Diváci:  320

Rohy:   5 : 5

Sestava Boršic:  Remeš – Martinec, Kopčil, Vojtěšek – Zach – A. Brzica, M. Dufek, Kuzma (90´ Pavel Náplava), L. Čtvrtníček (46´ Vlček) – Činčala, Konrád. Trenér Pavel Šimeček.

Sestava 1. Valašského FC:  Majer – Nečas, Balejík, Poledník (69´Talpa), Žitník – Stavinoha, Bortl, Karban, J. Maléř  – M. Maléř, Drápala. Trenér Petr Maléř.

Všechna utkání předehrávaného 14. kola krajského přeboru se hrála v poslední prázdninový den s jednotným začátkem od 17 hodin a ani tento neobvyklý středeční termín a kupodivu ani nedělní lekce od vyspělého Provodova neodradily fotbalové fajnšmekry, kteří do Boršic opět zavítali v hojném počtu. Trenér Šimeček mohl tentokrát počítat už i s uzdraveným Činčalou a na stoperský post vrátil spolehlivého Kopčila. Naopak v posledním zápase mdlého Vlčka nechal zahřívat jen sedáky na střídačce.  Hosté z Rožnova se v úvodu soutěže prezentovali sice vyrovnanými, ale i dost nečekanými výsledky, když už v 1. kole vyloupili Dolní Němčí, aby o týden později na domácí umělce pod Radhoštěm přenechali všechny body Uh. Brodu. Až do příjezdu do Boršic inkasovali pouhé tři góly, na čemž měl velkou zásluhu i spolehlivý gólman Majer. Největší nebezpečí pak bylo možné očekávat od kanonýra M. Maléře a také Drápaly, který dorostenecká léta strávil ve Slovácku a kopal pak divizi v Brodě.

Za ideálního počasí už v 6´ ke střele odhodlal domácí Čtvrtníček, jeho volej se ale mezi tyče nevešel. Vzápětí se nádherně uvolnil Konrád a do zakončení vybídl A. Brzicu, ten však na prudký centr nedosáhl. O první větší vzrušení v hledišti se v 11´ po Činčalově gólové nabídce postarala hlavička M. Dufka, která se jen lehce otřela o spojnici brankové konstrukce. V závěru úvodní čtvrthodiny se po narážečce s Činčalou do slibné šance až do vápna vřítil M. Dufek, ve střelbě mu však čistým skluzem v poslední chvíli zabránil vracející se Karban. Tlak domácích postupně gradoval a v 19´ zatáhl za záchrannou brzdu při Činčalově průniku jen za cenu karty a mohl být přitom i rád, že nebyla červená. Stereotypní snaha Boršic vedla pouze středem pole do připravené obrany soupeře i proto, že oba krajní záložníci se nabízeli buď málo, nebo vůbec. Když už se zdálo, že domácí jalová převaha k ničemu kloudnému nepovede, odhodlal se k dlouhému sólu napříč vápnem veterán Kuzma, jenž tímto svým manévrem dokonale ošálil dosud pozornou obranu Valachů a do prostoru u zadní pravé tyče vyslal míč, který nejlépe předvídal neméně zkušený Činčala, pro kterého pak nebyl problém, aby jej ve skluzu téměř u brankové čáry poprvé dopravil do sítě – 1 : 0! V závěru první půle měl další gól na kopačce M. Dufek, jenž si tentokrát narazil balón s Konrádem, jeho jedovka po zemi však svůj cíl o kousek minula.

Po příchodu z kabin začali zelenožlutí o poznání aktivněji, než před poločasovým odchodem ze hřiště. Už v 50´ Kuzma přesným nákopem a lá plzeňský Horváth vyslal do dlouhého nájezdu Činčalu, exligový útočník Boršic však na Majera nevyzrál. Hru domácích však nejvýrazněji oživil příchod staroměstského „enfant terrrible“ O. Vlčka, jenž se na rozdíl od svého protějšku na pravé straně  okamžitě zapojil do ofenzívy a výsledkem jeho úsilí byla v 51´ penalta, kterou si vtipnou kličkou hostujícímu kapitánovi Balejíkovi doslova u sudího Kozubíka vykoledoval. Jejímu exekutorovi V. Činčalovi sice gólman Majer úmysl vystihl, míč však přesto skončil za jeho zády – 2 : 0! O deset minut později se domácí radovali potřetí, tentokrát však předčasně, neboť Konrádův gól po krásné kombinaci s M. Dufkem překazil praporek asistenta sudího Hladiše, signalizující údajný ofsajd. Chvíli poté se zarputile bojující Vlček zasekávačkou ve vápně opět skvěle uvolnil, svojí slabší pravačkou však prudký míč poslal jen do ochranné sítě za brankou. Na regulérní třetí gól však natěšení diváci dlouho nečekali. V 64´ totiž další pohlednou kombinaci Konráda a M. Dufky zakončil V. Činčala ve výskoku přesnou hlavičkou do vinklu a dosáhl tak klasického hattricku – 3 : 0! Za dalších deset minut mohl nejlepší hráč zápasu po spolupráci s Konrádem svůj gólový účet ještě navýšit, ale nestalo se tak, stejně jako chvíli poté po prudké ráně M. Dufka, které ke gólu scházelo tak půl metru. Jednoznačně se vyvíjející zápas deset minut před koncem zdramatizovala nevysvětlitelná hrubka domácího brankáře Remeše, který při banálním vyběhnutí doslova daroval gól dotírajícímu M. Maléřovi – 3 : 1! V té době už s porážkou evidentně smíření hosté rázem ožili a když v 85´ dostali příležitost ke kontaktnímu gólu, hodně domácích diváků začalo mít šimrání v žaludku. Urostlý Bortl však trestný kop z dobré pozice naštěstí dokonale zazdil. Až v závěrečné pětiminutovce dal o sobě vědět do té doby skoro neviditelný A. Brzica, jeho nepříliš razantní střelu však Majer stačil vyrazit na roh. Po jeho rozehrání pak měl rožnovský gólman hodně štěstí, když hlavička boršického pravého záložníka jen těsně minula odkrytý dolní růžek jeho svatyně.  Zbytečně rozpačitý závěr ze strany domácích nakonec zakončilo spíše jen symbolicky generační střídání vyčerpaného Kuzmy o 22 let mladším Náplavou v poslední minutě. JH