«

»

Bře 17 2014

Print this Příspěvek

SK Boršice – ČSK Uherský Brod 3 : 1 (1 : 0)

Přípravné utkání – neděle 16. března 2014 od 15,00 hod., přírodní tráva Boršice

Branky: 16´Brázdil, 67´M. Dufek, 84´Ohnutek – 63´Josefík

Rozhodčí:  Bartoň (Buchlovice) – Libosvár (Boršice u Blatnice), Hanák (Huštěnovice)

Sestava Boršic:  Remeš – A. Brzica, T. Klvaňa, Valenta (73´Vlk), Hromada – Vlk (46´Ohnutek), M. Dufek, Kuzma, Konrád – Brázdil (46´Náplava, 65´Brázdil), D. Klvaňa. Trenér Pavel Šimeček.

Sestava Uh. Brodu:  M. Ondrůšek (46´Jiří Pochylý) – Solařík (30´Vít Dolina), M. David, Vrága, Kúdela – B. Šálek (46´Zemánek) – Vít Dolina (30´ Josefík, 80´Indra), Dvořák, Jan Pochylý (46´Mančík) – F. Hruboš (46´Velecký), Vojtěch Dolina (46´Nevařil). Trenér František Ondrůšek. 

Ani hlášené víkendové zhoršené počasí nepřekazilo úmysl sehrát jedno z posledních přípravných utkání Boršic na přírodní trávě, kterou skvěle připravil boršický hospodář Vlad. Dvořák. Úroveň hry kupovidu nijak zvlášť nepoznamenaly ani dešťové přeháňky provázené silným nárazovým větrem. Oba trenéři se však museli obejít bez několika opor, domácímu trenérovi scházeli zraněný záložník Šustr s omluvenými obránci Malým a Vaľkem, na druhé straně se brodský lodivod s dlouhodobou absencí své opory Richarda Davida patrně už smířil.

Utkání začalo oboustranně svižně a útočně. Domácím už v 16´ vyšla rychlá akce po levé straně, na jejímž konci unikající Konrád prudkým přízemním centrem našel ve vápně nabíhajícího dorostence Brázdila, jenž v odvážném skluzu po zemi důrazně propálil exligového M. Ondrůška – 1 : 0! Hosté v prvním poločase nejvíce hrozili z rohových kopů, které však pozorný Remeš v součinnosti s boršickou obranou vždy dokázali eliminovat. Při jednom z nich však stálo při domácích štěstí, neboť bomba jednoho z hráčů Brodu z 16 metrů prosvištěla jen těsně nad břevnem. Z územní převahy však po větru hrající divizionáři kromě řady standardek nic kloudného nevytěžili.

Do druhé půle naskočily oba týmy s několika změnami v sestavách. V 63´ se domácí hráči laxní rozehrávkou ve středu pole sami připravili o míč a po rychlém brejku brodské zimní posily Veleckého z Újezdce u Luh. všudybyl Josefík z 10 metrů snadno vyrovnal – 1 : 1! Následně se bez cizího zavinění zranil střídající Náplava a na hrot se opět vrátil Brázdil. O chvíli později domácí založili další smrtící protiútok, na přetažený centr unikajícího Ohnutka z pravé strany si zazadu naběhl levý bek Hromada, jehož střelecký pokus metr před brankovou čárou, v pozici možná zavánějící ofsajdem, do opuštěné brány dopravil M. Dufek – 2 : 1! V 70´se mladého Pochylého v brance Uh. Brodu pokusil ze standardky nachytat zkušený Vít Valenta a po zásluze si vysloužil potlesk spokojeného publika. V následující minutě se po standardce ocitl míč v síti za zády překonaného Remeše, sudí však gól pro postavení mimo hru správně neuznali. V 73´odbelhal předčasně do kabin se zraněním i V. Valenta a na jeho místo ve středu obrany se stáhl M. Dufek. Hosté se i nadále pokoušeli výsledek alespoň srovnat, ale i zásluhou protivětru se do očekávaného tlaku nedostávali. Boršičané navíc jejich úsilí dokázali mařit zvýšeným odhodláním a obětavostí. V 84´ pak veškeré choutky hostů po vyrovnání rázně uťal parádní gól Ohnutka, jemuž míč po Brázdilem vybojovaném souboji patičkou elegantně 25 metrů před brankou nabil veterán Kuzma – 3 : 1! Vzápětí Brázdilovi scházel jen půlkrok, aby lépe dosáhl na nádherný Konrádův centr zleva. Krátce po něm mohl zasloužené vítězství Boršic zpečetit záložník Vlk, jenž si nejdříve dobře zpracoval centrovaný míč, sám před vybíhajícím brankářem však svou šanci neproměnil.

Kvalitní duel dvou předních týmů Uherskohradišťska byl především výbornou a navíc i potřebnou konfrontací před blížící se sezónou, v níž Brozané v moravskoslezské divizi už příští týden zajíždějí do Bystrce. Boršičané tuto neděli v předsezónní generálce změří síly v sousedském derby v Nedakonicích, ale už následující víkend budou v krajském přeboru doma hostit silné Vigantice. JH

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/sk-borsice-csk-uhersky-brod-3-1-1-0/