6. kolo ZT Dubňany – středa 5. března 2014 od 18,00 hod.

Branky:  23´Drápal, 55´V. Polák – 12´a 68´Šustr, 50´Kuzma z pen.

Rozhodčí:  Dohnálek – Jonáš, Vymyslický

Sestava Hodonína:  Navrátil – Polák, Hozák, P. Spazier, T. Novotný – Jankůj, A.Přikryl, Drápal, Šturma – Reška, Koryčánek. Náhr. Petráš, Žáček, Ondryáš. Trenéři Luděk Zlámal a Vladimír Malár.

Sestava Boršic:  Remeš – Malý, V. Valenta, Vaĺko, T. Klvaňa – Vlk, M.Dufek, Kuzma, Šustr – Náplava, Konrád. Náhr. A. Brzica, Ohnutek. Trenér Pavel Šimeček.

Letní vzájemná předsezónní konfrontace pod Buchlovem skončila těsnou výhrou Boršičanů 3 : 2, a tak se v tomto klání obou soupeřů naskytla svěřencům trenérů Zlámala a Malára vhodná příležitost k odvetě. I proto, že jejich mužstvo dubňanským zimním turnajem až dosud procházelo bez ztráty jediné kytičky a po zásluze se uvelebilo na čele tabulky. Naopak Boršičany celou zimu trápila značná marodka i neočekávané absence několika hráčů a v Dubňanech se zatím herně i výsledkově hledali. Ve středečním podvečeru pod reflektory však na favorizovaného soupeře vyrukovali nejen s čerstvou posilou v podobě 22-letého krajního beka 1. FC Slovácko Lukáše Malého, ale i s dlouho nevídanou chutí, podpořenou vysokým nasazením s presinkem, jež zaskočeným hráčům Hodonína způsobily nečekané problémy. Už v 10 ´mohl jít Šimečkův výběr do vedení, ale ze strany unikající T. Klvaňa místo střelby zvolil možná už zbytečnou přihrávku Náplavovi. O dvě minuty později si Náplava dobře zpracoval dlouhý nákop z hloubi pole, přihrál Konrádovi, který kolmicí za obranu skvěle uvolnil Šustra a ten s přehledem podstřelil vybíhajícího gólmana Navrátila – 0 : 1! Divizionáři však rychle kontrovali několika vydařenými akcemi, jimž však nově vytvořená čtyřčlenná obrana, perfektně dirigovaná exligovým V. Valentou, ve většině případů odolala. Ve 23´ však přece jen kapitulovala, když zvýšené úsilí Jihomoravanů dovedl k zaslouženému vyrovnání průbojný Drápal1 : 1! I nadále se hrál náročný, útočný fotbal s řadou pohledných kombinací na obou stranách a s častou snahou o zakončení. Žádný z gólmanů se však až do přestávky už překonat nedal.

Po krátkém poločasovém vydechnutí vyslal boršický lodivod na umělku čerstvé hráče A. Brzicu a vůbec poprvé v zimním období i T. Ohnutka, a také oni se rychle dokázali přizpůsobit nasazenému tempu. V 50´ se v úniku za obranou dost nečekaně ocitl veterán Kuzma, po jehož centru míč zasáhl ruku jednoho z obránců RSM a sudí Dohnálek (možná dost přísně) odpískal penaltu, kterou sám Kuzma bezpečně proměnil – 1 : 2! Hodonínští však opět zvýšili obrátky a už po pár minutách po rychlém protiútoku na pravé straně vypracovali gólovku zezadu nabíhajícímu Polákovi, jenž chytrým obstřelem z 12 metrů nedal Remešovi šanci – 2 : 2! K výsledkovému rozuzlení tak mělo dojít až v závěrečné třetině zápasu, v níž však měli kupodivu více brankových příležitostí hráči ve žlutém. Nejdříve Šustr z dobré pozice poslal odražený míč těsně nad bránu a poté po Ohnutkově smělém průniku do vápna se dobíhající Konrád nechal metr před bránou důrazným obráncem soupeře odclonit do autu. Na druhé straně mohl Remeš jen pohledem sledovat, jak dobře mířená Přikrylova standardka prosvištěla kolem šibenice. V 68´ se na dlouhý výlet až před šestnáctku Hodonína vydal novic v boršickém dresu Malý, nezištně přihrál Šustrovi a ten střelou z úhlu s pomocí teče jednoho z obránců podruhé v utkání překonal bezmocného Navrátila – 2 : 3! Vzápětí pocuchal nervy všech Boršičanů brankář Remeš, jenž neudržel lehký míč a měl velké štěstí, že mu u tyče nezapadl za čářu. Boršice poté mohly odskočit o dva góly, ale pohotová střela A. Brzici po Konrádově přiklepnutí skončila těsně mimo. Utkání tak gradovalo až do samého závěru, v němž se už Boršičanům podařilo těsné vedení uhájit a dosáhnout proti kvalitnímu soupeři stejně  příznivého výsledku jako před půl rokem. O kvalitní fotbalové představení se podělili všichni aktéři rovným dílem, škoda jen, že pouze před hrstkou diváků, kteří dali tomuto utkání přednost před právě probíhající premiérou trenéra Vrby na lavičce české reprezentace v duelu proti Norsku…. JH

Další výsledky 6. kola:  Bzenec – Krumvíř 6 : 1, Dubňany – Milotice 4 : 1, Ratíškovice – Vacenovice 4 : 1.

Program posledního 7. kola ZT v Dubňanech o víkendu 8.-9. března 2014 :  Bzenec – Milotice (so 13 hod.), Hodonín – Ratíškovice (so 15 hod.), Boršice – Krumvíř (ne 13 hod.), Dubňany – Vacenovice (ne 15 hod.)

8.  Vacenovice 6 0 0 6 2 : 24 0

Při rovnosti bodů, rozhoduje o vítězi turnaje vzájemný zápas. Má-li stejný počet bodů více mužstev, rozhoduje mini tabulka vzájemných zápasů.