«

»

Čec 11 2012

FC Slovácká Sparta Spytihněv – SK Boršice 5 : 2 (1 : 1)

Branky:   2 A. Chaloupka, 1 Gröpl, A. Horsák a Oslzla – Kopčil, Kuzma z tr. kopu
Sestava Boršic:   Blažek – Mušálek, Vašek, Zach – Mikulčík, Kopčil, Kuzma, M. Dufek, Hromada – Činčala (55´ Náplava), F. Brzica. Trenér Pavel Šimeček.

Začátek úvodního přípravného utkání na novou sezónu 2012/13 byl na přání pořádající divizní Spytihněvi na poslední chvíli posunut téměr o půl hodiny dřív, a tak kdo na útulný stadionek poblíž řeky Moravy dorazil až na řádně sjednaný termín v 17,30 hod., přišel o rychlé dva úvodní góly. Do vedení 1 : 0 šli domácí A. Horsákem, hosté však záhy po úspěšném forčekování Kopčilem, jenž po zemi propálil vybíhajícího Hájka,  srovnali na 1 : 1. I nadále oba týmy předváděly pohledný útočný fotbal s řadou gólových příležitostí, domácí Barot však pálil z boku pouze do sítě a A. Horsák nastřelil tyč, na druhé straně po hezké kombinaci spálil svoji první tutovku nezvykle aktivně hrající F. Brzica.

Po změně stan nejdříve svoji další gólovou šanci ani nadvakrát nezužitkoval F. Brzica, po něm se parádním padáčkem pokusil mladého domácího gólmana přehodit  Kuzma, ale ani on neuspěl. Vše si pak boršický veterán vynahradil o pár minut později, když krásnou technickou střelou přes zeď doslova vyškolil domácího mladíka mezi tyčemi a poslal hosty do vedení – 1 : 2. To však bylo ze strany Boršic vše. Krátce poté totiž šťastnou přízemní střelou od tyče Gröpl vyrovnal na 2 : 2 a nepřímo tím odstartoval  domácí brankostroj, který nekompromisně ztrestal chyby v boršické defenzívě a jenž se nakonec zastavil až  na vysoké číslici 5. Do listiny střelců se postupně dvakrát zapsal domácí kanonýr A. Chaloupka, 19-letý syn bývalého exsparťana Vratislava Chaloupky a také záložník Oslzla, jenž to v zimě v Boršicích krátce zkoušel.

Boršičané přijeli na kvalitní trávník divizionáře jako správní amatéři pouze ve 12 lidech, a to včetně testovaného nováčka z FC KORYNA Jaroslava Mušálka, když z různých víceméně subjektivních důvodů scházeli Remeš, Martinec (prý úpal), Vlček (prý zranění paty), Konrád (prý musel do Brna), A. Brzica a Daněk (prý se něměl z Velehradu jak dostat!!!). Navíc Činčala se pár minut po poločase z pracovních důvodů nechal vystřídat. Je škoda, že Boršice nemohly v potřebné konfrontaci proti týmu z vyšší soutěže nastoupit v silnějším složení, ačkoli termín přípravného utkání byl všem znám již nejméně 2 měsíce předem… Tak snad příště!