«

»

Zář 09 2012

Print this Příspěvek

FC VELKÉ KARLOVICE + KAROLINKA – SK BORŠICE 2 : 4 (0 : 2)

FC VELKÉ KARLOVICE+KAROLINKA – SK BORŠICE   2 : 4   (0 : 2)

Branky:  32´Šustr, 38´vlastní (J. Mikula), 51´Kopčil, 88´Konrád – 72´Štuler, 86´Škrobák

Rozhodčí:  Veselský – Prokop, Mikoška

ŽK:   1 : 2  (55´Vašut – 60´Zach, 84´Vlček)

ČK:   nikdo

Diváci:  200

Rohy:   7 : 3

Sestava VKK:  Sváček – Štuler, J. Mikula, Zeť, Maliňák – Vašut, Haničák, Surovec, Melichařík – Škrobák, Vrážel (46´Haas). Trenér Petr Ondřejka.

Sestava Boršic:  Blažek – Mušálek, Mikulčík, Martinec – Zach, Kopčil, M. Dufek, Kuzma (90´Remeš), Šustr – Činčala (82´Vlček), Konrád. Trenér Pavel Šimeček.

Ještě před dvěma týdny si boršický lodivod Šimeček lámal hlavu nad složením základní sestavy a byl nucen prostát vedle střídačky celý zápas, protože pro něj místo na lavičce už nezbylo. Ve Velkých Karlovicích si spolu s vedoucím týmu Vaněčkem a masérem Nečasem a s pouhými dvěma náhradníky mohl komfortu střídačky už užít dosyta. Vrásky mu dělala zejména nečekaná absence stopera Vaška, jehož, stejně jako A. Brzicu, nepustily pracovní povinnosti. Musel se však obejít i bez zraněných T. Klvani a Hromady a také bez Náplavy, jenž pomáhal dorostencům v Kněžpoli a navíc i bez nemocného Daňka. I z těchto důvodů byli v tabulce KP aktuálně druzí Valaši pasováni za mírné favority. Na druhé straně Boršičanům se s tímto soupeřem vloni nadmíru dařilo, když jej už před rokem na jeho trávníku zaskočili nejen barvou přivezených dresů, ale i výborným výkonem, za který byli po zásluze odměněni výhrou 0 : 3. Doma pak v posledním jarním utkání Karlovické vysoko porazili 5 : 1, ovšem jejich vítězství bylo usnadněno neúčastí téměř poloviny hráčů soupeře, jež ve stejném termínu vyrazili do Polska na ME.

Za ideálního počasí od začátku udávali ráz zápasu domácí, tentokrát už ve svých žlutých barvách. Už v 5´nebezpečně z 20 metrů vypálil Vrážel a Blažek míč letící kolem vinklu stačil provázet jen pohledem. V 11´odvážně pronikl do boršického vápna zlínský mladík Surovec, ale levačkou, naštěstí pro hosty, branku o půl metru minul. Hosty až v 15´do sedla posadil, trochu paradoxně, drobný kiks jinak agilního útočníka Vrážela, který tísněn vyslal krásnou pumelici, ovšem kousek od vlastní brány spoluhráče Sváčka. Domácí se však i poté vytrvale tlačili na polovinu Boršic a hrozili zejména ze standardek. Žádný z dobře zahrávaných rohových kopů se však neujal, Blažek ale musel na zem v 18´, aby zpacifikoval Štulerův střelecký pokus hlavou z malého vápna. Hosté se pokusili ohrozit Sváčka ve 20´, ale exvítkovický hrající asistent trenéra J. Mikula Konrádovi a ani Kopčilovi zakončit nedovolil. Na opačné straně se náhle v šanci ocitl opět Vrážel, ale míč z úhlu dobře netrefil. Hosté si vysloužili potlesk svých celkem 6 (slovy: šesti) přítomných příznivců až v 25´, kdy Činčala po rychlé kombinaci s Martincem, Kuzmou a Šustrem vyslal na domácího gólmana nádhernou ránu, kterou však Sváček bravurně vytáhl nad břevno. Ve 32´zahrávali svůj třetí roh i hosté a na Kuzmův zakroucený míč si nejvýš naskočil Šustr a hlavou jej efektně prodloužil k zadní tyči do sítě – 0 : 1! Premiérový mistrovský gól rodáka z Jankovic tak jen korunoval jeho velmi solidní výkon v tomto utkání…. Konsternovaní Valaši rázem zvadli a nabízeného prostoru k útočení stále více začali využívat i hráči v sněhobílém. Ve 38´se po dalekonosném Blažkově výkopu až do vápna směle probíjel Činčala, ale místo střely zvolil přihrávku na zcela volného a nabíhajícího Konráda vpravo. Domácí kapitán J. Mikula se v zoufalé snaze gólové přihrávce zamezit do ní skluzem vložil tak nešťastně, že míč zasunul přesně k  pravé tyči do Sváčkova protisměru – 0 : 2! Až do konce prvního poločasu se domácí z těžkého úderu neprobrali, naopak hosté do šaten odkráčeli zvesela.

Z K.O. se však domácí nezotavili ani po přestávce. Hned ve 49´krajnímu obránci Maliňákovi neudržitelně upláchl Konrád a perfektní dlouhou přihrávkou do vápna nabil úplně volnému Činčalovi. Ten místo střely tentokrát zvolil kličku vybíhajícímu gólmanovi Karlovic, ovšem z úhlu napálil pouze břevno. Jeho zaváhání však už po dvou minutách dokonale napravil lišák Kopčil, který po autovém vhazování na půli hřiště využil přílišného vysunutí brankáře Sváčka a z dobrých 40 metrů mu levačkou z voleje napasoval míč přímo do šibenice – 0 : 3! Tento nádherný a nevídaný fotbalový moment ve stylu Ronalda by zcela jistě ocenili i v Primera Division! V 55´se agilní Konrád opět řítil do šance, bezmocný Vašut jej proto raději zavčas strhl ragbyovým způsobem i za cenu ŽK. Až v 62´se domácí borci jakžtakž zmátožili a Surovec přízemní střelou opět vyzkoušel Blažka. Stejný hráč pak neuspěl ani o tři minuty později, tentokrát však Blažka ušetřil, když branku překopl. V 70´dal o sobě pořádně vědět i boršický kapitán M. Dufek, jenž se odvážně prodral až do vápna, zakončit ale už nedokázal. V 72´svitla domácím konečně naděje, když Štuler z trestného kopu kousek za obloukem vápna proměnil bezradného Blažka v solný sloup – 1 : 3! V 78´se namlsaný Kopčil pokusil překonat domácího gólmana až z vlastní půlky, ovšem v tomto případě mu to ani s větrem v zádech nevyšlo. O minutu později mohl náhle probuzené domácí definitivně skolit Konrád, na vybíhajícího Sváčka ale nevyzrál. Na druhé straně v dobré pozici selhal i Vašut, mířící do oblak. V 84´z trestňáku poprvé otestoval Blažka domácí kanonýr Škrobák, naštěstí svoji dělovku nasměroval jen do jeho připraveného koše. V 86´se však domácí přece jen dočkali kontaktního gólu, když Škrobák pohotovou levačkou z levé strany zamířil přesně ke vzdálenější tyči – 2 : 3! Když vzápětí Konrád z deseti kroků pravačkou nedokázal ožehavé vedení Boršic pojistit ani napodruhé, schylovalo se k dramatické koncovce. Tu však už o minutu později Konrád chytrým atakem nezkušeného stopera Zetě přece jen nedovolil, když vystihl jeho průhlednou hlavičku vlastnímu brankáři a vypíchnutý míč neomylně nasměroval do jeho opuštěné klece počtvrté - 2 : 4!

Nečekané vítězství na trávníku kvalitního soupeře je o to cennější, že bylo dosaženo v improvizované sestavě a po kolektivním a poctivém výkonu celého mužstva. Šťastnou ruku však měl i trenér Šimeček, jenž na klíčový post stopera místo scházejícího zařadil zkušeného Mikulčíka.

Jaroslav Hastík

 

 

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/fc-velke-karlovice-sk-borsice-24-02/