«

»

Zář 28 2011

Print this Příspěvek

FK Luhačovice – SK Boršice 0:0

Rozhodčí:   Žniva – Kneisl, Stodůlka
Delegát KFS:  Straka
ŽK:   77´ Košárek – 43´ Kopčil, 62´ Činčala, 64´ Hromada, 66´ Vlček
Diváci:  100
Rohy:  8 : 2
Sestava Luhačovice:  Soukeník – Pešek, Rejda, P. Kovařík, Pantálek – Košárek (80´ L. Kovařík), O. Červenka, Hrnčiřík, Galuška (69´ Polách) – D. Červenka, Haloda. Trenér Ladislav Ďurďa.
Sestava Boršic:  Remeš – Martinec, Kopčil, Vojtěšek – Zach – Hromada, Vlček Konrád – Kuzma – M. Dufek, Činčala. Trenér Pavel Šimeček.

Středeční sváteční šlágr třetích Luhačovic proti druhým Boršicím určitě nezklamal. Ačkoli nepadl žádný gól a obě mužstva se po dramatickém průběhu rozešla smírně, zasloužila by si rozhodně víc, než pouhý bod. K vidění byl rychlý kombinační fotbal, plný dramatických situací i překvapivých řešení, podtržený navíc i skvělými zákroky obou gólmanů. Vysoké kvalitě utkání svým přístupem a bezchybným řízením přispěla i trojice delegovaných rozhodčích, z nichž zejména hlavní arbitr Žniva z Jesenice dal na jedné straně hráčům spoustu volnosti, aby je na druhé straně razantnímii a přesnými výroky držel s přehledem na krátké uzdě.

Na umělce v areálu Radostova domácí svěřenci trenéra Ďurdi vletěli do zápasu jako uragán a krátce za sebou kopali tři rohy. Skutečnou šanci si však vytvořili až v 10´, Remeš však přízemní střelu po sólovém nájezdu R. Červenky vytlačil na roh další. Hosté kontrovali o minutu později, Hromadův centr zprava však domácí obrana před nabíhajícím M. Dufkem odvrátila. Boršičané se pak z tlaku domácích vymanili a ve 20´ Konrád z dálky zahrozil pravačkou, jeho rána však mířila přímo na Soukeníka. O tři minuty později si domácí tahoun Košárek na pravé straně pohrál s Vojtěškem, ale ve vápně ztroskotal na důrazném Zachovi. Během 28´ a 29´ si Remeš vybral obvyklou slabší pasáž, když v prvním případě pozdě vyrazil proti našlápnutému Peškovi a vzniklé zmatky uhasil až v součinnosti se spoluhráči a poté neodhadl přetažený centr zprava na R. Červenku. Naštěstí i tuto svoji chybu napravil a domácího hlavičkáře vychytal. Při následném, už osmém rohovém kopu domácích, reprezentanti lázeňského města předvedli drzou kulišárnu ve stylu známého fotbalového vtipálka Rudolfa Otépky a Haloda se nikým neatakován zčistajasna s balónem dostal až k brance, hostující obrana však stačila zareagovat a blížící se pohromu zažehnala. Ve 35´ Hromada nepokryl svoje křídlo, míč po výpadu mladíka Galušky z levé strany pak skončil v koši jistého Remeše. Pět minut před přestávkou si první velkou gólovku vytvořili i hosté, ovšem M. Dufek nádherný Konrádův centr od rohového praporku přetočil do brankářova protipohybu příliš a branku minul. Další boršická příležitost následovala hned po dvou minutách, kdy Konrád napadáním narušil domácí rozehrávku a z levé strany sám bleskurychle pronikl až před Stodůlku, ale i on jeho pokus o průstřel bravurně zneškodnil.

Jestliže už první půle byla fotbalově hodnotná, druhá ji nasazením a napínavými zápletkami ještě převýšila. V rozpětí 52´ a 53´ vyslali boršičtí záložníci vydařenými kolmicemi za obranu do dvou úniků M. Dufka, v obou případech byl ale u míče dřív pozorný domácí gólman. Mezitím se neujal ani Konrádův trestný kop z hranice šestnáctky, jemuž scházela razance. Slibnou úvodní desetiminutovku uťal domácí forvard D. Červenka, jenž zcela volný z pravé strany znovu vnikl do vápna, Remeš ale i tentokrát čaroval. Hra se ve stále vyšším tempu přelévala od jedné branky ke druhé. O minutu později Konrádovi pokus šajtlí nesedl a skončil v ochranné síti, na druhé straně Halodůva odvážný rána ze třiceti metrů sestřelila jen vlastního kapitána a neúnavnou luhačovickou mašinu O. Červenku. V 58´ Boršičtí přežili i klinickou smrt, když v obrovském závaru v jejich pokutovém území domácí neproměnili krátce po sobě hned tři velké brankové příležitosti, při nichž skvělého Remeše opět podpořili i houževnatě bránící spoluhráči. Nápor domácích vyvrcholil stoprocentní šancí průbojného Halody, jenž využil Činčalova zaváhání uprostřed pole a po vtipné kombinaci se ocitl až sám před brankou, jeho pokus placírkou obstřelit vybíhajícího Remeše ale skončil půl metru za zadní tyčí. Po karetním intermezzu směrem ke žlutozeleným barvám začali znovu úřadovat i hosté, ale M. Dufek v 67´ nezpracoval dobrý Činčalův centr a slibnou akci nezakončil. Za další tři minuty M. Dufek hlavou v záklonu nezvládl svoji další šanci, když Konrádův přetažený centr poslal obloučkem přes vybíhajícího Soukeníka, ale také půl metru nad břevno. V 75´ opět M. Dufek unikl svým strážcům, ale na hranici šestnáctky zapomněl míč za sebou a k zakončení opět nedospěl. V 78´ nenašel recept na kýžený gól ani zkušený Kopčil a standardkou za Košárkův požlucený faul na unikajícího Konráda způsobil jen pořádnou skrumáž před Soukeníkem. V 80´ si rutinéři Kuzma s Činčalou tak dlouho dávali přednost při zakončení pohledné kombinace, až situace dospěla do nic neřešícího Kuzmova lobu. V další minutě Zach z pravé strany našel hlavu bojovníka Činčaly, ani on však ve výskoku nestačil míč usměrnit do branky. V samém závěru ještě Vlček mohl do úniku vyslat zcela zapomenutého rychlíka Hromadu, jeho levačka ho však zklamala. Nadmíru vnímavý sudí Žniva si byl patrně vědom, že případná radost jedněch a smutek druhých by byly v tomto utkání hodně nespravedlivým rozuzlením, a tak do bezbrankové remízy spějící zápas raději ukončil přesně s úderem devadesáté minuty… JH

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/fk-luhacovice-sk-borsice-00/