«

»

Úno 27 2012

Print this Příspěvek

FK Ostr. Nová Ves – SK Boršice 1:4(1:0)

Branky:   32´ Vlk – 57´ a 84´ Činčala, 51´ Kuzma, 65´ M. Dufek
Hlavní rozhodčí:  Horehleď (Veselí n. Mor.)  
 
Sestava Boršic:  Remeš – Martinec, Mikulčík, Vojtěšek – Vlček (46´ P. Dufek) – A. Brzica (46´ Forman), Kuzma,  M. Dufek, Hromada – F. Brzica, Činčala. Trenér Pavel Šimeček.
 
Sestava Ostr. Nové Vsi:  Boček (46´ Húsek) – Máčala, Franta, Straka, Pokorný – Morava (46´ Vlk), R. Šálek, R. Zálešák ml., M. Zálešák (70´ Ťok) – Jurásek (46´ Petratur), Nikl (46´R. Zálešák st.). Trenér Bronislav Šálek.
 
Po několika mrazivých týdnech jaro v posledním únorovém víkendu vyslalo alespoň drobný a nesmělý signál o svém blízkém příchodu a utkání začalo v přijatelných klimatických podmínkách. Těch si však od úvodního hvizdu sudího Horehledě překvapivě více užívali Novovešťané, kteří zaskočili Boršičany dobrým pohybem a obrovskou chutí do hry. Ta naopak několika borcům ve žlutém, zejména pak dvojici mladých Staroměšťanů Vlček – Martinec pár hodin po návštěvě koštu slivovice evidentně scházela… Nelze se proto ani divit, že do šancí se v úvodním dějství dostávali prakticky jen svěřenci trenéra Šálka. Tu první ve 22´ však Franta ještě nevyužil, neboť jím prováděný pokutový kop Remeš zlikvidoval. I poté však fotbalisté od štěrkových jezer diktovali tempo a přes laxně bránícího soupeře se často dostávali až do jeho kuchyně. Ve 30´ tak pouze obětavý zákrok stopera Mikulčíka na brankové čáře ve stylu jihlavské hokejové legendy Suchého zabránil Zálešákovi slavit už jistému gólu. Krátce po něm však děravý blok boršických hráčů nadvakrát pálícímu Vlkovi už ve skórování zamezit nedokázal a Novoveští šli do zaslouženého vedení – 1 : 0! A mohlo být hůř! Vzápětí se totiž sám na Remeše řítil i Jurásek, boršický gólman jej ale tentokrát bravurně vychytal i bez pomoci spoluhráčů.
 
Na počátku druhé půle se zpočátku zdálo, že na mátožný boršický soubor nezabrala ani důrazná domluva trenéra Šimečka a ve 49´ Franta po další povedené akci bombou přímo z voleje pořádně rozezněl břevno za Remešovými zády. O chvíli později se však ze zlověstně černých mraků rychle se blížících od Ostrohu začala sypat bílá krupice a silný severák přece jen potlačil Boršické více dopředu. V 51´ se na hranici velkého vápna výborně zorientoval Kuzma, který pod ležícím Činčalou ragbyovým způsobem vydoloval míč a načechraným lobem do prázně branky znenadání vyrovnal – 1 : 1! Taktovku ve středu pole rázem převzali boršičtí matadoři Činčala, Kuzma a M. Dufek, kteří v 57´ rozehráli parádní kombinaci, na jejímž konci F. Brzica z pravé strany našel před brankou zcela volného Činčalu – 1 : 2! Druhý inkasovaný gól se negativně promítl na morálně-volním stavu po větší čas lepšího týmu Nové Vsi, jemuž proti silnému větru však rázem začal docházet i dech. V 65´ tak za končící sněhové húlavy Boršičané výsledkový obrat M. Dufkem dokonali – 1 : 3! Čtyři minuty před koncem se pak zrodila nejhezčí akce utkání, při níž do vápna zleva pronikající Hromada přesným centrem našel Činčalu, jenž si míč nádherně zpracoval hrudníkem a Húskovi mezi tyčemi nedal šanci – 1 : 4! O poslední hořkou pilulku v podobě pátého gólu však Boršičané už zdecimované Šálkovy boys nechtěně ušetřili, když v 89´ Hromada sice blafákem Húska na umělku snadno položil, ale jeho odkrytou branku zblízka vůbec netrefil. Jakkoli konečný výsledek jasně hovoří pro Boršice, nelze jej v žádném případě přeceňovat. Nezodpovědný přístup několika jedinců, téměř po celé přípravné období nekompletní sestava, jakož i herní nedůslednost týmu by se v případě zdatnějšího či šťastnějšího soupeře mohly zle vymstít. JH
 
Další výsledky 6. kola:  Bzenec – Hluk 5 : 3, D. Němčí – Velká n. V. 5 : 1, Veselí n. M. – Ořechov 2 : 0.
 

TýmZápasySkóreBody
1. Hluk625:815
2. Dolní Němčí625:1315
3. Bzenec516:1110
4. Boršice619:1010
5. Ostr. Nová Ves515:147
6. Velká n. Vel.69:224
7. Veselí n. Mor.57:173
8. Ořechov53:230

 
O osudu 6 nesehraných utkání, včetně utkání Veselí n. Mor. – Boršice, není ještě rozhodnuto, neboť na veselké umělce stále nejsou k dispozici světla. Hrozí navíc kolize s již potvrzenými dalšími přípraváky.

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/fk-ostr-nova-ves-sk-borsice-1410/