«

»

Říj 21 2012

Print this Příspěvek

FK CHROPYNĚ – SK BORŠICE 1 : 2 (1 : 2)

Branky:  32´Navrátil – 18´Šustr, 38´Mikulčík
Rozhodčí:  Kozubík (Zlín) – Konečný (Fryšták), Prokop (Doubravy)
Delegát KFS Zlín:   Babušník (Roštín)
ŽK:   0 : 2  (44´Mušálek, 74´T. Klvaňa)
ČK:  nikdo
Rohy:  5 : 6
Diváci:  100

Sestava Chropyně:  Večeřa – Buksa, Látal, Hošek, Grmela (60´Urubek) – Štěpánek (77´Táborský), Horák, Vaňhara, Bartůšek, Navrátil (75´Hrabal) – Bernatík. Trenér Karel Josl.

Sestava Boršic:  Remeš – Mušálek, Vašek, T. Klvaňa – Mikulčík, M. Dufek, Vlček (68´Zach), Šustr – Kuzma (75´Hromada) – Činčala, Konrád (87´A. Brzica). Trenér Pavel Šimeček.
Kdo si myslel, že na hřišti nováčka čeká lídra soutěže pohodová selanka, šeredně se mýlil. Pohodu tak připomínalo jen nádherné podzimní počasí, kdy třicítka pod sluníčkem dokonce vábila i k opalování. Domácí na lavičce s novým bossem, přerovským Karlem Joslem, jenž se po sérii nepřesvědčivých výsledků do Chropyně k trenérskému žezlu vrátil místo odvolaného mladíka Chytrého, vstoupili do zápasu bez bázně a hany a s vyztuženou zálohou a pouze s jediným hrotovým útočníkem Bernatíkem od prvních sekund favorita drželi v nerozhodném klinči. Hosté jen složitě nacházeli recept na rozlousknutí pevné obranné ulity Orlů, jejichž defenzívu čerstvě posílil další zkušený navrátilec Hošek. Boršičané se navíc museli obejít bez svých opor Kopčila s Martincem, které vyřadila zranění z posledního zápasu. I přesto to nakonec byli oni, kdo se jako první propracovali k ohrožení soupeře, Vaškova rána levačkou po prvním rohovém kopu v 9´ však gólové parametry neměla. Více domácím zatrnulo o dvě minuty později, kdy si za obranu zaběhl Konrád a Večeřu v brance  už i překonal, žádný ze spoluhráčů však nebyl poblíž, aby vyražený míč dorazil do sítě. Chropyně kontrovala ve 12´ Bartůškovým střeleckým pokusem, ten však bezpečně skončil v Remešově koši. V 18´ hosté Kuzmou z levé strany od tribuny rozehráli trestný kop, na přetažený centr si naběhl Šustr, aby se u zadní tyče zorientoval nejlépe ze všech – 0 : 1! Vzápětí první nebezpečnou křížnou střelou zahrozil domácí levák Navrátil, ale mířil metr vedle. Ve 23´ se po Dufkově nabídce za obranu probil i Činčala, z hranice šestnáctky však pálil do oblak. Mezi tyče se poté nevešla ani další Navrátilova jedovka. Někteří Boršičané se v této fázi zbytečně vybíjeli vzájemnými slovními invektivami, což se projevilo i na celkové nervozitě a jejich nekázeň byla v 32´ potrestána, když nesoustředěný Remeš si Navrátilův centr kdesi od rohového praporku srazil do vlastní sítě – 1 : 1! Modří vycítili, že žlutozelení nejsou ve své kůži a hnáni koučem se vrhli do útoku ještě s větší vervou. Naštěstí boršická obrana stála na pevných nohou a další pohromu už nepřipustila. Naopak v 37´ Činčala po akci Šustra s Konrádem dostal míč podruhé do sítě, jeho gól však pro ofsajd nebyl uznán. O minutu později ale už arbitři nic závadného neshledali na akci, při níž po Kuzmově uličce Mikulčík přes půlku hřiště upláchl strážcům a nekompromisně k bližší tyči propálil Večeřu – 1 : 2! Chvíli po něm nedokázal dát Vlček lepší míč Konrádovi a těsně před přestávkou Činčalovu pumelici obětavě tělem zablokoval Bartůšek.

Po změně stran se dobrých 20 minut i přes nabádání trenérů hrála oboustranná holomajzna s množstvím překopávaných míčů a soubojů ve středu pole. V 66´ se domácí po Činčalově ztrátě míče dostali do brejku, Vaňhara však trefil jen boční síť. O minutu později mohlo být vymalováno, ale M. Dufek Konrádem prodloužené autové vhazování z voleje poslal metr nad břevno. Ani domácí nezaháleli a za další dvě minuty Horák hlavičkoval těsně nad. V 70´ Klvaňa školácky rukou podržel soupeře a po rozehrané standardce vypukla obrovská domácí radost, kterou však pro ofsajd rázem uťal zvednutý praporek asistenta Prokopa. O tři minuty později uhasil Mušálek vzniklý požár před Remešem až v poslední chvíli. V 80´ se Remeš vyznamenal, když s jistotou vyboxoval dalekonosný pokus jednoho z Orlů. Pět minut před koncem se krátce po sobě pokusili probít obranou i střídající Hromada a po něm Konrád, oba však skončili s bolestivými zraněními za lajnou. Štěstí pak stálo při Hanácích v poslední minutě, kdy Mušálkova tečovaná rána jen těsně minula odkrytou část Večeřovy svatyně. Boršičané tak sice splnili cíl povinného vítězství, ovšem tentokrát herně na Kroměřížsku nijak zvlášť neoslnili.
Další výsledky 11. kola KP:  Vlachovice – Uh. Brod 0: 4, Provodov – Kateřinice 5 : 2, Slušovice – Bystřice p. Host. 0 : 2, Holešov – Vel. Karlovice 3 : 1, Luhačovice – Vsetín 1 : 0, 1. Valašský FC – Vigantice 2 : 0.

Jaroslav Hastík

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/fk-chropyne-sk-borsice-1-2-1-2/