá pasivita Boršičanů, kteří si za druhý poločas připravili pouze jednu vážnější útočnou akci ve 49´, při níž se však M. Dufek, který byl u nakopnutého míče dřív než Zámorský, dobře nezorientoval a přes vybíhajícího brankáře loboval hodně nepřesně. Nenadálým přesunem Konráda na opačnou stranu se ze hry Boršic úplně vytratil prvek rychlých protiútoků a tak v první půli na pravé straně obrany Provodova zle zkoušený Burša si určitě oddechl. Se dvěma pomalejšími hráči na hrotu se hosté stali naprosto bezzubí a brzy se zákonitě dostali pod sílící tlak vyspělého soupeře. Do jejich herního projevu se navíc vmísila nervozita a podrážděnost i vůči trojici sudích ze Zlínska, kteří sice domácím mírně připískávali, ovšem s tím se měli Šimečkovi svěřenci vypořádat jinak, než zbytečnými protesty a diskuzemi s nimi. V rozpětí pouhých 12 minut si pak hned celé boršické kvarteto vykoledovalo po žluté a Boršice úplně vypadly z role. Bylo jen otázkou času, kdy na nedisciplinovanost jednotlivců doplatí celé mužstvo i výsledkově. Domácí měli blízko ke gólu už v 61´, výborný Březík našel přetaženým centrem nepokrytého Slončíka, Remeš mu ale skokem pod nohy velkou gólovou příležitost zmařil. Chvíli poté Josefík obral o míč i nekoncentrovaného Hromadu a téměř z půlky hřiště pořádně vystrašil hodně vysunutého Remeše, dlouhý nákop ale opuštěnou klec minul jen o fous. V 66´ se dlouhým lobem pro změnu pokusil na hruškách Remeše nachytat rutinér Březík, boršický brankář se ale stačil vrátit a balón vytlačil na roh. V 68´ si jeden z mála náznaků šance připravili i hosté, svoji individuální akci však Kuzma zakončil slaboučkou střelou. Očekávaný trest přišel v 74´. Mikulčík u středové čáry ztratil míč a fauloval, při standardce v obraně vypomáhající M. Dufek vypustil vzdušný souboj a nechtěně nabil Ulmanovi, jenž přes hlavu zády k brance přesně našel odkryté místo v brance za Remešem – 1 : 0! Za tři minuty Březík opět přetáhl centr a na volného Slončíka metr u levé tyče zívala úplně prázdná branka, domácí kapitán však selhal a nastřelil jen zvenčí tyč. O minutu později Remeš vychytal i Hlavňovského, Ulmanova dorážka z úhlu pak směřovala vysoko do oblak. V samém závěru si Slončík i napodruhé na Remešovi vylámal zuby, a tak na ukazeteli skóre se i po 90 plus dvou nastavených minutách nic nezměnilo. Ačkoli Boršičané určitě měli možnost i v tomto utání bodovat naplno, se silami a osvědčeným herním projevem vydrželi pouze poločas. Ve druhém dějství doslovo odešli ze scény a proto vítězství Provodova, který byl v celkovém součtu usilovnějším i disciplinovanějším týmem, lze považovat za spravedlivé a odpovídající se průběhu utkání.

V příštím kole tak mají Boršičané co napravovat, posílení Hlučané však po trenérské rošádě v boji o záchranu určitě vynaloží maximální úsilí, aby z boršického trávníku neodjeli s prázdnou. Důležité utkání se hraje v neděli 15. 4. 2012 od 16 hod. Jaroslav Hastík