«

»

Čer 25 2013

Print this Příspěvek

Oslavy 80 let boršické kopané

SK Boršice – 1. FC Slovácko junioři     1 : 4   (1 : 2)

V sobotu 22. června 2013 se v boršickém sportovním areálu uskutečnily oslavy 80 let od založení kopané v Boršicích. V jejich rámci sehrál krajský vicemistr exhibiční utkání proti juniorskému týmu 1. FC Slovácko, které skončilo zaslouženou výhrou o hodně fotbalovějších a atletičtějších nadějí prvoligisty, v jehož řadách střelecky exceloval 28 letý autor hattricku Pavel Kučera z Jalubí.  Autorem čestného gólu Boršičanů byl Pavel Náplava, jenž v závěru první půle snižoval dvoubrankové vedení bílého baletu.  Ačkoli herní převaha týmu z Uherského Hradiště byla po celý zápas naprosto zřetelná, Boršičané s pátečním mistrákem v nohou se statečně drželi po celý zápas a ostudu rozhodně neudělali. Z důvodu následků zranění si však na slavnostní sportovní zákusek museli nechat zajít chuť boršičtí Mušálek, Šustr a Vlček a z pracovních důvodů i bývalý Synoťák Činčala, naopak premiéru si v jejich novém zeleném dresu odbyl dorostenec Dvouletý.

Sestava Boršic:  Remeš – Zach, Vašek, Martinec – Kopčil – Hromada, M. Dufek, Náplava, T. Klvaňa – D. Klvaňa, Konrád. Náhr. Dvouletý. Trenér Pavel Šimeček.  JH

 

Více k oslavám z týdeníku Dobrý den Slovácko:

Pod Buchlovem padaly branky, úsměvy i krásná gesta

Boršice – Ve vinařské obci pod Buchlovem má už osmdesát let nezastupitelné místo také fotbal, a tak oslavy letošních kulatých narozenin pojali Boršičané skutečně poctivě. Sice jim nevyšel hlavní dárek v podobě historického postupu prvního mužstva do divize, ale to na chuti bavit se fotbalem více jak pěti stovkám návštěvníků, kteří v průběhu sobotního slujnečního odpoledne navštívili fotbalový stánek u základní školy, neubralo.

Úsměvy Terezy Chlebovské patřily všem

Pořadatelé ale nemysleli jen na sebe, a tak celé oslavy hned po poledni odstarovalo fotbalové klání klientů Domovů zdravotně postižených ze slováckého Velehradu a valašské Zašové, které zahájil první náměstek hejtmana Zlínského kraje, jenž nad utkáním převzal záštitu, Ivan Mařák. Na zdravotně postižených byl vidět nádherný zápal do hry, a proto rozhodčímu dalo moc práce, aby utkání nakonec skončilo spravedlivou remízou a úsměv na tváři nezmizel ani jednomu ze zdravotně postižených spoluobčanů. „Moc si vážíme, že pořadatelé mysleli i na naše handicapované spoluobčany, pro které to bylo moc krásné odpoledne, které neskončilo samotným fotbalovým utkáním,“ pochválil boršické pořadatele Bronislav Vajdík, ředitel Sociálních služeb Uherské Hradiště, které jsou zřizovatelem domovů na Velehradě. Zdravotně postižení spoluobčané se pak přesunuli do sousedních prostor letního kina, kde program dne pokračoval hudebním vystoupením Jiřího Kury a zároveň řadou soutěží a her pro nejmenší i odrostlejší. Úsměvy i podpisy všem rozdávala Česká MISS 2012 Tereza Chlebovská, která byla patronkou Dětského dne při sobotních oslavách. „Bylo to moc příjemné odpoledne a doufám, že jsem k tomu přispěla svojí trochou i já. Děcka, ale i handicapovaní, které znám ze svých návštěv na Velehradě, byli bezvadní. Myslím, že pořadatelům se podařilo udělat moc pěknou akci. Jen škoda, že jsem neměla víc času podívat se i na fotbal,“ zalitovala nejkrásnější dívka České republiky.

Fotbal přece jen  dominoval

Přestože byl připravený bohatý program i mimo zelený trávník, hlavním lákadlem byl přece jen fotbal. A toho si všichni užili opravdu dosyta. Po zahřívacím utkání zdravotně postižených přišlo na řadu derby letitých kamarádů Boršic a Klánovic u Prahy. „Společné přátelství nás pojí už téměř dvacet let a pravidelně se setkáváme na hřišti i mimo něj. Proto Klánovičtí nemohli chybět ani u letošních oslav,“ zdůraznil před utkáním starých gard obou spřátelených klubů předseda SK Boršice a zároveň jeden z hráčů staré gardy Boršic Petr Gottwald. Na zeleném pažitu a za úmorného vedra ale šlo kamarádství na více jak hodinu stranou a bojovalo se o každý metr. Zápas skončil nakonec plichtou a o vítězství Klánovic rozhodly až pokutové kopy.

Po starých gardách přišlo na řadu mládí. Prvním tahákem odpoledne bylo utkání boršického áčka a nadějí prvoligového Slovácka, za které nastoupil mj. také vicemistr Evropy Tomáš Jeleček. Boršice svému slavnějšímu soupeři odolávaly celý první poločas, který skončil těsným vítězstvím 1.FC Slovácka 2:1. Po změně stran se ale začal projevovat úbytek sil u domácích fotbalistů, kteří měli v nohou páteční poslední mistrovské utkání krajského přeboru, a tak si Slovácko nakonec dokráčelo pro výhru 4:1.

Ceremoniál s padesáti tisíci

Pak už byli všichni natěšeni na vyvrcholení oslav, kterým bylo mezinárodní utkání prvoligových celků 1.FC Slovácko a Nitry. Ještě před ním ale došlo na slavnostní ceremoniál, při kterém domácí funkcionáři nezapomněli na všechny, kteří se o rozkvět fotbalu pod Buchlovem v posledních letech zasloužili. Poděkovat jim a popřát všechno nejlepší přišli starosta obce Roman Jílek a také předseda KFS Zlín a člen výkonného výboru FAČR Vlastimil Hrubčík. Ani při ceremoniálu nezapomněli místní na své handicapované spoluobčany. Předseda SK Boršice Petr Gottwald za sponzory klubu a Pavel Trávníček a Michal Chalupa za společnost CGM Morava předali za dohledu Terezy Chlebovské do rukou Bronislava Vajdíka, zástupce občanského sdružení AUXIMA, které pomáhá těmto spoluobčanům, dva šeky po 25 000 Kč. Tímto krásným  gestem jen podtrhli heslo, který si vepsali do titulku oslav: Vyhrajeme všichni! „Vyšlo nám počasí, a tak bylo všechno, tedy celé odpoledne, ale i večer při taneční zábavě Boršičanky, vydařené. Po oslavách se ale hned pustíme do další práce,“ zdůraznil Petr Gottwald, že v Boršicích neusnuli na vavřínech.

Autor: rek

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/oslavy-80-let-borsicke-kopane/