«

»

Říj 01 2011

Print this Příspěvek

SFK ELKO Holešov – SK Boršice 3:0 (1:0)

Branky:  45´ Olša, 47´ Hausknecht, 48´ Sumec

Rozhodčí:   Poláček – Mejzlík, Štěpánek

Delegát KFS:  Kubíček

ŽK:   nikdo – 29´ Vlček (za faul)

ČK:  nikdo – 40´ Vlček (za úmyslné hraní rukou po 2. ŽK)

Diváci:  150 

Rohy:  4 : 4

Sestava Holešova:  Krejčí – Münster, Charuza, Roubalík, Kostov (79´ Oral) – Olša, Marek, Sedlařík, Sumec – Hausknecht, Uruba (73´ Machálek). Trenér Martin Malík.

Sestava Boršic:  Remeš – Martinec, Kopčil, Vojtěšek – Zach – Hromada (88´ Gavenda), Vlček, Konrád – Kuzma (65´ A. Brzica) – M. Dufek, Činčala (79´ Pa. Náplava). Trenér Pavel Šimeček.

  I v první říjnovou sobotu bylo skoro na koupání a útulný stadiónek na Střelnici poblíž majestátního holešovského zámku zalilo přívětivé podzimní sluníčko. Na trávníku krajské fotbalové stálice se očekávala úporná šachová partie, čemuž napovídalo i oblečení obou soupeřů. Domácí celí v černém výrazně kontrastovali s fungl novými adidasy ve stylu madridského „bílého baletu“, do nichž se premiérově oděli hosté z Boršic. Otázkou však bylo, jak se obě mužstva vyrovnají s tím, že od středečního vloženého kola měla na regeneraci pouze necelý tři dny.

   Zpočátku se nic zajímaného nedělo, snad jen Hausknechtova rána z deseti metrů vysoko do oblak v 6´ po Olšově  přihrávce zprava stála za zaznamenání. I poté se hra odvíjela jen mezi oběma vápny a v 19´ krátce ošetřovaný Kuzma, marně se u lajny dožadující návratu na plac, si klidně mohl potáhnout i pár šluků z cigára. Až ve 24´  zahřmělo! Hbitý Marek pořádně napřáhl zpoza šestnáctky a Remeš musel vynaložit veškerý um, aby jeho dělovku mířící pod břevno vytěsnil alespoň na roh. Ten domácí zakončili jen slabou střelou, která však nadělala boršickému strážci nečekané problémy, ale naštěstí nikdo nedobíhal a vše zůstalo bez následků. O chvíli později hosté zaspali při Sedlaříkově rozehrané standardce a byli rádi, že domácí útočnou akci odvrátili i za cenu dalšího rohu. Na opačné straně ve 26´ Kuzma z trestňáku z hloubi pole našel ve vápně soupeře Vlčka, ten měl ale mušku hodně vychýlenou. Ve 29´ přišel na první pohled banální, ale jak se později ukázalo, klíčový moment utkání. Vlček se uprostřed hřiště pustil do souboje hned se třemi Hanáky najednou, o míč záhy přišel a po ztrátě jednoho ze soupeřů potáhl za triko, za což si od hlavního sudího vysloužil dost přísnou žlutou kartu. O dvě minuty později se šikovný Olša až příliš snadno uvolnil přes Konráda, jeho přízemní střela z 18 metrů ale mezi tyče nesměřovala. Za další dvě minuty se podobným způsobem, ale už ve vápně, mezi třemi bránícími Boršičany proháčkoval i Uruba, Remeš však znovu prokázal postřeh a míč u pravé tyče v pádu kryl. Ve 35´ se na pravé straně přes Kopčila protáhl neméně zkušený domácí kapitán Münster, jeho nebezpečný centr ale hostující obrana opět stačila uklidit na roh. Ve 38´ domácí Olša pořádně Remeše vystrašil, když jeho nepovedený centr zprava se po dlouhém letu lehce shora otřel o břevno. Během 38´ a 39´ se dvakrát po sobě odvážnými průniky předvedl domácí Uruba, jehož neuhlídal Martinec, naštěstí při obou zakončeních selhal. Od 40´ však osud utkání nabral rychlý spád, a to bohužel pro hosty pouze jedním směrem. Vlček si špatně zpracoval míč z autového vhazování a po jeho odskoku po něm reflexivně „hrábl“ rukou, za což se všude ve světě dává žlutá karta. V případě smutného boršického hrdiny to však byla už jeho druhá stejné barvy, což v součtu znamenalo kartu červenou. Trestu za tuto hloupost se Boršičtí dočkali těsně před odchodem do šaten, když po kombinaci na levé straně a následném přečíslení se na hranici velkého vápna nejlépe zorientoval Olša a nekompromisně Remeše prostřelil – 1 : 0!

    V boršické kabině o přestávce určitě veselo nebylo, ale mělo být ještě hůř… Holešovu nástup do druhé půle vyšel náramně a během následujících tří minut utkání definitivně rozhodl. Nejdřív ve 47´ obránce Charuza ze středového kruhu vyslal dlouhou kolmici směrem k hroťákovi Hausknechtovi, ten na hranici velkého vápna klamným pohybem zmátl Remeše a patrně s pomocí jeho jemné teče se míč k údivu všech dokutálel až do sítě – 2 : 0! Hned po laxní boršické rozehrávce domácí středem pronikli znovu až před Remeše a po přečíslení míč doputoval až k volnému Sumcovi, pro něhož už nebyl problém, navíc zřejmě z ofsajdové pozice, dopravit míč potřetí do prázdné branky – 3 : 0! Otřesení hosté se už na nic nezmohli, naopak mohli být rádi, že brankový účet ještě nenarostl do hrozivějších rozměrů. V 59´ se totiž ve vápně Uruba skvěle uvolnil a tvrdě vypálil, naštěstí mířil vysoko. V 62´ pak po rohu stoper Roubalík ošálil Vojtěška, ale jeho lob také skončil nad břevnem a v 86´ znovu Roubalík vyzkoušel Remešovu pozornost, ten ale jeho trestný kop vystihl a u pravé tyče lapil. Boršičané mohli domácího gólmana vážněji ohrozit pouze jednou, ovšem při slibné brejkové situaci Kopčil úplně volného Náplavu přehlédl. Celý tým Boršic v Holešově zklamalm, jak výkonem, tak i výsledkově. Za celý zápas nevystřelil na domácí branku a víc než celý poločas dohrával v deseti, zdecimován nepříznivým vývojem utkání po slepených gólech soupeře. Vyloučený Vlček navíc bude citelně scházet v příštím utkání proti Slušovicím. Zřejmě Boršičtí zaplatili také daň za to, jak moc se vydali v těžkém duelu v Luhačovicích jen o pár hodin dříve. Inu, anglické fotbalové týdny zatím nováčkovi nesvědčí…. JH

    Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/sfk-elko-holesov-sk-borsice-30/