Čec 30 2013

FK Mutěnice – SK Boršice 1 : 3 (1 : 1)

3. přípravné utkání mužů Boršic
Branky:   31´Koštuřík – 33´a 87´Zach, 59´Kopčil

Rozhodčí:  Marek Vajdík (Prušánky) – Jakub Zima (Hodonín), Robert Vymyslický (Dubňany)

ŽK:   18´Vlček (B)

Rohy: 6 : 10

Diváci:  65

Sestava Mutěnic:  Šupa (46´Horecký) – L. Trávník, J. Čepil, Kupčík, Vydařilý – Holešínský, Lamáček, Chromeček, M. Čepil – Baťa, Koštuřík. Další náhr. Hanák. Trenér Petr Zemánek.

Sestava Boršic:  Remeš (46´Kučík) – Hromada, Horák, Vlček, Martinec – Zelinka, Zach, Kopčil, Šustr – Činčala, D. Klvaňa. Další náhr. Mušálek, T. Klvaňa, Náplava. Trenér Pavel Šimeček.

Za úmorného vedra, ale na překrásně připraveném trávníku stadiónku Pod Búdama se oba trenéři museli obejít bez svých opor. Na rozdíl od domácího lodivoda Petra Zemánka, z jehož týmu se exligový obránce Pavel Němčický přesunul blíž k domovu oblékat dres divizního nováčka v Uherském Brodě a další matador s ligovými zkušenostmi Milan Válek přerušil svoji hráčskou kariéru, absence tří hráčů  v řadách Šimečkova boršického výběru lze snad považovat pouze za dočasné, neboť kanonýra Manfreda Konráda postihlo v předchozím přípraváku drobné svalové zranění a kapitán Martin Dufek s čerstvou posilou Tomášem Ohnutkem se na sobotní zápas omluvili ze soukromých, resp. z pracovních důvodů. Konfrontace dvou předních týmů z jihu a východu Moravy i tak skýtala zajímavou podívanou…

Od úvodních minut o něco větší chuť do hry i potřebné sebevědomí prokazovali hosté. Do gólové příležitosti se ale dostali až v 13´, při nedorozumnění v obraně vinařů však dotírajícímu Zelinkovi scházel důraz. V 17´ se konečně osmělili i domácí a vydařenou střelou z dálky se poprvé prezentoval nováček v útoku žlutozelených Baťa z Dubňan. O pár minut později stejný hráč slavného jména pořádně protáhl Remeše prudkou střelou z úhlu. Ve 24´hosté vykombinovali domácí beky a D. Klvaňa si už už ládoval gólovku, kýžený zálusk mu však obětavý blok jednoho z obránců v poslední chvíli překazil. Naopak v 31´se na pravé straně jako vagón utrhl Holešínský, snadno za sebou zanechal překvapeného Martince a podélným přízemním centrem přes celé vápno přesně našel ostrostřelce Koštuříka, který s přehledem míč zavěsil pod břevno do odkryté části brány – 1 : 0! Domácí radost však neměla mít dlouhého trvání, když už po třech minutách po Šustrově autovém hodu do vápna a fatální chybě stoperů zblízka bezmocného Šupu nekompromisně propálil sváteční boršický střelec Zach – 1 : 1! Mutěňané však vystrkovali růžky i nadále a v 39´ Chromečkovu příležitost za zvuku požárních sirén uhasil až Kopčilův mazácký obranný zákrok. Tečku za pohledným prvním poločasem udělal symbolicky jeden z nejlepších na hřišti Koštuřík, jehož bomba z úhlu minula břevno jen těsně.

Začátek druhé půle na rozdíl od té první patřil domácím. Ve 49´ měl gól na kopačce Lamáček, ale zamířil příliš vysoko. V 53´si na staré dobré časy v Mutěnicích patrně vzpomněl boršický Kopčil a s jeho dobře mířenou střelou pod břevno měl střídající Horecký velké problémy. Krátce po něm se po Šustrově centru do míče pověsil D. Klvaňa, branku ale těsně minul. V 55´ snad v přemíře snahy domácí štírek Baťa zle naboural do té doby bezchybného boršického stopera Horáka a donutil  metrákového maséra „Abdula“ poprvé prověřit kvalitu mutěnického trávníku. V 59´se k dlouhému slalomu domácí obranou z pravé strany vydal stále víc si věřící T. Klvaňa a po třech kličkách nezištně kousek za velké vápno nabil Kopčilovi, který si nádrhernou střelou do vzdálenějšího vinklu vynutil potlesk i uznalých domácích fandů – 1 : 2! Přesně po hodině hry váhající Zelinka podcenil důraz domácího beka Trávníka, který však svoji šanci zakončil ránou těsně nad břevno. V 67´se znovu neblaze předvedl Baťa, jenž opět ve snaze získat už ztracený míč nepříjemně pochroumal záda náhradního boršického gólmana Kučíka. Za další tři minuty se do míče festovně opřel střelecky nezvykle nažhavený Zach, míč však tentokrát prosvištěl dva metry od brány. V 75´ nebezpečně z dálky po spolupráci se Zelinkou vypálil D. Klvaňa. Hned poté však mohli domácí vyrovnat, všudybyl Baťa však Vlčkův obranný výpadek potrestat nedokázal a Remeš, který zaskočil za ošetřovaného Kučíka, jeho odvážný průnik středem hřiště bravurně vychytal. V 78´ se znovu připomněl Zach, jenž se pokusil zužitkovat Klvaňovu nabídku, vytěžil však pouze roh. V 87´si však Jakub Zach vše vynahradil, když nevídaným způsobem z 22 metrů chytře obstřelil hodně vytaženého mutěnického gólmana a po Kopčilovi nádherně vymetl i druhý růžek za jeho zády – 1 : 3! Korigovat výsledek mohl už v následující minutě znovu Koštuřík, ale Kučík si s jeho pumelicí poradil náramně a vytěsnil ji na roh.

Pohodový přípravák tak skončil zřejmě zaslouženým boršickým vítězstvím. Trenéra Šimečka však určitě víc než příznivý výsledek potěšila skutečnost, že jeho tým ve vyrovnaném utkání prokázal kvalitu i bez několika klíčových hráčů. Vyslovenou radost pak mohl mít z nečekaného střeleckého probuzení Kuby Zacha a také ze stále se zlepšující formy zdravotně indisponovaného matadora Kopčila.