«

»

Čer 01 2016

Mistrovské utkání – neděle 5.6.2016

Borsuce-web-Boršice-Štítná nad VláříV neděli 5.6.2016 v 17:00 hod. začíná mistrovský zápas mužů Boršice – Štítná nad Vláří (24. kolo).

Vzájemný zápas podzimní části sezóny 2015/2016:  Štítná nad Vláří – Boršice  2:1 (1:1).

Přijďte povzbudit naše muže – čeká nás utkání se soupeřem ze dvanáctého místa tabulky.

NAPSALI O NÁS:

Štítná překvapila v Boršicích a veze tři body

Štítná zvládla důležitý boj na hřišti Boršic a trochu překvapivě získala tři body. Hosté se brzy ujali vedení brankou Hrnčiříka a na konci prvního poločasu přidal druhou branku Tomáš Vaculík. Boršice po celý zápas nedokázaly najít recept na pevnou obranu Štítné v čele s brankářem Pavlem Vaculíkem. Třetí gól Štítné a svůj druhý v zápase trefil v 62. minutě Tomáš Vaculík.

Již v 5. minutě šla Štítná do vedení. Po sérii soubojů a nepřesných přihrávek na hranici šestnáctky přišel přesný centr Jaroslava Lišky přímo na hlavu Jana Hrnčiříka, který dostal míč do sítě – 0:1. Tato  branka domácí zmrazila, i když měli územní převahu, žádné gólové šance si vytvořit nedokázali. Hosté podnikali rychlé protiútoky. Na konci prvního poločasu zastavil jeden z nich Miroslav Hromada jen za cenu žluté karty. Z následného nákopu se míč po hlavičkovém souboji odrazil před Tomáše Vaculíka, který zamířil přesně k tyči, a hosté vedli 0:2.

Do druhého poločasu domácí nastoupili jako vyměnění. Ve 48. minutě Kopčilovu bombu reflexivně vyrazil brankář Pavel Vaculík a následnou dorážku zablokovali obránci. V 53. minutě se sám před brankářem ocitl Filipský, ovšem Vaculík byl opět na místě. V 62. minutě přišla pravděpodobně rozhodující branka zápasu. Hostující Roman Šimoník u lajny bravurně obešel obránce a přízemním centrem našel před bránou nohu Tomáš Vaculíka, který poslal míč do sítě – 0:3. Další domácí snaha nevedla ke snížení, protože hosté dobře bránili. Boršice navíc byly nuceny dohrávat zápas o deseti, protože za dvě žluté karty byl vyloučen Michal Groulík. Štítná si tak připsala trochu nečekaně tři body a v tabulce přeskočila hned dvojici týmů – Vigantice a Bystřici pod Hostýnem, nicméně ani z desátého místa nemá záchranu v soutěži jistou.