Srp 19 2013

FK VIGANTICE – SK BORŠICE 4 : 2 (3 : 2)

2. kolo KP mužů, neděle 18. srpna 2013 od 16,30 hod. ve Viganticích

Branky:  31´a 82´Růčka, 26´Mydlo, 41´R. Kučera – 30´Zelinka, 43´M. Dufek

Rozhodčí:  Petr Zpěvák (Uh. Brod) – Stanislav Vacula (Bánov), Karel Mičkal (Vidče)

ŽK:  34´Matůš, 61´Frydrych – 57´Vlček

ČK: -

Rohy:  4 : 4

Diváci:  130

Sestava Vigantic:  Slovák – Kožušník, Bolf, Frydrych, Matůš (73´Polách) – Zetocha, Mydlo, Kučera, Náměstek, Kulišťák – Růčka (86´Mohyla). Další náhr.  Jurajda, Bolcek, Vokáč, Macíček. Trenér Martin Nerád.

Sestava Boršic:  Remeš – Kopčil, Horák, Vlček (84´Mušálek), Martinec – Zelinka, Ohnutek, M. Dufek, Hromada (81´T. Klvaňa) – Činčala (76´D. Klvaňa), Konrád. Další náhr. Kučík. Trenér Pavel Šimeček.

Stejně jako před rokem cestovali Boršičané do malebného beskydského údolí pro body a stejně jako vloni odjeli s prázdnou. Za ideálních podmínek se od prvních minut hrál oboustranně kombinační, technický fotbal, zpočátku však většinou jen mezi vápny. Podle očekávání se nejdříve na dostřel brány dostali domácí, Růčka a ani exligový Kučera se však ještě neprosadili. Ani Šimečkův výběr, bez Šustra (sval) a nově i bez Zacha (záda) nezahálel a domácí obranu řízenou dalším matadorem René Bolfem nenechával v klidu. Ve 22´po dlouhém nákopu z hloubi pole Konrád hlavou zpětnou přihrávkou sklepl míč našlápnutému M.Dufkovi, jehož pohotová pumelice z hranice velkého vápna však vyrušila jen hlouček pivařů za Slovákovou klecí. Ve 26´ při nenápadné situaci hosté nedokázali vyvézt míč z vlastní šestnáctky a po sérii nedůsledností se zkušený Mydlo zčistajasna objevil až před Remešem, jehož bez okolků propálil – 1 : 0! Hosté odpověděli rychle… Konrád z rohového kopu z pravé strany načechral míč na bližší tyč, kde se nejvýš vymrštil Zelinka, jenž  hlavou s přehledem usměrnil míč do sítě za vybíhajícím Slovákem – 1 : 1! Boršická radost z vyrovnání však měla jen jepičí život. Stoper Vlček neodhadl míč směřující na vysunutého Růčku, ten se kolem něho snadno obtočil a upláchl i stíhajícímu Hromadovi, z úhlu pak přesně zamířil k zadní tyči za vybíhajícím Remešem a znovu poslal „Modrou hvězdu“ do vedení – 2 : 1! Ve 37´mohl podruhé srovnat Ohnutek, jenž na půlce soupeře přetlačil protihráče a z dobrých 25 metrů parádně vypálil. Slovák však stačil míč směřující do šibenice zázračně vyškrábnout na roh. Na řadu tak zákonitě přišli domácí, když v 41´si na přetažený centr zprava mazácky naskočil Vlčkem nedůsledně pokrytý R. Kučera a hlavičkou k tyči nedal Remešovi šanci – 3 : 1! Nebývalou přestřelku v druhé části prvního poločasu ještě těsně před přestávkou uzavřel M. Dufek, který si naběhl na Zelinkův střílený centr zprava po Kopčilem chytře rozehrané standardce -3 : 2!

Hosté tak zůstali ve hře a ve druhém dějství se očekával jejich nápor. Opak byl však pravdou. Ve středu pole se stále víc prosazoval téměř nehlídaný R. Kučera, po jehož nezištném centru Kulišťákův koníček hlavou málem znovu zapadl do sítě. O tři minuty později se Remeš vyznamenal, když krátce za sebou zlikvidoval dvě velké příležitosti Náměstka a po něm i Růčky. V 57´ v boršickém táboře pořádně zatrnulo, když dezorientovaný Vlček si kousek za půlící čárou pomohl faulem na unikajího Růčku a mohl být rád, že sudí Zpěvák vytasil jen žlutou. Vzápětí hrubým šlapákem na Zelinku kontroval i vigantický Frydrych a také za tento likvidační zákrok se dalo vylučovat… V 64´patrně nejlepší z Boršických Zelinka po pravé straně obešel tři hráče a vyslal přihrávku do vápna, z odraženého míče ve složité situaci zakončoval M. Dufek, ale zamířit mezi tyče už nedokázal. V 69´připravil Činčala dobrou střeleckou parketu Zelinkovi, s jeho pokusem do středu brány si ale Slovák bez potíží poradil. Snaha borců v bílém pomalu pohasínala a kýžené oživení nepřinesl ani příchod bratrů Klvaňových v závěrečné čtvrthodině. Když v 82´nešťastník Vlček zaváhal při odkopu a napálil dotírajícího Růčku, jenž ten svůj skvělý výkon korunoval dalším gólem, o osudu utkání bylo rozhodnuto – 4 : 2! Bezzubá boršická ofenzíva se už na nic nezmohla a domácí rutinéři si cenné vítězství s přehledem pohlídali. JH