SK BORŠICE – ČSK UHERSKÝ BROD 3 : 1 (2 : 0)

SK BORŠICE – ČSK UHERSKÝ BROD     3 : 1    (2 : 0)

Branky:  19´Činčala, 28´Kopčil, 62´Konrád – 47´Dvořák

Rozhodčí:  Kozubík (Zlín) – Schnürmacher (Bánov), Vacula (Bánov)

ŽK:    2 : 1   (68´Mikulčík, 90´Vlček – 57´Pochylý)

Rohy:   9 : 6

Diváci:   410

Sestava Boršic:  Remeš – Mušálek, Vašek, Martinec – Mikulčík (86´Náplava), Kopčil, M. Dufek, Šustr (71´Zach) – Kuzma (80´Vlček) – Činčala, Konrád. Trenér Pavel Šimeček.

Sestava Uh. Brodu:  M. Ondrůšek – Dvořák, M. David, Solařík, Kúdela – Pochylý (63´Chovanec), R. David, Nevařil, Vojtek – Vacula (76´Josefík), Frühauf (46´F. Hruboš). Trenér František Ondrůšek.

Nádherné počasí a rekordní divácká návštěva vytvořily skvělou kulisu ostře sledovanému derby dvou vyspělých týmů ze samého čela tabulky KP. Oba týmy nastoupily v osvědčených sestavách, domácí stále bez T. Klvani laborujícího se zlomeným prstem, u hostů možná překvapilo posazení průbojného F. Hruboše jako žolíka pouze na lavičku náhradníků. Od prvních minut se oba týmy vrhly do útočení a zpočátku o něco usilovněji působili hosté od Olšavy. Už ve 3´se z pravé strany do šestnáctky prosmýkl Frühauf, ránu ale poslal do síťových zábran za brankou. Vzápětí Martinec zastavil pronikajícího Vaculu jen nedovoleně, z následného centru ze standardky ale M. David hlavou bránu přestřelil. Obdobná situace se o dvě minuty později opakovala na opačné straně, kdy Kúdela fauloval Mikulčíka. Kuzmův trestný kop propadl k volnému Konrádovi a jeho gólovou střelu za už překonaným M. Ondrůškem na brankové čáře odvrátil M. David. V následující desetiminutovce se mezi oběma týmy rozvinula bitva o každý metr ve středu pole, ta ale jasného vítěze neměla. V 19´ však hosté fatálně chybovali v rozehrávce před vlastním pokutovým územím, na odražený míč nejbystřeji zareagoval mazák Činčala, až nečekaně snadno pronikl do velkého vápna a vybíhajícímu M. Onrůškovi placírkou po zemi nedal šanci – 1 : 0! Domácí se po laciném gólu ještě více osmělili a ve 22´ M. Dufek z dálky levačkou vystrašil M. Ondrůška, jemuž míč jako horký brambor vyklouzl z rukou a zkušeného gólmana zasáhl do hlavy.  Chvíli poté M. Ondrůšek jen s velkými problémy vytáhl Kuzmův falšovaný rohový kop mířící přímo do brány. Vzápětí vnikl do hostujícího vápna z pravé strany Konrád a na zadní tyči hledal Šustra, do jeho přihrávky se ale skluzem vložil Dvořák a gólovce zabránil. Ve 26´se na druhé straně po rohu do tvrdé střely opřel nepokrytý R. David, Činčala mu ale obětavým obranným zákrokem ohrozit Remeše nedovolil. Ve 28´domácí zahrávali svůj druhý roh a Kuzma přetaženým kopem kousek za oblouk vápna neomylně našel zašitého Kopčila, naskakující R. David na míč nedosáhl a nejspolehlivější domácí borec neskutečným volejem málem protrhl síť za Ondrůškovými zády, čímž natěšené publikum dostal i v čase tuhé prohibice do varu – 2 : 0! Hosté vytrvale hecovaní koučem F. Ondrůškem však zbraně nesložili a už po třech minutách mohli jít do kontaktu, ale R. David po dalším Dvořákově rohu svoji pumelici z halfvoleje nasměroval  do oblak. O minutu později vyslal Vojtek ťahavou střelu jen pár decimetrů od šibenice. Útočné akce se v rychlém sledu i nadále střídaly oběma směry. Ve 33´se Konrád zprava sice probil spletí svých strážců, ale přihrát úplně volným Činčalovi se Šustrem vlevo od něj už nedokázal. V následující minutě se individuálně zaskvěl nejmladší na place, teprve 17letý Nevařil a Remeš jeho nebezpečnou přízemní ránu raději očima v pádu vyprovodil za pravou tyč. Ve 35´se ke svému oblíbenému dlouhému slalomu vydal M. Dufek a vybojoval alespoň další roh. Jeho exekutor Kuzma si tentokrát vybral Činčalu, z jehož hlavy míč opět směřoval do sítě, jeden z bránících Brozanů ale na brankové čáře stačil za M. Ondrůška zaskočit a míč z branky opět odvrátil. Ve 38´se do svého typického úniku vydal Konrád, na posledního z beků M. Davida ale nevyzrál. Ve 38´Kuzma  placírkou sice s přehledem zakončil pohlednou, Kopčilem založenou kombinační akci, ovšem asi 2 metry od vzdálenější tyče. O další dvě minuty později M. Ondrůšek až v pádu zabránil, aby slibná Činčalova křížná přihrávka na úplně volného Šustra našla adresáta. Tlak domácích kulminoval a ve 40´Konrád v netypické roli nahrávače uličkou přesně našel našlápnutého Mikulčíka, jeho ránu z úhlu v dobré pozici ale stačil jeden z hostujících obránců zablokovat. Ve 41´se až před M. Ondrůška po Činčalově uličce únikem zleva propasíroval Šustr, M. Ondrůšek ale včasným vyběhnutím třetí gól ve své síti odmítl. V závěru na dramatické fotbalové momenty mimořádně bohatého prvního poločasu si na Konrádův centr ještě naskočil Činčala, hlavou ale branku minul. Do šaten  pochopitelně spokojenější odcházela Šimečkova garda, vyhráno však ani zdaleka nebylo….

To, čeho se domácí příznivci ve skrytu duše obávali, přišlo hned v úvodu druhé půle. Domácí obrana jakoby nepostřehla příchod čerstvého F. Hruboše a právě mladý dlouhán byl při svém odvážném průniku přes Vaška boršickým stoperem faulován kousek za vápnem. Brodský snajpr Dvořák pak míč z trestňáku nasměroval přesně k levé tyči, kde jej sice nejdřív Remeš lapil, ale po zalehnutí neudržel – 2 : 1! Ondrůškově souboru rázem narostla křídla a už o minutu později mohlo být vyrovnáno, když přízemní rána F. Hruboše prosvištěla podél celé brány, aby skončila v autu těsně za pravou tyčí. Zaskočení domácí naštěstí rychle pochopili, že pouze bránit těsné vedení by bylo cestou do pekel a po pár hluchých minutách opět přešli do útoku. V 56´se po přihrávce pracovitého Šustra v dobré pozici ocitl Činčala, jeho útočný důraz ale sudí vyhodnotil  jako nedovolený a bylo po šanci. V 60´si znejistělý Remeš ve vzduchu neporadil s dlouhým autovým hodem, rozhozená boršická obrana ale nakonec vzniklý zmatek ustála bez úhony. Klíčový moment zápasu přivála 62´, v níž se opět Šustr z levé strany probil až do vápna, zpětnou přihrávkou našel kanonýra Konráda, jenž fantastickým volejem nekompromisně potřetí napnul síť za Ondrůškovými zády – 3 : 1! Pojistit nadějné vedení mohl v 67´M. Dufek, který se také odhodlaně prodral až před M. Ondrůška, ale míč mu ve finále skočil trochu výš a jeho střelecký pokus se tak mezi tyče nevešel. O deset minut později se tentokrát z pravé strany do vápna protlačil i Mikulčík a přesnou zpětnou přihrávkou naládoval Činčalovi, také tuto jeho ránu ale hostující obrana stačila srazit na roh. V závěrečné desetiminutovce po prostřídání hosté vsadili vše na jednu, a to útočnou kartu. V 80´se Vojtek dlouhou kličkou snažil přejít přes Vaška, Remeš mu ale včasným a rozhodným skokem pod nohy zakončit zabránil. V 82´hostující obrana opět zblokovala střelecký pokus Činčaly a pozorný Ondrůšek byl u odraženého míče o krok dřív než dobíhající Zach. V 88´se o průnik domácí obranou pokusil i střídající Josefík, Remeš ve spolupráci s Martincem ho však v poslední chvíli stačili eliminovat. Už v nastaveném čase jinak objektivní sudí Kozubík nabídl Brozanům alespoň zkorigování výsledku, Dvořákovi však trestný kop z 18 metrů tentokrát podle jeho představ nevyšel.

Vítězem náročného utkání se nakonec po zásluze stalo domácí mužstvo. Zejména domácí příznivci určitě odcházeli spokojeni nejen s předvednou hrou a příznivým výsledkem.  K vidění byly navíc i nádherné góly, které už tak kvalitní  utkání ještě okořenily. Hosté i přes porážku potvrdili, že pod Ondrůškovým vedením budou i nadále patřit k nejvážnějším kandidátům na konečné prvenství a případný postup do divize. O to víc je pro Boršičany jejich vítězství cenné!

Další výsledky KP:   Vigantice – Provodov 2 : 1, Bystřice p. Host. – Vel. Karlovice 2 : 1,  Luhačovice – Holešov 2 : 0, Kateřinice – Chropyně 6 : 4, Vsetín – Vlachovice 0 : 3, 1. Valašský FC – Slušovice 2 : 0.