SK Boršice – FC KORDÁRNA Velká n. Veličkou 5:2(2:0)

Branky:   1´ F. Brzica, 44´ Kuzma, 55´, 58´ a 78´ M. Dufek – 48´ a 62´ P. Kohůt
Hlavní rozhodčí:  Roman Kolář (Veselí n. Mor.)
Rohy:   9 : 4

Sestava Boršic:  Blažek – Martinec (46´ P. Dufek), Kopčil, Hromada (46´ Vlček) – Zach – A. Brzica, Mikulčík, Kuzma,  Forman (46´ Náplava) – F. Brzica (M. Dufek), Konrád. Trenér Pavel Šimeček.

Sestava Velké n. Vel.: Sládeček (46´ Lipár Dominik) – Mikéska Martin, Kohůt Miroslav, Machálek, Šácha – Lipár Denis (46´ Rumíšek), Koželuha, Novotný, Motalemons (46´ Štefánek), Mikéska David – Kohůt Petr. Trenér Milan Baranovič.

V prvním ze dvou víkendových zápasů nastoupil v sobotním odpoledni účastník I. A třídy z Horňácka v sestavě se dvěma hráči, kterým nebylo ještě ani 15 let a bez bratrů Macků, Kučery, Valáška, Lipčíka, Bíly či Spaziera byl jen stínem kdysi tak úspěšných „Kohůtovců“. Boršice mezi tyčemi s nováčkem Adamem Blažkem, jenž by měl na jaře s Remešem vytvořit brankářský tandem a po delší době i s uzdraveným Kopčilem, ale naopak bez pracovně zaneprázdněného Činčaly a také Vojtěška, jenž nakonec upřednostnil působení ve fotbalovém podpalubí v rodných Buchlovicích, udeřily hned v úvodu. To se před brankou po Kuzmově prvním rohovém kopu nejlépe zorientoval F. Brzica a nekompromisně z šesti metrů otevřel skóre – 1 : 0! Pasívní Veličané mohli v 6´ inkasovat podruhé, ale Zach po dalším Kuzmově rohu z dobré pozice hlavou branku přestřelil. Ve 20´ aktivně hrajícímu Zachovi po standarce scházelo opět jen málo, aby se zapsal mezi střelce, když jeho šikovný lob se zvenčí otřel o pravou tyč. Ve 23´ se dvěma bravurními zákroky krátce za sebou zaskvěl zkušený Slovák Sládeček, jenž nejdříve zabránil skórovat F. Brzicovi, aby vzápětí nohou vyrazil i velkou šanci jeho bratra Antonína. Do třetice mu pak pomohli spoluhráči, kteří stačili zblokovat i Formanovu dorážku.  Až ve 39´ se poprvé před branku Blažka odvážili i hráči Velké, ale D. Mikéska akci P. Kohůta do gólu nedotáhl. Minutu před poločasovou přestávkou unikl Konrád a ideální zpětnou přihrávkou nabil Kuzmovi, jenž vtipným lobem pokořil Sládečka podruhé – 2 : 0!

Druhou půli gólově odstartoval kanonýr Velké P. Kohůt, který ve 48´ napodobil boršického matadora Kuzmu a pohodlně přeloboval bezmocného Blažka – 2 : 1! Boršičané však komplikace nepřipustili a už v 55´ čerstvý M. Dufek málem protrhl síť – 3 : 1! O tři minuty později Kuzma dlouhým pasem vybídl M. Dufka do nájezdu, jenž boršický kanonýr zakončil dalším úspěšným lobem – 4 : 1! Ale mužstvo Velké nerezignovalo a v 62´ P. Kohůt propálil od pokutové značky všechno před sebou – 4 : 2! Boršice kontrovaly povedenou Formanovou střelou z dálky, kterou však druhý brankář Dominik Lipár vyrazil na roh. Krátce poté gólově neuspěly ani dvě další pohledné akce Konráda s Mikulčíkem. V 70´ si Boršičané vytvořili další tutovku, kterou Náplava s Konrádem připravili M. Dufkovi, ten ale z pár kroků mladého velického gólmana tentokrát propálit nedokázal. V 78´ však už nikdo nezabránil M. Dufkovi, aby ze skrumáže po rohovém kopu dosáhl hattricku – 5 : 2!

Další výsledky 7. kola:  Bzenec – Ostr. Nová Ves 3 : 6, Hluk – Ořechov 5 : 0, Veselí n. M. – Dol. Němčí 3 : 7.

8. Ořechov53:230

O osudu 6 nesehraných utkání, včetně utkání Veselí n. Mor. – Boršice stále není rozhodnuto a hrozí, že turnaj nebude dohrán a pořádající klub bude muset postiženým klubům vrátit adektávtní část startovného. JH