FK BYSTŘICE P. HOST. – SK BORŠICE 1 : 1 (1 : 1)

Rozhodčí: Martin Zicháček – Karel Mičkal, Petr Bělunek
ŽK: 1 : 2 (87´Krajcar – 58´Kopčil, 82´Zelinka)
Rohy: 4 : 5
Diváci: 170

Sestava Bystřice p. Host.: Konečný – Tureček, Šenovský, Zezulka, P. Kotas (70´Suchánek) – Matějka, Dostál, Zapletal, Šindelek – Krajcar, Zámorský (88´Dluhoš). Trenér Pavel Vajgl.

Sestava Boršic: Remeš – Hromada, Horák, Martinec – Kopčil – Zelinka (88´T. Klvaňa), M. Dufek, Vlček (64´Zach), Šustr – D. Klvaňa, Konrád. Trenér Pavel Šimeček.

I tento vzájemný duel dvou vyspělých týmů Zlínského kraje měl vyrovnaný průběh a velice slušnou sportovní úroveň. A stejně jako ve všech předchozích případech se o to zasloužila obě mužstva. Zkušený bystřický kouč Vajgl se přitom musel obejít bez svého dvorního gólmana Trochty, dlejícího na čísi svatbě, jehož nahradil dorostenc Konečný, a také bez ofenzívního Kašíka, potrestaného za banální faul na hájeného veterána Bolfa v předešlém utkání ve Viganticích.  Naproti tomu hostujícího trenéra Šimečka určitě netěšila skutečnost, že se letní posila ze Slovácka Ohnutek díky nevybíravému zákroku spytihněvského Barota z minulé neděle uvelebil pouze na tribuně…

Boršičané si pod Hostýnek přijeli pro bod a tomu podřídili i svoji taktiku. Ostatně, tradičně ofenzívně laděná Bystřice zpočátku ani jinou herní variantu připustit nehodlala. Od začátku se zejména zásluhou mimořádně aktivního pravého halva Matějky valil jeden útok za druhým směrem k boršické svatyni, pozorná obrana hostů v  čele s gólmanem Remešem však více jak půlhodinu odolávala bez úhony. Ke gólu však měli domácí hodně blízko ve 20´, kdy Matějkova rána levačkou z 20 metrů prosvištěla jen těsně nad břevnem a o dvě minuty později, kdy proti Dostálově prudké střele z úhlu musel Remeš vynaložit maximum umění, aby se mu míč nezatřepetal v síti za jeho zády. Poté ve 32´ chytrým lobem těsně nad boršickou brankou na sebe ještě upozornil mladý domácí záložník Šindelek. Postupně však o sobě stále víc dávali vědět i nebojácní hosté a v 36´ bezmezný bystřický optimismus  hodně nalomil kanonýr D. Klvaňa, jenž se z notné dálky mazaně pokusil obstřelit obránce, bránící ve výhledu mladému gólmanovi Konečnému, rotovaný míč však k jeho i boršické smůle skončil pouze na tyči. Následně dalekonosnou standardkou pořádně prověřil domácího debutanta mezi tyčemi i zkušený Kopčil a po něm Šustr sice z úhlu, ale z dobré parkety vypálil vysoko nad. Krátce nato však udeřilo na opačné straně. Šindelek se po levé straně protáhl kolem Hromady, nacentroval do vápna, kde se k odraženému míči dostal Zámorský, jehož nepříliš vydařenou střelu Remeš neudržel a poskakující míč z brankové čáry dorazil do sítě dobíhající Krajcar – 1 : 0! Namlsaní Bystřičané vzápětí mohli vedení i navýšit, Zapletalova dělovka však mířila těsně nad a Matějkovu skvělou nabídku zprava Zámorský naštěstí dobře netrefil. Naopak to byli Boršičané, kteří předchozí bystřickou lehkovážnost dokázali záhy „potrestat“ vyrovnáním. Běžela už 45´, kdy Zelinka vpravo na pomezní čáře vydoloval už téměř ztracený míč a rychle s ním pronikl na polovinu soupeře, kde na opačné straně našel volného Šustra, po jehož tečí prodlouženém centru M. Dufek hlavičkou do protisměru nedal domácímu brankáři šanci – 1 : 1!

Jestliže měli v první půli více ze hry domácí, po přestávce se obraz hry poněkud změnil a iniciativu převzali hosté. Už v 50´si Boršičané vypracovali gólovou příležitost, kdy po Konrádově centru zprava D. Klvaňa přehlavičkoval vybíhajícího gólmana Konečného, míč však skončil pouze v boční síti odkryté brány. Už za další dvě minuty měli sice po Martincově nedůslednosti a Matějkově bleskovém brejku pološanci na gól i domácí, ale ani jim se nevedlo. Poté musel Remeš zpozornit při Zapletalově ráně šajtlí, která proletěla jen těsně nad břevnem. V 58´se po zákroku jednoho z beků v bystřickém vápně skácel Zelinka a hosté se vehementně domáhali pokutového kopu, sudí Zicháček však jejich volání nevyslyšel. V 64´se po rohovém kopu pokusil v Ronaldově stylu z otočky vypálit Šustr, zamířil však příliš vysoko. Hned po něm pronikl středem až do velkého vápna M. Dufek, skákající míč mu ale nesedl a skončil v ochranné síti. Na druhé straně kontroval Matějka dalším únikem, Šindelek sám před Remešem se ale příležitosti zalekl a selhal. Pár minut před koncem po Horákově standardce z hloubi pole se D. KIvaňa ještě blýskl nůžkami, kterým ale scházelo nezbytné ostří. Utkání tak skončilo po zásluze dělbou bodů, se kterou byly patrně spokojeni všichni. JH

Střelec jediného boršického gólu Martin Dufek:  „Před gólem jsem předvídal, že centrovaný míč někdo tečuje a podvědomě jsem udělal dva tři kroky zpátky. Centr skutečně jeden z domácích obránců prodloužil až na zadní tyč, takže jsem nemusel do záklonu a balón jsem mohl poslat brankáři do opačného rohu, než se pohyboval.“

Info ze zápasu z webových stránek FK Bystřice pod Hostýnem:

„Přední celky uplynulého ročníku předváděly kvalitní fotbal. V první půli byli aktivnější domácí především zásluhou agilního Matějky, který táhl většinu útočných akcí. Ve 22. minutě po jeho akci se ocitl před gólmanem Dostál, ale Remeš jej vychytal. Po půlhodině hry se na druhé straně pokusil překvapit D. Klvaňa pohotovou střelou dorosteneckého brankáře Konečného, ale míč skončil na tyči. Až ve 37. minutě po akci Matějky dokázal Krajcar poslat domácí do vedení 1:0. Chvíli před přestávkou ovšem Zelinka vybojoval ztracený míč, centrovaný míč prodloužil Šuster a pro Dufka už nebylo problémem hlavou vyrovnat. Druhá půle patřila aktivnějším Boršicím, které byly bojovnější a důraznější. V 58. minutě se ve velké šanci ocitl hostující D. Klvaňa, ale míč šel těsně vedle. Na druhé straně stojí za zmínku největší příležitost Šindelka, ale Remeš byl opět na místě. S přibývajícími minutami se zdálo, že blíže k zisku tří bodů měli hosté, ale domácí remízu udrželi.“

Pavel Vajgl, trenér Bystřice p. H.: „Musím říct, že k nám zavítal velmi kvalitní soupeř, před kterým musím smeknout. Prokázal obrovské kvality a my s ním svedli víc než rovnocennou partii. V zápase nebylo favorita. Měli jsme šance, které mohly přinést další góly. Soupeř skóroval hlavou po odraženém centru do šestnáctky .Utkání to bylo bojovné a mužstvo prokázalo velkou chuť a snahu po vítězství. Remíza je určitě spravedlivá.“