«

»

Kvě 22 2012

Print this Příspěvek

FC SLUŠOVICE – SK BORŠICE 0:1 (0:1)

Branka:  43´ F. Brzica
Rozhodčí:   Žniva (Lešná) – Kozubík (Zlín), Prokop (Doubravy)
Delegát KFS:   Ligas (Hulín)
ŽK:    2 : 2 (62´ Čuřík, 77´ Manďák – 70´ Kopčil, 79´ Náplava)
ČK:   nikdo
Diváci:  70
Rohy:    5 : 4
 
Sestava Slušovic:  Malaník – Škrabana, D. Gajdůšek, Vlachynský – Černoch (65´ Štefka), Sedláček (61´ Krajča) –   Zbranek, Polčák, J. Foltýn – Čuřík (77´ Pečeňa), Manďák. Trenér Martin Rudl.
 
Sestava Boršic: Remeš – A. Brzica, Vašek, Martinec – Mikulčík, Kopčil, M. Dufek, Vlček, F. Brzica (46´ Náplava) – Činčala (89´ Daněk), Konrád. Trenér Pavel Šimeček.
 
Sobotní duel se i přes nádherné slunečné počasí odehrál zcela ve stínu hokejového semifinále Česka se Slovenskem, se kterým se časově zrovna překrýval. A tak do ze dvou stran betonovými ochozy obklopeného areálu kdysi až druholigové fotbalové štiky dorazila jen hrstka diváků, z nichž většina se stejně víc věnovala pěnivému moku v přilehlém bufetu, než samotnému dění na proschlé hrací ploše. Nový domácí kouč Rudl musel zaimprovizovat na postu brankáře, když gólmanské stálici Juříkovi po vyloučení ve Velkých Karlovicích vystavila stopku disciplinárka, boršický Šimeček se naopak musel vyrovnat s opětovnou absencí Kuzmy, laborujícím s výrustkem na patě a také Hromady, jehož z domu nepustily střevní problémy.
 
Začalo se opatrně. Domácí se patrně nemohli zbavit respektu ze spanilé jarní jízdy Boršic, naopak hosté si velice dobře pamatovali, jak je Slušovičtí pod Buchlovem zle ztrestali za pár chyb. Tehdy však v jejich dresu ještě řádil kanonýr Elšík, jenž ale na jaře už za Slušovice nenastupuje… K fotbalovější akci se jako první přece jen doklopýtali Boršičané, útočnou kombinaci Činčaly a Konráda však M. Dufek zakončil nepřesnou křížnou střelou metr od vzdálenější tyče. V 17´ nepříjemně počechral Dufkovu achilovku domácí kapitán Polčák, jinak přesný sudí Žniva však nasadil volnější kurs a ani nebezpečně vyhlížející zákrok zezadu jej z míry nevyvedl. Ve 20´ se jako blesk z čistého nebe z levé strany do vápna až před Remeše prosmýkl rychlonohý Manďák, Remeš ale včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a šanci mu zmařil. O čtyři minuty později to z dálky zkusil Vlachynský, Remeš se ale překvapit nenechal a míč bezpečně lapil do koše. Na druhé straně se k odvážnému sólu domácí obranou vydal M. Dufek, na třetí tyčce mu však podklouzla lyže a skončil nekoordinovaným pádem na tvrdém trávníku. Ve 30´ Remeš trochu podcenil Škrabanův centr zprava, naštěstí nikdo volný v zeleném se za ním nenacházel. I nadále se hrálo převážně uprostřed pole, do brankovišť se oba soupeři téměř nedostávali. Až ve 32´ domácí zahrávali vůbec první roh zápasu a k odraženému míči po přetaženém centru se dostal Sedláček, ukvapil se však a míč z dobré pozice trefil jen připraveného do Remeše. Ve 34´ se poprvé dostal do svého typického brejku i Konrád, nabíhajícího Činčalu ale přihrávkou nenašel. Ve 40´ se k ráně z dobrých 20 metrů sympaticky a nečekaně odhodlal i Vlček, branku však o hodně minul. Když už se téměř všichni viděli v chládku šaten, F. Brzica po převzetí míče téměř 30 metrů za šestnáctkou si jej nejdříve šikovně přehodil z levé na pravou a poté s obrovskou razancí napálil přímo pod břevno doprostřed brány. Na prudký balón s razancí dělové koule, jenž ve vzduchu navíc i zaplaval, postavou menší náhradník mezi tyčemi Malaník nedokázal zareagovat – 0 : 1! Jen škoda, že tak nádherný fotbalový moment „na živo“ kromě nejvěrnějšího strýčka Dvořanového už nikdo další z Boršic neviděl…
 
Do druhé půle se však šťastný střelec gólu kvůli svalovému zranění už mezi spoluhráči neobjevil a na levé straně zálohy jej nahradil dorostenec Náplava. Po změně stran dobře naladění hosté jakoby chtěli slušovický odpor definitivně zlomit a jedna útočná akce střídala druhou. Během sedmi minut hosté zahrávali 4 rohové kopy a hned z toho úvodního ve 47´ mohli skórovat podruhé, když jeden z obránců těsně před Malaníkem tečoval Dufkovu ránu, domácí gólman ale komplikaci se štěstím ustál. Následně pak po Mikulčíkově další tečované střele se z pravé strany až před brankáře probil M. Dufek, domácí obrana však v poslední chvíli stačila zakročit. Domácí se ale z tlaku náhle vymanili a Zbranek se z levé strany znovu protlačil až před Remeše, svůj průnik však naštěstí pro hosty zakončil víc než nesměle. V 54´ naopak byli Slušovičtí znovu bez šance proti Činčalově razantní hlavičce do tyče, na ukazateli skóre ale vše zůstalo při starém. Utkání rázem získalo náboj a v 56´ se na druhé straně další tvrdou ránou přesně z míst, z nicž F. Brzica skóroval, prezentoval bek Vlachynský, Remeš na rozdíl od domácího brankáře ale ošemetnou situaci zvládl. Od 60´ se opět Boršičané na čas přemístili před domácí bránu a po Činčalově spolupráci s Mikulčíkem se prokombinovali až před Malaníka, M. Dufek však pohlednou akci zakončil už z ofsajdu. V 65´ si Malaník s Činčalovou ránou sice poradil, ale při zákroku ho neposedný míč zřejmě pálil víc než horký brambor. Zvýšené úsilí obou týmů v téměř třicetistupňovém vedru („jako stvořeném pro hokejový šampionát“) si ve druhém poločase začalo vybírat svoji daň, když nejednoho aktéra na hřišti začaly postihovat křeče. Je fakterm, že v bývalé baště Čubova agrokombinátu se body ani dnes jen tak nerozdávají, a možná i proto se domácí do posledních chvil snažili alespoň o vyrovnání. Pět minut před koncem k tomu měl hodně blízko průbojný J. Foltýn, jehož ale Martinec svým důrazem na hranici regulérnosti z gólové parkety vytěsnil. V 88´ se přímo z výkopu snažil mezi tyče trefit ještě Konrád, jeho pohotový pokus se ale mezi tyče nevešel. V samém závěru si vyforčekoval gólovou příležitost i Vlček, ale ani on už v pádu míč do prázdné branky propasírovat nedokázal. Boršičané tak prodloužili svoji vítěznou šňůru o šestý korálek a čtyři kola před koncem se nečekaně drží na čele tabulky KP.  Jaroslav Hastík
 
Další výsledky 25. kola:  1. Valašský FC – Kateřinice 2 : 1, Dol. Němčí – Luhačovice 0 : 5, Vsetín – Morkovice 0 : 2, Bystřice p. H. – Vel. Karlovice 1 : 2, Holešov – Provodov 0 : 4, Val. Meziříčí B –  Uh. Brod 1 : 1, Vigantice – Hluk 4 : 0.

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/fc-slusovice-sk-borsice-0-1-0-1/