Kvě 13 2013

FC Slušovice – SK Boršice 3 : 2 (1 : 0)

23. kolo KP mužů – sobota 11. května 2013 od 16,30 hod.

Branky:  22´Vlachynský, 69´Fojtů, 77´Šimek – 48´Činčala z pen., 56´D. Klvaňa

Rozhodčí:  Stanislav Vacula (Bánov) – Filip Schnürmacher (Bánov), Jiří Janča (Hor. Němčí)

ŽK:  2 : 0  (41´Janků, 86´Vlachynský)

ČK:  nikdo

Diváci:  80

Rohy: 3 : 10

Sestava Slušovic:  Jelínek – Janků, Burša, Čuřík (64´Polák), Černoch – Vlachynský – Jaška (60´Gajdůšek),  Polčák, Zbranek, Fojtů (78´Klimt) – Šimek. Trenér Vladimír Durďa. Další náhr. Zmeškal, Čechmánek a Budjač.

Sestava Boršic:  Kučík – Hromada, Vašek, Mušálek (84´Kuzma) – Vlček – Zach (80´T. Klvaňa), M. Dufek, Činčala (74´Kopčil), Šustr – D. Klvaňa, Konrád. Trenér Pavel Šimeček. Další náhr. Remeš, Martinec a Náplava.

Propršená sobota s těžkými ocelově temnými mračny nad sytě zelenými obzory nevěštila nic dobrého, přesto na hřiště aktuálně posledního týmu soutěže odjížděli Boršičané jako jasný favorit a s oprávněnými vyhlídkami na dobrý výsledek. Jejich optimismus utvrzovala i po delší době zcela zaplněná lavička, na níž se mimo jiné tísnili i matadoři Kuzma s rekonvalescentem Kopčilem. Hosté na rozmočeném, ale regulérním trávníku od prvních chvil převzali iniciativu, ale jejich úvodní dvě slibné akce zastavil pro údajný ofsajd praporek lajnového Janči a první šanci v 8´po Činčalově centru zleva M. Dufek nasměroval jen do boční sítě. Domácí se řádně osmělili až po deseti minutách. Nejdříve z Šimkovy přesné nabídky kapitán Zbranek zblízka branku těsně minul a krátce poté po Dufkově obligátní ztrátě míče stejný hráč Slušovic zahrozil z 25 metrů krásnou střelou pod břevno, kterou Kučík konečky prstů bravurně vytěsnil na roh. Boršičané pak zahrozili ve 14´, kdy ze Zachovy standardky hlavičkoval Vlček, z následného závaru se ale nic neujalo. Ve 22´však z ojedinělého protiútoku centrovaný míč z pravé strany přeletěl až k volnému Šimkovi, ten uvnitř šestnácky kličkou lehce opil Vlčka a zpětnou přihrávkou naládoval Vlachynskému, jemuž přízemní rána z 20 metrů sedla náramně a dlouhán Kučík byl  u tyče tentokrát krátký – 1 : 0! Vyrovnání měl na své levačce Šustr ve 33´, když zleva vnikl až před gólmana Jelínka, ale z úhlu bránu vysoko přestřelil. Podobně o dvě minuty později zakončil po rohu odražený míč i boršický kanonýr Konrád. Závěrečná desetiminutovka první půle se oproti všem předpokladům dohrála zcela v režii sestupem ohrožených svěřenců nového trenéra Vladimíra Durdi, kteří si v rozpětí 40´až 44´ vytvořili hned tři další gólové příležitosti. Při té první Vlachynského  vydařený pokus vyrazil Kučík mimo tyče, při následné boršický gólman včasným vyběhnutím a nohou zmařil samostatný Zbrankův nájezd a do třetice se Kučík znovu zaskvěl při dalším Vlachynského vydařeném střeleckém pozdravu zpoza šestnáctky. Hosté museli být  rádi, že do kabin se svěšenými hlavami odcházeli jen s mankem jednoho gólu…

Šimečkovo poločasové mytí hlav zabralo a druhé dějství hosté opět odstartovali ve velkém stylu. Ve 48´vyslal Vlček do úniku Šustra, ten se zleva probil do vápna, kde však po faulu ztroskotal na jednom z obránců. Sudí Vacula nezaváhal ani na moment a z penaltového puntíku Činčala stav s přehledem srovnal – 1 : 1! Hosté ještě více ožili a zaslouženým výsledkem jejich zlepšeného pohybu byl už po osmi minutách od vyrovnání druhý gól v Jelínkově síti. Opět měl na něm největší zásluhu neúnavný Šustr, jenž zleva znovu odvážně pronikl do vápna a skvělou zpětnou přihrávkou připravil tutovku dobře postavenému D. Klvaňovi - 1 : 2! Zdálo se, že konečně došlo k očekávanému obratu a málokdo přitom tušil, že šlo jen o šálivé chvilkové vzplanutí Boršic, které mělo záhy pohasnout…. Dorazit zaskočeného soupeře přitom  mohl už v následující minutě Konrád, jemuž nádhernou uličkou za obranu připravil gólovku Vlček, boršický štírek si míč i dobře zpracoval, ale k všeobecnému údivu akci nezakončil. Trest tak přišel téměř okamžitě! V 59´se boršický bek Mušálek po důrazném souboji na půlící čáře nedobrovolně ocitl na zemi a přišel o míč, domácí rychle přečíslili zbytek boršické obrany, levý halv Fojtů se až neuvěřitelně snadno uvolnil ve vápně a bezmocného Kučíka překonal střelou pod víko – 2 : 2! Boršická radost z jepičího vedení tak trvala pouhé 3 minuty… A mělo být ještě hůř!

S průběžným remízovým výsledkem se totiž nemínil spokojit ani jeden ze soupeřů. Strhnout vedení opět na boršickou stranu mohl už v 63´D. Klvaňa, v dobré pozici na malém vápně však nedokázal hlavou zužitkovat ideální Konrádův centr. Naproti tomu si v 70´průbojný Šimek pohrál s nedůraznou boršickou dvojicí Mušálek-Zach a po vniknutí do pokutového území poslepu hledal nabíhajícího náhradníka Klimta, pozorný Kučík však jeho úmysl vystihl a v pádu stačil míč nasměrovat jinam. V krátkém sledu za sebou dal v 73´o sobě konečně víc vědět i boršický ostrostřelec Konrád, jenž dvěma pumelicemi Jelínkovi pořádně zatopil, bohužel bez gólového efektu. Ten se naopak urodil na opačné straně, a to v 77´, kdy domácí hráč téměř od půlící čáry rozehrál trestný kop. První dlouhý nákop do vápna boršická obrana odvrátila, ale jen k nohám stejného hráče, při jeho druhém centru pak Boršičané ve vápně nepokryli skákajícího útočníka Šimka, který jemnou tečí hlavou usměrnil balón přesně k zadní tyči Kučíkovy svatyně – 3 : 2! Z třetího gólového úderu pár minut před koncem se konsternovaní hosté, v závěrečné čtvrhodině posíleni i uzdraveným Kopčilem, už neprobrali. V duelu čtrnáctého proti druhému v pořadí se tak nakonec radoval papírový outsider. Nutno podotkout, že zaslouženě! Domácí mužstvo prokázalo daleko větší vůli po bodech, hrálo jednodušeji a zejména v první půli jasně přehrávalo malátné Boršické hlavně zásluhou větší pohyblivosti. Boršice tak propásly šanci vrátit se po zaváhání Uherského Brodu v Provodově znovu do čela tabulky. Popravdě řečeno si to za předvedený výkon ve Slušovicích ani nezasloužily! JH

Další výsledky 23. kola KP mužů:  Luhačovice – Kateřinice 3 : 5, 1. Valašský FC – Vsetín 4 : 0, Chropyně – Vigantice 3 : 1, Holešov – Bystřice p. Host. 0 : 0, Vlachovice – Vel. Karlovice 5 : 1, Provodov – Uh. Brod 4 : 3.