»

Říj 29 2012

SK BORŠICE – 1. VALAŠSKÝ FC 2 : 2 (1 : 2)

Branky:  14´Šustr, 63´Mikulčík – 3´Žitník, 12´M. Maléř

Rozhodčí:   Martin Štěpánek (Kyjov) – Ondřej Havlík (Brno), David Poláček (Rudice)

Delegát KFS Zlín:  František Chaloupka (Uh. Hradiště)

ŽK:   2 : 3  (11´Mikulčík, 59´M. Dufek – 37´J. Maléř, 39´Bortl, 41´Drápala)

ČK:  nikdo

Diváci:  150

Rohy:   5 : 4

Sestava Boršic:  Remeš – Mušálek, Vašek, T. Klvaňa (14´Vlček) – Mikulčík, Kopčil, M. Dufek, Hromada – Kuzma (79´Zach) – Činčala, Šustr. Trenér Pavel Šimeček.

Sestava 1. Valašského FC:  Majer – Bortl, Balejík, Karban, Žitník – Fiurášek, Stavinoha, J. Maléř, Drda – Drápala – M. Maléř. Trenér Petr Maléř.

V utkání proti stále se lepšícím Valachům šlo Boršičanům nejen o další soutěžní body, ale také o prodloužení dosavadní vítězné šňůry o jubilejní desátý korálek. Poprvé se však museli obejít bez svého klíčového hráče Manfreda Konráda, jenž ve stejném čase v dresu české reprezentace v nedalekých Otrokovicích zrovna válel proti Skotům v kvalifikačním utkání Mistrovství  evropských regionů. I přes sobotní vytrvalý déšť a noční sněhovou přeháňku se hrálo na obstojném terénu, avšak pouhé 2 stupně nad nulou a studený severák pořádně provětraly divácké ochozy, v nichž se tentokrát choulili jen ti nejotrlejší. Domácí borci do boje i přesto vyrukovali jen s krátkými rukávy, což asi dobrý nápad nebyl, neboť jejich původně vítězné odhodlání v nich zřejmě ztuhlo stejně jako krev v obnažených pažích.  Od začátku se totiž nechali zaskočit aktivitou očividně horkokrevnějších horalů, kteří hned ve 2´po tečované střele M. Maléře získali výhodu rohového kopu. Ten první boršická obrana odvrátila jen za cenu dalšího rohu, po němž se k propadlému míči kousek za malým vápnem snadno dostal obránce Žitník a ve skluzu poprvé poslal míč za Remešova záda – 0 : 1! Boršické ani tento šokující úvod neprobral z klimbání a čiperní hosté, vydatně povzbuzovaní hlasivkami svého jediného fandy, si i nadále na trávníku dělali, co se jim zamanulo. V 11´na půlící čáře chyboval hlavičkující stoper Vašek a Mikulčík si kousek za vápnem vypomohl faulem. K centrovanému míči ze standardky se uvnitř velkého vápna dopnul kanonýr M. Maléř, urostlou zadní částí těla si snadno odstavil neskutečně naivního T. Klvaňu a z otočky přesně mířenou přízemní střelou nedal Remešovi šanci – 0 : 2! Nálada v ochozech v tu chvíli klesla až pod bod mrazu… Teprve za tohoto nepříznivého stavu se konečně i k uším domácích borců prozvonil opožděný budíček a hned po dvou dalších minutách se po pohledné kombinaci šikovnému Šustrovi podařilo hrozící blamáž odvrátit – 1 : 2! Trenér Šimeček se poté odhodlal frustrovaného T. Klvaňu vystřídat zkušenějším Vlčkem, přičemž záložníka Hromadu pověřil daleko větší péči o rožnovský tank s číslem 9 na zádech.  Střídající Vlček okamžitě po svém nástupu vybojoval první domácí roh a svým důrazem i takto alespoň obrazně pozvedl  do té doby silně pošramocený zelenožlutý prapor. Po Kuzmou zahraném rohovém kopu pak stáli při Majerovi všichni svatí, když na míč poskakující metr před brankovou čárou nikdo z Boršičanů nezareagoval a s Činčalovým následným pokusem přes hlavu už problémy mít nemohl. V 19´se do zvýšeného domácího úsilí zapojil i kapitán M. Dufek, jenž nejdřív nasadil housle jednomu ze záložníků v bílém a pak stačil i vypálit, zamířil však kousek nad břevno. Ve 22´ mnoho z domácích příznivců už zvedalo ruce nad hlavu, hrdina předchozích zápasů Kuzma však jejich očekávání tentokrát nenaplnil a placírkou z ideální dvanáctimetrové parkety míč do odkryté brány neusměrnil. Ve 28´se ke slovu po kratší pauze opět dostali hosté, Karbanova dalekonosná rána z trestného kopu se ale mezi tyče také nevešla. Ve 33´na opačné straně znovu kontroval Šustr, jeho dobře mířenou střelu k tyči ovšem Majer stačil vytlačit na další roh. Po něm se rybičkou do prudkého centru u bližší tyče odvážně vložil rekonvalescent Kopčil, jeho prudká hlavička ale napnula jen ochrannou síť. Poté domácí své sevření nepochopitelně povolili a zbytečně nechali Rožnovské vydechnout už deset minut před poločasovým odchodem do šaten.

Bohužel ani nástup do druhé půle Boršičané nevyužili ke kýženému výsledkovému obratu a naopak svým vlažným přístupem dobrou čtvrthodinu umožnili hostům nejen narušovat vlastní rozehrávku, ale nepřesnostmi a nedůsledností jim dovolili i několikrát ohrozit svého brankáře. Už v 56´pálil Drápala těsně nad, poté už ožlucený M. Dufek dost okatě fauloval pronikajícího Balejíka a mohl být rád, že v rukou svého kyjovského souseda v černém dresu neuviděl i kartu červenou… V 62´měl naopak M. Dufek hodně blízko k vyrovnání, po rohovém kopu ale branku také o něco přestřelil. V 63´se znenadání k dlouhému sólu přes půlku hřiště vydal Maléřův stín Hromada a kupodivu prošel až na hranici šestnáctky. Tam si přihrávkou vybral nabíhajícího Mikulčíka, jemuž se parádní kličkou podařilo ošálit obránce a z úhlu přízemní střelou k tyči pak překonat i vybíhajícího Majera – 2 : 2!  Vyrovnání vlilo do boršických žil novou sílu a mnozí na stadióně už znovu začali  věřit ve výhru. Hosté však zachovali chladnou hlavu a chytrou kombinačního hrou se z počínajícího domácího tlaku postupně vymanili. V 70´se dokonce mohli radovat z třetího úspěchu, když tečovaný Drápalův pokus skočnil jen pár decimetrů od tyče už za bezmocným Remešem. Na druhé straně si v 75´Činčala zkušeně vykoledoval faul pár metrů za vápnem, boršický tresťnákový žolík Kuzma však  na pozorného Majera nevyzrál. Za další dvě minuty prosvištěl nadějný Šustrův centr z levé strany celým brankovištěm, nikoho ve stejném dresu ale nezastihl. V 79´hosté zahrozili J. Maléřem, ten ale zamířil výš, než chtěl. Po něm se v dobré příležitost ocitl i snaživý Drápala, jeho střelu ale stačila domácí obrana zblokovat na roh. Velkou šanci pak v 83´spálil i Činčala, jehož přetaženým centrem zleva našel neúnavný Šustr, boršický exligista v těžké pozici ale hlavičkoval kousek od šibenice. Jedinečnou příležitost rozhodnout zápas pak měl v 87´ M. Dufek, jenž se zčistajasna sám objevil až před Majerem, mič se mu ale na měkkém trávníku zapletl pod nohy a po biliárové teči se dokutálel kousek vedle branky. Nakonec pod Buchlovem mohlo být i hůř, když dvě minuty před koncem hlavičkoval z malého vápna nepokrytý Drápala, Remeš  naštěstí stál na správném místě. Když ani poslední zoufalý průnik M. Dufka z levé strany v 89´k rozhodujícímu gólu nevedl, sudí Štěpánek vzápětí závěrečným hvizdem rozhodl o zřejmě spravedlivé dělbě bodů. Boršičané tak desátý vítězný korálek na svoji vítěznou šňůru nenavlékli…

Jaroslav Hastík

Další výsledky 12. kola:  Kateřinice – Vsetín 2 : 0, Vigantice – Luhačovice 3 : 2, Bystřice p. Host. – Chropyně 4 : 0, Velké Karlovice – Slušovice 2 : 1, Uh. Brod – Holešov 2 : 1, Provodov – Vlachovice 1 : 1.