«

»

Čec 14 2012

Print this Příspěvek

SK BORŠICE – FC KYJOV 1919 5 : 0 (2 : 0)

Branky:  4´a 48´ Konrád, 37´Kuzma, 66´ Vašek, 83´ Šustr

Sestava Boršic:  Remeš – Mušálek, Vašek, T. Klvaňa – Hromada, Kopčil, Kuzma, Vlček, Šustr – M. Dufek, Konrád. Střídali Martinec, Mikulčík, A. Brzica, Náplava, do branky ještě připraven Blažek. Trenér Pavel Šimeček.

Sestava Kyjova:  Kůřil – Riedl, Půček, Červínek, Mlýnek – Gebhart, Bartoň, Žandovský, Zd. Možíš – Rubák, Fridrich. Střídali Mach, L. Možíš, Kuchař a D.Vinca. Trenér Alexandr Hrabal.

Konfrontace dvou předních týmů loňského ročníku Zlínského a Jihomoravského krajského přeboru vyzněla jednoznačně ve prospěch Boršičanů, kteří od úvodu až do konce měli zápas plně ve své moci. Hosté po organizačních změnách uvnitř klubu nastoupili v silně omlazené sestavě, která neměla proti zkušenějšímu a kvalitnějšímu týmu domácích žádnou šanci a od ještě daleko vyššího debaklu je zachránil skvělými zákroky zejména gólman Kůřil v součinnosti se zkušenými stopery Červínkem s Půčkem. V Šimečkově výběru scházel zraněný Činčala a také F. Brzica, jenž od vedení klubu dostal k přípravě v Kněžpoli, naopak v sestavě se opět objevil testovaný Mušálek z Koryčan a poprvé i levonohý záložník Šustr a obránce T. Klvaňa, kteří oba na jaře oblékali dres vítěze 1. A třídy Sokola Kněžpole. Všichni tři nováčci  svými výkony v utkání naznačili, že by mohli být pro Boršice přínosem…

Brankový účet otevřel už ve 4´ hbitý Konrád, jenž po ideální kolmici zezadu obešel i vybíhajícího Kůřila a pohodlně poslal domácí do vedení – 1 : 0! Poté stejný hráč své další dvě tutovky zahodil, podobně jako M. Dufek krátce po něm. Skóre se tak měnilo až v 37´, kdy Konrád šikovně přepustil míč zabíhajícímu lišákovi Kuzmovi, jenž levačkou s geniálním citem umístil míč přesně k tyči mimo dosah kyjovského gólmana – 2 : 0! Hosté se za celý poločas zmohli sotva k jedné, dvěma útočným akcím, které ovšem pozorný Remeš ve spolupráci s nově složenou obranou bez sebemenšího zakolísání vyřešil.

Gólový vstup do druhé půle opět obstaral boršický kanonýr Konrád, jehož v 48´ do střelecké pozice tentokrát skvěle uvolnil T. Klvaňa – 3 : 0! Obraz hry, která se stále odvíjela převážně před Kůřilovou brankou, se nezměnil ani po postupném několikerém střídání na obou stranách. V 65´ se odvážně do vápna prosmýkl A. Brzica a po faulu na něj se kopala penalta. K její exekuci Kuzma za už rozhodnutého stavu přistoupil trochu ležérněji, když místo přímého zakončení zvolil poněkud kostrbatou variantu s rozehrávkou na Konráda, který mu navíc míč ještě vrátil.  Jeden z kyjovských beků jejich laškování ve vápně rázným zákrokem přeťal a Kuzmu o míč ještě před zakončením obral. Domácí hráči však už v následující minutě svoji lehkovážnost napravili aktivně hrajícím stoperem Vaškem, který nekompromisně zakončil Konrádovu perfektní přihrávku z levé strany – 4 : 0! V samém závěru ještě stačil uplést Kyjovským rukavici průbojný Šustr, jenž se svou rychlostí a důrazem prosadil středem obrany soupeře a Kůřila po zemi propálil popáté – 5 : 0!

Příští přípravné utkání sehrají Boršice opět doma, a to ve středu 18. července 2012 od 17,30 hod. proti divizní FS Napajedla.

Jaroslav Hastík

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/sk-borsice-fc-kyjov-1919-5-0-2-0/