«

»

Srp 29 2011

Print this Příspěvek

SK Boršice – FC Kateřinice 6:0 (2:0)

Branky:  Konrád 2, M. Dufek 2, Činčala, Pavel Náplava

Rozhodčí:  Mgr. Mejzlík – Houdek, Tkadlec

Delegát KFS:   Hubál

ŽK:  Zach – Kudělka

Diváci:  368

Rohy:  10 : 1

Sestava Boršic:  Remeš – Martinec, P. Dufek (24´ Zach), Vojtěšek – Kopčil, Vlček – A. Brzica (56. Kuzma), M. Dufek, Hromada – Činčala (70´Pavel Náplava), Konrád. Trenér Pavel Šimeček.

Sestava Kateřinic:  Zimak – Kotrla, Kuzník, Kudělka, K. Olšák – Hořelka, Cahlík, Konvičný, Drda – Peredarjuk, M. Olšák. Trenér Miroslav Kamas.

 

Povzbuzeni předchozími nečekanými výsledky a opět před slušnou diváckou kulisou chtěli Boršičané potvrdit, že jejich průběžné vedení v tabulce, byť jen po dvou kolech, nebylo dílem náhody. Kateřinice v loňském ročníku KP však skončily na bronzové příčce a proto jistý respekt k jejím kvalitám byl na místě. Domácí stále ještě bez F. Brzici a s Kuzmou jen mezi náhradníky vstoupili do utkání aktivně a už v 5´ Činčala pravačkou z 25 metrů rozvlnil síť za zády bezmocného Zimaka – 1 : 0!. Krátce poté mohl navýšit vedení A. Brzica, ale z malého vápna sám před gólmanem nedokázal zužitkovat výborný Konrádův centr zleva. V 17´ Konrád lehce unikl Hořelkovi a řítil se sám na branku, Zimak však jeho střelu z úhlu vytáhl na roh. Ve 23´ Remeš s A. Brzicou dost lehkovážně zazmatkovali při banální situaci na vlastní polovině a umožnili hostům ohrozit domácí klec, ti však nabídnutou šancí pohrdli a nic z ní nevytěžili. Po krátkém osvěžení u střídaček došlo k vynucené výměně zraněného P. Dufka absentérem Zachem. Hra však i díky velkému vedru záhy upadla do šedého průměru a až do 42´ se na hřišti téměř nic neudálo. Až tehdy vytrhl nudící se diváky od kelímků s pěnivým mokem ve výborné formě hrající Manfréd Konrád, jenž přímo z rohu upravil na 2 : 0!

Na začátku druhého poločasu připravil Konrád tutovku M. Dufkovi, ten však svoji střeleckou formu zatím ještě hledá. Od 56´ měl dát hře nový impulz a hlavně myšlenku veterán Kuzma. Hned po jeho příchodu se opět individuálně prosadil Konrád a stanovil průběžný výsledek na uklidňujících 3 : 0! Když o čtyři minuty opět nápaditý Konrád vyšachoval celou obranu i brankáře a předložil míč M. Dufkovi až před prázdnou klec, nemohl se loňský kanonýr I. A třídy mýlit – 4 : 0! Hosté rezignovali a utkání se pak už jen dohrávalo. Převaha Boršic byla i nadále zřetelná a hosté se stali zcela neškodným soupeřem. O jejich marnosti svědčí i skutečnost, že svůj jediný rohový kop oproti desítce domácích exekucí zahrávali až v 75´… V 81´ušil Valachům rukavic teprve 17 letý dorostenec Pavel Náplava, jenž protlačil míč v chumlu hráčů před brankou – 5 : 0! Konečnou podobu výsledku pak stanovil M. Dufek po hezké kombinaci s rychlonohým Hromadou – 6 : 0! Daň za vysoké a zcela zasloužené vítězství nad nebezpečným soupeřem však byla tentokrát dost vysoká. Zranění si odnesli P. Dufek a Činčala, už o den dřív se v utkání dorostenců vážně zranil z Polešovic hostující dorostenec Hasoň. A tak trenér Šimeček musí před blížícím se dvojzápasem proti Provodovu a 1. Valašskému FC řešit velký problém, kdo vůbec bude schopen hrát….  JH

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/sk-borsice-%e2%80%93-fc-katerinice-60-20/