Branky:   56´Činčala – 13´ M. David, 21´ Josefík, 58´ Daněk

ŽK:   Konrád, Kopčil, Činčala, Vlček – Solařík, Daněk, Hruboš

Diváci:  280

Rohy:  7 : 3

Sestava Boršic:  Remeš – Vojtěšek, Kopčil, L. Čtvrtníček (44´ F. Brzica) – Zach (71´ Náplava) – A. Brzica, M. Dufek, Vlček, Hromada – Činčala, Konrád. Trenér Pavel Šimeček.

Sestava Uh. Brodu:  M. Ondrůšek – Solařík, Bičan (12´ Uherek), M. David, M. Kúdela – Masařík, Daněk, R. David, Dvořák – Josefík (46´ Polák) , Hruboš (85´ Janča). Trenér Zdeněk Šebesta.

Prosluněné babí léto i nečekaně úspěšné účinkování nováčka v úvodu sezóny KP opět přivábily  vína solidní návštěvu, která i v konkurenci doznívajících slavností vína byla zvědavá především na to, jak si „boršický podzimní zázrak“ povede proti loňskému divizionáři a kdysi dokonce i druholigovému Brodu. V nastalé euforii mnozí před utkáním favorizovali domácí,  jiné však respekt ze zvučného soupeře spíše nabádal ke střízlivosti. Tým Pavla Šimečka opět se třemi obránci, mezi nimiž však scházeli zranění P. Dufek i mladý Martinec, a s pětičlenou záložní řadou bez Kuzmy, nejvíce spoléhali na úderný tandem Činčala – Konrád. Hosté naopak vyrukovali v kompletním složení s navrátilcem M. Ondrůškem v brance, s defenzívními bratry Davidovými, ostrostřelcem Dvořákem i špílmachrem Daňkem. Po nástupu mužstev všichni minutou ticha uctili památku obětí leteckého neštěstí u ruské Jaroslavle.

Zelenožlutí jako vždy začali náporem a už ve 2´ Solařík v poslední chvíli zastavil pronikajícího M. Dufka jen za cenu ŽK. Vzápětí se M. Dufek uvolnil podél levé postranní čáry a přesným centrem ideálně našel nabíhajícího A. Brzicu, ten však v dobré pozici nedokázal míč usměrnit mezi tyče a gólovku dokonale zazdil. O tři minuty později si šikovně balón z pravé na levačku přehodil Zach, ale jeho střelecký pokus neměl potřebnou razanci. V 6´ pak všem zatrnulo při nůžkách, které ve snaze efektním způsobem ohrozit soupeřovu branku uvnitř vápna vystřihl do té doby aktivitou hýřící Konrád, trefil však jen hlavu bránícího Bičana, jenž se po ošetření do hry už nevrátil. Tento nepříjemný moment jakoby dosavadní boršickou aktivitu zmrazil a otěže zápasu převzali hosté. Ve 13´ nedokázal L. Čtvrtníček ani nadvakrát zabránit důraznému dlouhánovi Masaříkovi v průniku po pravé straně a blížící se nebezpečí zažehnal až křižující Kopčil faulem. Červenobílí se tak poprvé dostali na dostřel domácí branky a hned byli úspěšní, když centrovaný míč ze standardky stoper M. David hlavou prodloužil do nekrytého dolního rohu k tyči – 0 : 1! Hostům narostlo sebevědomí a rázem opanovali střed pole, kde účelně kombinovali, lépe a rychleji se pohybovali a byli i důraznější v osobních soubojích. Domácí si naproti tomu s agresívním napadáním nedokázali poradit, navíc se nesmyslně utápěli v kličkách i proti přesile a bez nezbytné nabídky a pohybu neměli proti dobře organizované brodské obraně nárok. Kromě Kopčila, který snad jako jediný dokázal účinněji čelit soupeři, se nenašel nikdo, kdo by dal hře Boršic nějaký řád a myšlenku. Ve 20´ Kopčilem zahraný trestný kop z hloubi pole sice před Ondrůškem způsobil pořádný zmatek, domácí z toho však nic nevytěžili. Když krátce nato fatální nedorozumění Vojtěška s brankářem Remešem potrestal Josefík laciným druhým gólem, domácí fanoušci i vzhledem k dosavadnímu obrazu hry začali mít zlé tušení – 0 : 2! Nic na tom nezměnila ani nebezpečná Konrádova rána ve 29, s níž si však zkušený Ondrůšek poradil. O minutu později měl na kopačce třetí gól Brodu zleva nabíhající a nikým nekrytý Dvořák, jeho povedený volej ale Remeš stačil vyrazit. Největší příležitost ke korekci výsledku však měli domácí ve 37´ při obrovském závaru v brodském malém vápně, ale Ondrůšek doslova čaroval. Při poslední Zachově dorážce z jednoho metru však i s pomocí všech svatých…. Z hlediska domácích barev hodně nevydařený první poločas zakončila smolná srážka bránícího L. Čtvrtníčka s kolenem unikajícího Hruboše, po níž domácí hráč se silným otřesem mozku a pohmožděnou krční páteří zůstal bezvládně ležet na trávníku….

A tak i druhá půle začala v poněkud pochmurné atmosféře, tentokrát za asistence odjíždějící sanitky s nešťastným boršickým bekem. Stejně jako v úvodu zápasu i do druhého dějství vstoupili domácí do hry velice aktivně a už po pár sekundách M. Dufek centrem namazal Činčalovi, pohlednou akci ale přerušil zvednutý praporek asistenta Houdka, signalizující ofsajd. Slibnou domácí desetiminutovku pak konečně završila gólová akce, na jejímž počátku byla chytrá Konrádova přihrávka za obraný val hostí, po níž z  hranice ofsajdu zabíhající Činčala s přehledem poprvé propálil Ondrůška a oživil tak naděje na případný zvrat – 1 : 2! Kdo by však očekával, že se bude opakovat scénář z podobně se vyvíjejícího dramatického duelu proti Morkovicím, byl zklamán. Veškeré optimistické úvahy totiž vzaly za své hned po dvou minutách, kdy uvnitř domácí šestnáctky Hromada školácky přišel o míč a nejlepší muž na place Daněk nedal Remešovi žádnou šanci – 1 : 3! A mohlo být ještě hůř, kdyby v 65´ Remeš nevychytal samostatný Dvořákův průnik rozklíženou domácí obranou. Na druhé straně měli Brozané opět kupu štěstí, neboť Kopčilova standardka skoro až od kabin proletěla celým vápnem, ale orazítkovala jen zadní tyč za bezmocným Ondrůškem. Když krátce poté střídající dorostenec Náplava sám před brankou místo čelem hlavičkoval jen temenem a nevyužil tak další gólovku, domácí naděje pohasly definitivně. Nadšeně bojující soupeř už v závěrečných minutách žádné komplikace nepřipustil a navíc mohl své vítězství i pojistit, ovšem v 75´Hruboš na Remeše nevyzrál, když v tísni hlavou zamířil kousek od šibenice. Hráči Boršic se z mizérie vymanit nedokázali, a tak část diváků, notně rozladěná mdlým výkonem aktuálního lídra ani nečekala na závěrečný hvizd a ze stadiónu se odporoučela předčasně… JH