«

»

Říj 07 2012

Print this Příspěvek

SFK ELKO HOLEŠOV – SK BORŠICE 0 : 2 (0 : 2)

Branky:   20´Kuzma, 42´M. Dufek
Rozhodčí:  Jan Prokop (Doubravy) – Bronislav Konečný (Fryšták), Ondřej Havlín (Brno)
Delegát KFS Zlín:    -
ŽK:   1 : 1   (68´Barták – 70´Vlček)
ČK:   0 : 1  (51´Hromada)
Rohy:   3 : 2
Diváci:   150
 
Sestava Holešova:  Krejčí – Matulík (67´Sumec), Münster, Roubalík, Charuza – Bačík (32´Uruba), Marek, Barták, Sedlařík (84´Machálek) – Křenek, Pumprla. Trenér Zdeněk Mandík.
 
Sestava Boršic:  Remeš – Hromada, Vašek, Martinec – Mikulčík (88´Daněk), Kopčil, Vlček (82´Zach), Šustr – Kuzma (79´Mušálek) -  M. Dufek, Konrád. Trenér Pavel Šimeček.
 
Do náročného duelu na půdě doma dosud stoprocentního Holešova nemohl hostující kouč Šimeček počítat s útočníkem Činčalou, jehož znovu trápí poraněný kotník a ani s gólmanem Blažkem, jenž nyní u týmu z rodinných a pracovních důvodů působí jen sporadicky. Stejně jako téměř na den přesně před rokem holešovská Střelnice, útulně zapasovaná v těsném sousedství zámecké zahrady i tentokrát všechny přivítala přívětivými a sluncem ozařenými podzimními barvami. Pitoreskní podzimní kulisu ještě poslechově dotvářel štěkot jakéhosi hafana, jenž se vytrvale linul zpoza jedné z branek.
 
Holešovští, kteří doma ještě neztratili ani bod a ani  neinkasovali, museli od úvodního hvizdu sudího Prokopa čelit důslednému presinku soupeře, což je evidentně zaskočilo. Už ve 4´unikl po levé straně Konrád a naslepo před brankou hledal M. Dufka, domácí gólman však jeho úmysl přečetl a míč stačil vyrazit ven z vápna. Tam jej však zpracoval Šustr a pohotově vypálil, Krejčí však uspěl i napodruhé. Domácí se k ohrožení Remešovy svatyně dostali v 8´po autovém vhazování a Markův volej dokonce skončil v síti, ke smůle domácích však  zvenčí.  Ve 13´ promarnil Konrád první gólovou příležitost zápasu, kterou mu po nebojácném průniku z levé strany připravil Šustr. Boršický snajpr však z osmi kroků míč napálil jen do připraveného brankáře a následnou Dufkovu dorážku hlavou pak Krejčí bezpečně lapil. Ve 20´však přišla další velká chvíle nejstaršího muže na trávníku Kuzmy. Po boršických křižácích v zápase s Vlachovicemi z 18 metrů vymetl totiž z vinklu pavučinu i holešovským sklípkanům z 23,5 metru a opět s pomocí tyče neomylně poslal nažhavené hosty do vedení – 0 : 1! Boršická enkláva na tribuně vyprovodila střelce krásného gólu zaslouženým potleskem a Rex z dáli i uznalým štěkotem… Borce v černém však první inkasovaný gól sezóny na domácím hřišti sice nalomil, ale nezlomil. Už o 4  minuty později se z dálky odhodlal překvapit Remeše Pumprla, boršický brankář ale stačil míč vyrazit nad břevno. Rohový kop pak nejusilovnější domácí střelec Pumprla volejem naštěstí poslal do oblak. V 28´to byl opět vytáhlý domácí útočník Pumprla, který se pokusil o vyrovnání, Remeš však byl i tentokrát na místě. Ve 35´hosté ve třech přečíslili domácí obranu, Mikulčík však z pravé strany balón na úplně volného Konráda s Dufkem za zády nepropasíroval. Mnohem úspěšněji pro Boršické však skončil další rychlý protiútok, který do finální fáze až těsně před brankáře zatáhl nepolapitelný Konrád, jenž tak připravil tutovku M. Dufkovi, na něhož pak na malém vápně už zívala jen prázdná klec – 0 : 2! Dvoubrankové vedení hostí tak bylo spravedlivým vyjádřením dění v úvodní pětačtyřicetiminutovce.
 
Od začátku druhé půle však domácí viditelně zvýšili úsilí a výsledkem jejich počátečního náporu byla situace v 51´, při níž byl vybíhající Remeš o krůček pomalejší než jeden z domácích borců, který jej přesně přeloboval. Míč směřující do brány pravý bek Hromada reflexivně na brankové čáře vyrazil rukou, za což musel být vyloučen a kopala se penalta. Tu však jejímu exekutorovi Markovi Remeš vystihl a míč vyrazil. Domácí to však nijak nedeprimovalo a nadále pokračovali v útočném snažení. V 57´průbojný Pumprla lehce obešel Vaška a z pravé strany křížnou střelou překonal i Remeše, ten měl však dobře postavenou bránu a míč pleskl jen do vzdálenější tyče. Poté iniciativu převzali opět hosté a v 72´zkušený stoper Holešova Roubalík minelou vyslal do gólovky Konráda, domácí obrana však v poslední chvíli stačila zakročit. O minutu později se míče uprostřed hřiště zmocnil zřejmě nejlepší hráč na place Kopčil, jako dvacetiletý obešel dva protihráče, placírkou však svůj smělý průnik zakončil malinko nepřesně. Za další tři minuty jej napodobil i Kuzma, který uzmul míč jednomu z domácích halvů a poté dlouhým lobem přes vysunutého gólmana také jen o kousek minul prázdnou bránu. Střelci prvního boršického gólu pak v 79´ chytře přenechal míč Vlček a Kuzma bombou jen o pár centimetrů branku překopl.  V 81´se v další dobré příležitost ocitl nebezpečný Pumprla, jenž v tomto utkání v útoku zcela zastínil mnohem ostřílenějšího parťáka Křenka, tentokrát ale svoji akci zakončil bídně. V 84´ pronikl při pravé lajně pracovitý Mikulčík a zpětnou přihrávkou jako na tácku krásně nabil Zachovi, tomu však dát gól není zatím přáno. Tři minuty před koncem domácí střelecké trápení podtrhl zakončením do břevna i střídající Machálek. Na druhé straně parádně z dálky vypálil i Konrád a nescházelo mnoho, aby se na ukazateli měnil stav potřetí. V samém závěru pak „Manymu“ scházel krůček, aby po Daňkově uličce za obranu obešel i Krejčího a už v nastaveném čase v brejku dva na jednoho znovu Konrád nabídl skórovat i Kopčilovi, tomu však míč nesedl a branku přestřelil.
 
O dvougólovém vítězství Boršic rozhodl z jejich pohledu velmi vydařený první poločas. Po obrátce sice domácí mužstvo zvýšeným úsilím hru vyrovnalo, o výsledkové vyrovnání se však samo připravilo sterilním zakončením, počínaje Markovou zahozenou penaltou a neproměněnými šancemi Pumprly a Machálka. Boršičany však nepoložilo ani Hromadovo vyloučení za diskutabilní zákrok rukou na brankové čáře, který se pro hosty nakonec z hlediska konečného výsledku ukázal jako přinosný.  A jejich koncentrovaný a odhodlaný výkon početní oslabení nakonec nijak zvlášť neovlivnilo.
 
Další výsledky 9. kola:   Uh. Brod – Kateřinice 0 : 1, Provodov – Velké Karlovice 1 : 0, Slušovice – Vigantice 0 : 0, Chropyně – Vsetín 1 : 2, Vlachovice – Bystřice p. Host. 1 : 1,  1. Valašský FC – Luhačovice 4 : 1.
 
Jaroslav Hastík

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/sfk-elko-holesov-sk-borsice-0-2-0-2/