»

Říj 15 2011

FK Bystřice p. Hostýnem – SK Boršice 0:1 (0:0)

Branky:   81´ M. Dufek
Rozhodčí:   R. Doležal (Uh. Hradiště) – F. Schnürmacher (Uh. Brod), P. Zpěvák (Uh. Brod)
Delegát KFS:   J. Kubíček (Rožnov p. Radh.)
ŽK:    75´ Šindelek (Bystřice p.H.)
Diváci:  100
Rohy:   4 : 3

Sestava Bystřice p. Host.:  Trochta – Tureček, Fiala (62´ R. Kušík), Zezulka, Horák – Šenovský, Krajcar (70´ Hošťálek), D. Zapletal, Šindelek – M. Kušík, Sadil (46´ Vyoral). Trenér Pavel Pumprla.

Sestava Boršic:  Remeš – Martinec, Kopčil, Vojtěšek – Zach – A. Brzica,  Kuzma (88´ Vlček), M. Dufek, Hromada – Činčala, Konrád. Trenér Pavel Šimeček.

K historicky prvnímu vzájemnému soutěžnímu utkání odcestovali Boršičané pod památný Hostýn pouze se třinácti hráči, když opět scházel F. Brzica a s kolenem laborující P. Dufek. Po vypršení trestu zbylo pro hříšníka O. Vlčka místo pouze na lavici náhradníků společně s jinochem Náplavou. V domácí sestavě se překvapivě neobjevil míčový virtuóz s drnovickými ligovými kořeny M. Třasoň, jenž si v týdnu způsobil úraz a pro něhož zřejmě podzimní fotbalová sezóna už skončila. Hrstka nejvěrnějších příznivců hostujícího týmu, jež v sobotu do města židliček a všelijakého ohýbaného nábytku vycestovala podpořit své žlutozelené barvy přímo z hodového veselí, byla proto zvědava, zda mužstvo Pavla Šimečka oslabení soupeře využije a po dvouzápasovém půstu znovu zaboduje.

Boršičané na rozdíl od svého posledního nevalného vystoupení v nedalekém Holešově začali bez bázně a hany. Už ve 4´ způsobili první závar před Trochtovou svatyní. Bystřičtí ale ataku odolali a naopak zahrozili na opačné straně, nebezpečný pokus M. Kušíka však pozorná boršická obrana srazila na první domácí roh. V 10´ pak Remeš musel čelit samostanému nájezdu Turečka, který si před tím snadno poradil s Vojtěškem. První skutečnou gólovou šanci si však vypracovali hosté. V 16´ Konrád zpětnou přihrávkou do vápna našel volného Činčalu, ten ale přízemní střelou z osmi kroků trefil jen vnitřní tyč za už bezmocným gólmanem. Útočná akce Boršic však pokračovala a k odraženému míči se kousek za penaltovým puntíkem dostal dobře postavený Kuzma, bombou však napálil jen dlaně připraveného Trochty uprostřed branky. Ve 26´ se míč do slibné střelecké pozice odrazil také k Hromadovi, jeho slabý halvolej ale neměl nárok. O dvě minuty později si domácí Zapletal tak dlouho připravoval trestný kop, až míč poslal Pánubohu do oken. V závěru úvodní půlhodinky vyslal Kuzma uličkou do brejku po pravé straně A. Brzicu, ten se ale namísto centru nebo průniku do vápna zapletl do vlastních kliček a skončil u rohového praporku v zámezí. Ve 34´ domácí tvůrce hry Zapletal prošel středem pole jako nůž máslem a uvolnil Šindelku, proti němuž sice Remeš včas vyběhl, ale odražený balón přesto putoval do opuštěné boršické klece. V poslední chvíli se však stačil vrátit Kopčil a gólu rázným odkopem zabránil. Ve 38´ zahrozil prudkou křížnou střelou zprava i průbojný M. Kušík, hostující obrana však jeho ránu zblokovala mimo. Za další dvě minuty po rychlé kombinaci Činčaly s M. Dufkem se do domácí šestnáctky za míčem vysunul i štítový Zach, vybíhající Trochta byl u něj ale o krok dříve. Tři minuty před přestávkou namíchl celou boršickou výpravu praporek asistenta sudího Zpěváka, jenž chybně posoudil ofsajd zezadu vybíhajícímu Činčalovi, přičemž za domácí obranou operující Hromada o hru vůbec nejevil zájem. Následnou boršickou ztrátu koncentrace mohli domácí i využít, ale Zapletalovu ránu Remeš bravurně vyrazil nad břevno. Rušný závěr první půle pak zakončila akce, při níž Kuzma dlouhým sólem vyvezl míč, vyšachoval torzo bránících hráčů v bílém a do stoprocentní gólovky nabil z hloubi pole až na hrot strintujícímu Kopčilovi. V jeho herním repertoáru však útočné situace zpravidla nebývají a jindy spolehlivý stoper v koncovce selhal a svého premiérového gólu v dresu Boršic se nedočkal, když levačkou zamířil kousek vedle.

Také po obrátce se hrálo oboustranně útočně. Už ve 48´ se až před Remeše probil střídající Vyoral, ukvapil se však a branku vysoko překopl. V 51´ se z drobného útlumu probrali i hosté a míč po biliárové hlavičkované skončil v domácí síti, Činčalův poslední dotek však už byl z postavení mimo hru. V 54´ nejdříve Kuzma a o čtyři minuty později na druhé straně i domácí Zapletal se standardkami určitě nenaložili podle svých představ. V 66´ rozehrál Konrád s Kuzmou roh nakrátko a boršický veterán vyzkoušel Trochtu tentokrát po zemi, jeho střela však neměla gólové parametry. Utkání rychle spělo ke svému vyvrcholení a bylo stále víc zřejmé, že kdo dá gól, vyhraje. V 74´ k tomu měli znovu blíž hosté, ale chytrý lob směřující za domácí obranu na nabíhajícího Činčalu stejně chybně jako jeho kolega posoudil ofsajdem i druhý lajnový Schnürmacher a rázem bylo po gólovce. Domácím očividně ubývaly síly a nedeprimovaní Boršičané se stále tlačili vpřed. V 75´ Hromada sice ve vápně zpracoval dlouhý nákop zezadu, k zakončení se ale už nedostal. Až přišla 81´, kdy Kuzma u rohového praporku na levé straně svojí typickou kličkou mazácky ošálil jednoho z beků a levačkou poslal oblouček do malého vápna, kde nejvýš vyskočil M. Dufek a hlavou pověsil míč pod víko – 0 : 1! Boršická radost však mohla mít jen jepičí život, neboť už za další tři minuty se ve vyložené brankové příležitosti ocitl nejlepší z domácích Zapletal, tvrdou střelou však Remeše nepřekonal. V 85´ chtěl nadějný výsledek pojistit i bijec Činčala, jehož kolmicí do prostoru kousek před Trochtou vyslal Kuzma, důrazná domácí obrana mu v tom však i za cenu penaltového rizika zabránila. Hosté pak už žádnou komplikaci nepřipustili a jednobrankové vedení v poklidu uhájili. Svým dílem tak jistě přispěli i k pozvednutí sváteční hodové nálady ve vísce pod Buchlovem. Třetím vítězstvím na hřištích soupeřů navíc dokázali vykompenzovat tři nepříjemné podzimní prohry v domácím prostředí. J