FK Baník Dubňany – SK Boršice 1 : 4 (0 : 0)

2. kolo ZT v Dubňanech, sobota 1. února 2014 od 15 hod.

Branky:  53´Mráz – 58´Brázdil, 70´Šustr, 77´Konrád, 82´D. Klvaňa

Rozhodčí:  Zima

Sestava Boršic:  Remeš – T. Klvaňa, D. Klvaňa, Vlček, Hromada (78´Náplava) – Vlk, M. Dufek, Konrád, Šustr – Náplava (46´A. Brzica), Brázdil. Trenér Pavel Šimeček.

V silném větru se oba týmy potýkaly zejména s přesností přihrávek. Domácí svěřenci zkušeného trenéra Cyrila Blahůška se o dvě třídy výš hrajících Boršic nijak nezalekli a v první půli vlažného soupeře do ničeho nepustili. Sami však výrazné podpory větru také nedokázali využít, a tak do přestávky se na hřišti téměř nic zajímavého neudálo. Po změně stran fotbalovou nudu jako první protrhli domácí borci, kteří šli do nečekaného vedení po standardce, zahrávané paradoxně proti větru a až z rohu velkého vápna, která po několika tečích doskákala za Remešova záda. Boršičané se poté přece jen probudili a už po dalších 5 minutách rovněž po rozehrané standardce pohotovým Brázdilem zblízka vyrovnali. Hosté pak zvýšili obrátky a 20 minut před koncem chybu jednoho z domácích obránců zkušeně z úhlu potrestal Šustr druhým gólem.  V 77´ se přesnou trefou do šibenice z dobrých 20 metrů blýskl kanonýr Konrád a výhru Boršic korunoval v 82´ umístěnou střelou k tyči D. Klvaňa, jenž zužitkoval nezištnou Brázdilovu nabídku. Další gólové příležitosti dílem zlikvidovali gólmani obou týmů, dílem se o ně útočící týmy sami připravili volbou chybného řešení.  JH

Další výsledky 2. kola:  Ratíškovice – Milotice 5 : 1, Bzenec – Vacenovice 5 : 0, Hodonín – Krumvíř 6 : 1