«

»

Kvě 25 2014

Print this Příspěvek

FK CHROPYNĚ – SK BORŠICE 0 : 1 (0 : 0)

23. kolo KP mužů, sobota 24. května 2014 od 16,30 hod., hřiště v Chropyni

Branka:  81´ T. Klvaňa

Rozhodčí:  Petr Dlouhý (Zlín) – Tomáš Bernatík (Zlín), Ladislav Dujíček (Napajedla)

Delegát KFS Zlín:  Mgr. Milan Ondo (Kroměříž)

ŽK:  2 : 1  (21´ Grmela, 59´ Hrabal – 55´ M. Dufek)

ČK:  nikdo

Rohy:  8 : 3

Diváci:  150

Sestava Chropyně:  Večeřa – Trávníček (87´ Vymětal), Látal, Hošek, Stratil (70´ Buksa) – Hrabal, Vaňhara, Horák, Grmela (83´ Navrátil) – Urubek, Panáček. Další náhr. Belík. Trenér Jiří Buksa.

Sestava Boršic:  Remeš – Hromada, T. Klvaňa, M. Dufek, Malý – Konrád (89´ Kopčil), V. Valenta, Kuzma (58´ Vaĺko), Šustr (75´ A. Brzica) – Slaný (77´ P. Dufek), Brázdil. Trenér Pavel Šimeček.

Klíčový zápas sestupem vážně ohrožených chropyňských „orlů“ předcházely mnohé spekulace, které se naštěstí na samotném trávníku nijak neprojevily. Možná se to však negativně promítlo na nízké kvalitě utkání, k čemuž „přispěla“ rovným dílem obě družstva. Po podzimní části beznadějně poslední Chropyně povstala z popela teprve nedávno, kdy byla fotbalovým svazem obdarována povzbudivou tříbodovou injekcí vítěznou kontumací jinak jasně prohraného derby proti Morkovicím a v předchozích zápasech si poradila jak s odevzdanými Kateřinicemi (3 : 1), tak i ve Viganticích, kde jim tři nečekané body za výhru 3 : 2 svým hattrickem zajistil útočník Panáček. S jídlem však obvykle roste i chuť, a tak na hanáckém dosud prostém talíři se měla ocitnout i chutná jarní štika z boršického rybníka.

Na fotbalově nepříliš útulném stadiónu lemovaném atletickým tartanovým oválem dopoledne ještě pršelo, ale v čase utkání se už trávník nacházel v dobrém stavu. Hostující trenér Šimeček provedl v sestavě nejvýraznější změnu tím, že exligového V. Valentu ze stoperského postu vysunul do středu zálohy, z níž naopak do obrany přeřadil M. Dufka. K dispozici však stále ještě neměl maroda D. Klvaňu, naopak poprvé se od listopadové operace kolena alespoň na lavičku náhradníků posadil zkušený univerzál D. Kopčil. Úvodní minuty patřily favorizovaným Boršičanům a už ve 2´ směřoval přetažený Šustrův centr zleva přímo na Slaného, jenž si však na vysoký míč hlavou sáhl jen v záklonu. O dvě minuty později Kuzma kolmicí za obranu vysunul opět Slaného, ten ale z dobré pozice branku netrefil. Domácí působili zpočátku hodně zakřiknutě a neškodně a poprvé se do blízkosti Remešovy svatyně přiblížili až na konci 10´, ovšem po minele v boršické obraně kanonýr minulého kola Panáček z 18 metrů vyslal na Remeše jen propagační střelu. Za další dvě minuty se však syn křídelníka bývalé staroměstské Jiskry už osmělil víc a několika kličkami se snažil vymotat obránce Hromadu, nakonec si však na něm vylámal zuby a dospěl jen k chabému střeleckému pokusu. To jedovka kapitána a nejlepšího domácího střelce Vaňhary na konci 15´ už měla lepší parametry, ale zblokována Chropyňským vynesla jen druhý roh. K prvnímu vážnějšímu ohrožení brány tak došlo až ve 22´, kdy byl na hranici velkého vápna boršickým M. Dufkem ve skluzu faulován pronikající Grmela, ale Vaňharův chytrý obstřel z trestného kopu Remeš bravurně vyrazil. V této fázi utkání však domácí už pomalu přebírali otěže zápasu do své moci. Na opačné straně ve 25´ našlápnutého Šustra zhruba 22 metrů od brány domácí zastavili také jen nedovoleně, Valentovu tečovanou ránu ze standardky pak Večeřa jen vyrazil k rohovému praporku, od něhož míč před domácího strážce pohotově vrátil Konrád, Brázdilovi ve výskoku však domácí obránci důrazným atakem zakončit nedovolili. V průběhu 27´ se pak zrodily i jediné dvě gólové příležitosti úvodní půle. Tu první si vytvořil na levé straně domácí Grmela, kterému dal pozdě reagující Konrád dost času i prostoru, pozorný Remeš mu však nakonec v součinnosti právě s vracejícím se „Manym“ skórovat zabránil. Z protiútoku pronikl domácími formacemi stylově až před brankáře Šustr, vybíhajícího Večeřu však na rozdíl od předešlého zápasu s Morkovicemi nepropálil. Poté hra obou týmů opět sklouzla do vlažného podprůměru, což bylo vzhledem k důležitosti duelu překvapením i zklamáním zároveň. Až těsně před přestávkou opět zahrozil Šustr, ale únik zakončil nepřesně, na druhé straně usilovný Panáček sice obelstil Malého, Remeš si ale s jeho nepříliš nebezpečným pokusem z úhlu v pokleku snadno poradil.

Ani po obrátce se tempo utkání nijak nezvedlo a Boršickým moc nepomohla ani záměna postů mezi Slaným a Konrádem. Větší vzruch tak přinesla až 55´, v níž Vaňhara pumelicí z dalšího trestňáku ze vzdálenosti 20 metrů Remešovi pořádně vyprášil rukavice. Z následného rohu si domácí připravili další dvě šance, na boršického gólmana ale nevyzráli ani zblízka. V protilehlém prostoru pak Večeřa musel vyrazit až daleko za vápno, aby byl u míče o krok dřív než stoper T. Klvaňa na dlouhém výletě. Neuběhla ani hodina a kouč Šimeček nahradil trápícího se Kuzmu bojovníkem Vaľkem, který měl svou snahou nepřímo “rozhýbat“ i tápajícího V. Valentu vedle sebe. Čtvrt hodiny před koncem pak z trávníku stáhl i pochroumaného Šustra, za něhož naskočil A. Brzica. Boršický levý halv ještě ani nedosedl na střídačku, když se po nedorozumění Remeše se spoluhráči uvnitř velkého vápna v obrovské příležitosti ocitl běhavý Urubek s copánkem ve vlasech, po šikovné kličce doleva se však dostal z úhlu a svoji tutovku zazdil kopem mířícím do oblak. Poté dostal znovu příležitost prokázat svoji připravenost i další z dlouhodobých rekonvalescentů P. Dufek, jemuž uvolnil místo nevýrazný Slaný. Následně 2x krátce po sobě zkusil štěstí nejusilovnější střelec žlutozelených V. Valenta, ale neuspěl ze hry a ani ze standardky. Přišla 81´ a s ní i rozhodující moment utkání. Domácí sice odvrátili předchozí standardku, ale na své levé straně nedokázali zastavit kombinaci presujícího Konráda s Brázdilem, jenž s míčem vnikl do vápna, obešel jednoho z obránců a v malém vápně nezištně přihrál „zapomenutému“ T. Klvaňovi, na kterého už zívala jen opuštěná klec – 0 : 1!  Nešťastní Hanáci  okamžitě po rozehrávce ze středového kruhu ještě znovu zahrozili Vaňharou, jehož nepříjemně padající list přímo z otočky proletěl jen kousek od Remešovy šibenice. Na závěr pak zoufalý domácí trenér Buksa poslal další čerstvé síly, ale hostující celek zvýšeným a soustředěným úsilím i s pomocí střídajícího Kopčila už nejtěsnější vedení uhájil. JH

Videozáznam celého utkání můžete shlédnout na odkazu:  http://fotbal.tvcom.cz/Zapas/Soutez-Krajsky-prebor—Zlinsky-kraj/Pohlavi-Muzi/Sezona-2013-2014/32452-FK-Chropyne-SK-Borsice.htm

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/fk-chropyne-sk-borsice-0-1-0-0/