«

»

Srp 29 2011

Print this Příspěvek

SK Boršice – FC Rak Provodov 0:3 (0:1)

Branky:   Bůžek, Slončík a Chalupa

Rozhodčí:  Dostálek – Březáček, Prokop

Delegát KFS:  Vrba

ŽK: nikdo

Diváci:  300

Rohy:   9 : 3

Sestava Boršic:  Remeš – Martinec, Zach, Vojtěšek – Kopčil, Vlček – A. Brzica (67. Pavel Náplava), Kuzma, L. Čtvrtníček (60. Činčala) – M. Dufek, Konrád. Trenér Pavel Šimeček.

Sestava Provodova:  Zámorský – Beňo, Bůžek, Zapletal, Hnilo, Josefík, Chalupa, Hellebrand, Hlavňovský (85´Máčala) – Gargulák (89´Plišťák), Slončík (80´Malaník). Trenér Josef Rak.

Po předešlém víkendu boršickým kádrem protáhl pořádný průvan a své ovečky do nedělní sestavy proti Provodovu trenér Šimeček sčítal až do posledních chvil. Zatímco oba zranění ze zápasu proti Kateřinicím – Petr Dufek a Václav Činčala se alespoň posadili na střídačku, aby ji trochu opticky zaplnili a zblízka i morálně podpořili mužstvo na trávníku, mladého Jirku Hasoňě, kterého před týdnem postihl těžký úraz pravého kolene v dorosteneckém utkání proti Brumovu, mohli spoluhráči tak akorát pozdravit na dálku do špitálu v Přerově, kde se minulý týden podrobil první z minimálně dvou operací, které ho čekají. To nad neúčastí dovolenkáře Hromady se mnozí i podivovali, neboť není ani v nižších třídách obvyklé, aby ji fotbalista čerpal v rozehranné soutěži…. Z narychlo vyhlédnutých posil se naštěstí v týdnu podařilo realizovat hostování alespoň 23-letého záložníka Lukáše Čtvrtníčka z 1. FC Slovácko, druhého z vytipovaných hráčů Lukáše Mikulčíka Nedachlebice, kde hostuje rovněž ze Slovácka, zatím uvolnit odmítly.

Atraktivní soupeř z Provodova budil respekt už při vyplňování zápisu. Jména jako Bůžek, Zapletal, Hellebrand, Slončík, Chalupa či Hlavňovský jsou fotbalovým expertům známá i z ligových soupisek a byť většině z těchto borců už do čtyřicítky mnoho neschází a Bůžek má dokonce let 41, dalo se předpokládat, že žádný z nich fotbal hrát nezapomněl. Mnohé boršické pamětníky navíc  hodně „strašil“ i rekordní příděl od Provodova v poměru 1 : 11 na domácím hřišti v poslední sezóně v KP před šesti lety…

Na hřišti se začalo hodně zvolna. Domácí se Zachem na postu stopera v tříčlenné obraně, s Martinem Dufkem ve dvoučlenném útoku a uprostřed s osvědčeným duem Kopčil – Kuzma začali obezřetně a ani celek z valašských kotárů se dopředu nijak nehrnul. Skoro čtvrhodinu se oba soupeři oťukávali a na branky se pálilo jen z uctivé vzdálenosti. Až ve 14´ musel Zapletal skluzem v poslední chvíli zatáhnout brzdu před našlápnutým Konrádem. O minutu později po bleskovém brejku Konráda a jeho ideální přihrávce Kuzma nedokázal propálit Zámorského, od jehož nohou míč branku přeskočil. Podobně Kuzma nepochodil ani o čtyři minuty později, když odražený míč mezi tyče neusměrnil. Na druhé straně hosté udeřili zčistajasna ve 21´. Nejdříve Kopčil v rohu hřiště mírně potlačil Chalupu a z následné standardky vytěžili hosté první roh.  Ten zahráli prudkým centrem, Remeš na míč sotva dosáhl a nejstarší muž na hřišti Bůžek hrudí nebo možná břichem dopravil míč k účasu všech přesně pod břevno – 0 : 1! Domácí hráče gól zaskočil a už o dvě minuty později dostal Remeš příležitost chybu napravit, když po Zachově faulu vytáhl dobře mířený Josefíkův trestný kop k pravé tyči alespoň na roh. Vyrovnáno mohlo být ve 29´, to by ovšem A. Brzica musel svoji tutovku po Kuzmově akci z voleje zakončit důrazněji a přesněji a nenechal tak znovu vyniknout Zámorského. O pět minut později se efektně přes Zapletala uvolnil příkladně bojující Konrád, z 18 metrů však hostujícího brankáře nepřekvapil.

Závěr 1. půle tak nečekaně patřil hostům, jimž oproti papírovým předpokladům ani ve velkém vedru síly neodešly a ti ve 43´mohli vedení i navýšit, po Zachově zaváhání ve vzduchu však Remeš stačil před dobíhajícím Hlavňovským zakročit.

Do druhého dějství šli domácí s cílem co nejdřív vyrovnat a v 50´ k tomu měli hodně blízko, přesný Konrádův centr však M. Dufek na penaltovém bodě nezpracoval a bylo po šanci. Ke gólu pak nemohl vést slaboučký Kuzmův pokus z hranice šestnáctky. Otřelé „nedáš – dostaneš“ platilo v 55´, kdy Remeš vyrazil střelu z úhlu pouze k nohám úplně volného ligáče P. Slončíka, pro něhož nemohl být problém nejistý zákrok potrestat – 0 : 2! Šokovaní Boršičané vzápětí jen přihlíželi precizní kombinaci Josefíka se Slončíkem, po níž zcela nekrytý Chalupa zblízka uklidil  potřetí míč do domácí sítě – 0 : 3! V této fázi utkání bylo o vítězi prakticky rozhodnuto, přesto domácí lodivod nerezignoval a vytáhl z lavičky poslední trumfy.  Přišla však další příležitost Provodova, při chuti hrající Slončík si na levé straně pohrál s Martincem, branku včak naštěstí obstřelil. Alespoň čestný gól měl na kopačce znovu Kuzma, ani tentokrát to však nebyla střela, na kterou jsme u boršického rutinéra zvyklí a Zámorský ji stačil vytěsnit na roh. Zbytek zápasu si pak hosté s přehledem pohlídali a když se skóre neměnilo ani po dalším závaru před brankou Remeše, skončilo utkání pro mnohé nečekaně jednoznačně 0 : 3. Ostřílenější mužstvo z Provodova tak Boršičanům předvedlo neplánované školení z fotbalovosti i efektivity a dokázalo, že i přes vysoký věkový průměr patří k nejlepším v krajském přeboru.   Domácí tým navíc přišel o průběžné vedení v tabulce a měl by se co nejrychleji vzchopit před středeční předehrávkou proti 1. Valašskému FC z Rožnova pod Radhoštěm. JH

 


 

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/sk-borsice-%e2%80%93-fc-rak-provodov-03-01/