»

Zář 23 2013

FC Velké Karlovice+Karolinka – SK Boršice 1 : 0 (0 : 0)

Branka:  84 ´Jan Kučera z ofsajdu

Rozhodčí:  Petr Zpěvák (Uh. Brod) – Stanislav Vacula (Bánov), Petr Nohavica (Val. Meziříčí)

ŽK:  2 : 1  (26´Maliňák, 72´Kučera – 26´Činčala)

ČK:  níkdo

Rohy:  5 : 5

Diváci:  60

Sestava Boršic:  Remeš – T. Klvaňa, Horák, Hromada – Kopčil – Konrád (87´Zach), Ohnutek, Činčala (55´Zelinka), Šustr (90´Náplava) – M. Dufek, D. Klvaňa. Trenér Pavel Šimeček.

Sestava Vel. Karlovic+Karolinky:  Sváček – Zeť, J. Mikula, R. Křenek, Maliňák – Pavelka (72´Podešva), Vašut, Červenec, Melichařík – Škrobák (91´Ohryzek), J.Kučera. trenér Petr Mikula.

Ve všech čtyřech dosavadních vzájemných duelech byli úspěšnější Boršičané a ani napopáté se z Beskyd nechtěli vracet s prázdnou. Hosté, posíleni uzdraveným Ohnutkem, ale se Zelinkou, laborujícím se zády pouze na lavičce a stále bez tria „Afričanů“ Vlčka, Martince a Mušálka však tentokrát narazili na velmi odhodlaného soupeře. Domácím patřil i úvod zápasu a už ve 3´se v šanci ocitl Škrobák, jeho slaboučká hlavička po centru zprava ale skončila nad břevnem. Vzápětí Remeš Kučerovu nebezpečnou střelu z 16 metrů mířící do vinklu v poslední chvíli vytěsnil na roh. Domácí hýřili pohybem a následně zatopili před boršickou brankou po nevydařeném Konrádově odkopu. Hosté se z tlaku vymanili až na konci úvodní desetiminutovky a hned z toho mohi jít do vedení, ale po Šustrově centru zleva D. Klvaňa s Ohnutkem v pádu ani společnými silami neprotlačili míč z malého vápna za Sváčková záda. Gólu se hosté přece jen dočkali, ale Činčala v 18´po Dufkově nadbytečné přihrávce dostal míč do prázdné brány už evidentně z ofsajdu. O tři minuty později přišel Ohnutek uprostřed hřiště o míč a lehkonohý Škrobák se přes nejistého Hromadu z pravé strany znovu dostal až před Remeše, jeho přízemní střela z úhlu ale naštěstí prošla podél celé brány do autu. Ve 25´ měl po rozehrané standardce gól na hlavě i Vašut, z šesti metrů ale trefil jen náruč připraveného Remeše. Na druhé straně se ostrou křížnou ránou blýskl Činčala, také Sváček však stál na správném místě. S přibývajícím časem na hlubokém rozmáčeném trávníku naopak všem aktérům rychle ubývalo sil a až do konce první půle se hra odvíjela převážně jen mezi šestnáctkami a bez brankových příležitostí, mírnou převahu si přitom i nadále udržovali aktivnější domácí „žluťásci“.

Po změně stran herní iniciativa naopak přešla na stranu boršického „bílého baletu“. Už po třech odehraných minutách se na malém vápně do slibné palebné pozice dostal M. Dufek, na rozdíl od let minulých se ale dobře nezorientoval a zatoulaný míč z propletence nohou do brány nepropasíroval. V 55´ Šustr z levé strany do vápna přesně nabil Konrádovi, ani jemu se však na někdejší skvělou střeleckou formu navázat nepodařilo. Až v 58´se ke slovu znovu dostali domácí, Kučera se lehce zbavil Hromady, ale na Remeše z úhlu nevyzrál. Urostlý synek bývalého místopředsedy fotbalového svazu Dalibora Kučery se pak v 67´ pokusil zaskočit boršického gólmana i dalekonosnou střelou z trestného kopu, míč však Remeš bezpečně ukryl ve svém koši. Hned z protiútoku při jednom ze svých mála světlých momentů Konrád výbornou přihrávkou za obranu uvolnil Šustra, toho ale domácí obránci v součinnosti s vybíhajícím gólmanem Sváčkem nekompromisně zkrouhli a boršického levého halva uvrhli do krkolomného veletoče. Jasnou penaltu však sudí Zpěvák odpískat odmít. Zvýšené boršické úsilí pak v 78´ potvrdil i další nadějný Konrádův centr do vápna, na který si však kromě osamoceného M. Dufka nikdo z jejich spoluhráčů nenaběhl. V 82´ se z ojedinělé akce domácích k zakončení dostal i střídající Podešva, Remeš měl ale opět navrch. Přišla pak 84´ a v ní po rychlém domácím protiútoku o osudu utkání rozhodl Kučera  – 1 : 0! Frustrovaným Boršičanům na pádnější odpověď už nezbyly síly a ani čas a zápas už se skřípěním zubů jen z povinnosti dohráli… JH