«

»

Pro 02 2014

Print this Příspěvek

Přátelské utkání … FC Nitra – SK Boršice … pátek 28.11.2014

Borsice-web-Nitra-BoršiceFC Nitra 1:0 SK Boršice

 

28.11.2014 si druholigový slovenský klub FC Nitra k svému posezonnímu přátelskému zápasu pozval sousedy z Moravy – SK Boršice. Slovenský klub v minulé sezóně sestoupil z první ligy do druhé ligy, kde přezimuje na čtvrtém místě.

 

Pro slovenský klub utkání sloužilo jako představení nových tváří pro jarní část slovenské druhé ligy a pro boršické zase jako ukončení roku a také jako výzva se předvést proti mužstvu z vyšších soutěže.

 

Utkání se hrálo na hlavním stadionu FC Nitra „pod Zoborem“ při umělém osvětlení. Stadion však vůbec nevypadá moderně a včetně trávníku je ve velmi zchátralém stavu, takže zaujalo pouze mohutné povzbuzování hostujících fanoušků, kteří v hojném počtu přijeli povzbudit žlutozelené.

 

V prvním poločase se hrál velmi svižný fotbal z obou dvou stran a boršičtí vůbec nevypadali jako outsider a byli vyrovnaným soupeřem. Dokonce si vytvořili dvě gólové šance Ohnutkem, které však obě dvě boršický štírek zazdil. Domácí měli příležitost jednu a ta skončila na břevnu Drobiszovi svatyně. Boršičtí totiž řešili post gólmana, protože současná jednička týmu měla pracovní povinnosti, a tak přispěchal na pomoc stále výtečně chytající bývalí ligový gólman Petr Drobisz.

 

Do druhého poločasu za velmi syrového podvečerního počasí vstoupili hosté z jedinou změnou, kdy veterán Kuzma přepustil své místo mladíkovi Vlkovi, kdežto domácí svůj tým notně prostřídali.

 

Na hře bylo od začátku druhého poločasu již znát, že Boršice mají již tři týdny po sezoně a trénovanost obou mužstev – kdy domácí hráli ještě minulý týden ligový zápas. Domácí byli aktivnější ve středu pole, ale do vážných šancí se dlouho ne a ne prosadit, protože boršickou obranu skvěle dirigoval nejlepší hráč na hřišti Petr Kaspřák. Hosté vyráželi pouze do rychlých protiútoků, kdy v 65 minutě agilní Ohnutek spálil největší tutovku zápasu a 66 minutě zase kapitán hostujícího výběru Martin Dufek promarnil nabízející se šanci dorážkou po zaváhání v rozehrávce domácích. Poté domácí přidali a výsledek byl opět nastřelené břevno a v 70 minutě přísně nařízená penalta, kterou však Drobisz bez problémů zneškodnil. Od té chvíle jako kdyby obou mužstvům stačila remíza a hra se na chvíli stala spíše nudnou zábavou se spoustou soubojů v středu pole a právě v té chvíli předvedla FC Nitra jeden ze svých lepších momentů kdy hráč č.11 po krásné nahrávce a obejití dvou obránců hostů prostřelil do té doby spolehlivého strážce boršické svatyně.

 

Zdálo by se, že hosté již nemají sil a pro ně s nepříznivým výsledkem se spokojí. Opak byl pravdou – s trochou nadsázky je jejich fanoušci hnali do útoku a hosté svého soupeře v závěru přikovali k jeho brance. Výsledkem byla v 89 minutě obrovská šance střídajícího Vlka, před kterým zívala prázdná branka. Mladík v žlutozeleném však v této tutovce bránu přestřelil.

 

Utkání, kterému by více slušela remíza skončilo vítězstvím hostitelů. Nicméně je třeba dodat, že na stadionu vládla přátelská atmosféra včetně osobního poděkování hostujícím hráčům i fanouškům od bývalého trenéra národní slovenské reprezentace Hipa.

 

Tímto výbor SK Boršice děkuje svým hráčům a fanouškům za vynikající reprezentaci svého klubu.

 

Zápis z utkání FC Nitra – SK Boršice.

Zápis Nitra-Boršice_20141130-menší

 

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/pratelske-utkani-fc-nitra-sk-borsice-patek-28-11-2014/