«

»

Srp 29 2011

Print this Příspěvek

FC Vel. Karlovice – SK Boršice 0:3 (0:2)

Branky:  Konrád 2, M. Dufek

Rozhodčí:  Poláček – Štěpánek, Březáček

ŽK: Hromada – Haničák, J. Mikula

Diváci:  120

Sestava V.Karlovic-Karolinky:  Šváček – Maliňák, Vašut, J. Mikula, Davídek – Haas, Haničák (64´Králík), Červenec, Orság ( 74´Matocha) – Škrobák, Gášek. Trenér J. Mikula.

Sestava Boršic:  Remeš – Martinec, P. Dufek, Vojtěšek – Kopčil, Vlček – A. Brzica (86. Kuzma),  M. Dufek, Hromada (90´Hasoň) – Činčala, Konrád. Trenér Pavel Šimeček.

Netradičně už v sobotu odcestovali Boršičané vzhůru do kopců na Valašsko bez záložníka Zacha, jehož nepustily rodinné záležitosti a také bez maroda F. Brzici. Na rekonvalescenta Kuzmu opět zbyla jen lavička. Trenér Šimeček provedl i nečekanou rošádu v sestavě, když zkušeného Kopčila vysunul do zálohy a na post stopera zařadil P. Dufku. Svoji premiéru si na kraji zálohy po návratu ze zahraničí naopak odbyl A. Brzica. Na rozdíl od předchozího duelu se Boršičané do svého soupeře pustili naprosto bez zábran a vůbec nebrali v potaz, že domácí tým zdobila nejlepší bilance z domácího trávníku v uplynulé sezóně KP. Ve 13´se hosté z jihu Moravy po zásluze ujali vedení, když nezištnou Činčalovu přihrávku pohotový Konrád poprvé zasunul k tyči za Šváčikova záda – 0 : 1! Domácí, dirigovaní exligovým vítkovickým hrajícím trenérem Josefem Mikulou viditelně přitvrdili, ovšem na rozjeté Boršičany to neplatilo. Ti byli všude o krok dřív a na důraz Valachů dokázali účinně opovědět zvýšeným pohybem i nápaditými kombinacemi na jeden dotyk. Když krátce po půlhodině z rychlého brejku a spolupráce Činčaly s M. Dufkem boršický kanonýr z malého vápna umístil prudký míč do vinklu, sklidila pohledná akce zasloužené uznání i od domácích fanoušků – 0 : 2! Zbytečné vzrušení pak přinesl závěr první půle, kdy s rozehrávkou otálející Martinec upadl ve velkém vápně hrudníkem na míč a domácí se vehementně dožadovali penalty, rozhodčí však viděli situaci zřetelně a na zoufalý  nátlak nepřistoupili. Také ve druhém dějství se obraz hry nezměnil. Hosté s přehledem kontrolovali hru i příznivý výsledek a domácí hráče na dostřel k Remešově statyni vůbec  nepustili. Sudí Poláček pak s přehledem vyřešil i pár zárodků jiskření od kopaček a udělil na obou stranách po žluté kartě. Když vzápětí Konrád po chytrém přiťuknutí A. Brzici zvýšil na 0 : 3, bylo v 78´ prakticky rozhodnuto. Navýšit skóre mohl v samém závěru ještě i střídající Kuzma, ale jeho odvážný průnik po akci Činačaly s Konrádem vychytala výborně chytající posila z Velkého Meziřící Šváček. Boršičané, kteří díky organizačnímu pochybení přijeli se žluto-zelenou kombinací a domácí tak nemohli nastoupit ve „svých“ nahlášených žlutých barvách, tak „sebrali“ domácím nejen dresy, ale i cenné tři body. Vítězství ze šťavnatého trávníku mezi Soláněm a Kyčerkou bylo krásnou odměnou celému kolektivu za vynaložené týmové úsilí a přispělo i k povznesené náladě při dlouhé zpáteční cestě, poznamenané až  vrchol Sirákova silnou valašskou bouřkou.  JH

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/fc-vel-karlovice-karolinka%e2%80%93sk-borsice-0-3-0-2/