«

»

Říj 09 2011

Print this Příspěvek

SK Boršice – FC Slušovice 2:3 (1:2)

Branky:   38´ Konrád, 54´ Kuzma  – 25´ M. Foltýn, 27´ Elšík, 79´ Zbranek
Rozhodčí:  Schnürmacher – Zpěvák, Vacula
Delegát KFS:  Straka
ŽK:  71´ Zach, 85´ M. Dufek – 69´ Elšík, 91´Čuřík
Diváci:  200 
Rohy:  8 : 2

  Sestava Boršic:  Remeš – Martinec, Kopčil, Vojtěšek – Zach – A. Brzica (78´ F. Brzica),  Kuzma, M. Dufek, Hromada – Činčala, Konrád. Trenér Pavel Šimeček.

   Sestava Slušovic:  Juřík – M. Foltýn, Škrabana (57´ Vlachynský), D. Gajdůšek, Sedláček – Zbranek, J. Foltýn, Polčák, Jaška (90´ Čuřík) – Elšík, Šimek. Trenér Bohuslav Elšík.

    Domácí nastupovali do zápasu s úmyslem odčinit blamáž z Holešova a také si připsat nějaký ten bodík na své dosavadní dvacetibodové konto. Pomoci jim měla nejen razantní proměna počasí s teplotou kolem 10 st. C a ideálně namočený trávník, ale i nová žlutozelená sada pruhovaných umber, jíž dali Boršičané přednost před sněhobílými adidasy, které tak neslavně pokřtili před týdnem na Hané. Obejít se však museli bez distancovaného Vlčka, jemuž DK nadělila za vyloučení stopku na 1 zápas a stále i bez Petra Dufka, jemuž sezónu pokazilo pochroumané koleno. Po dvoutýdenní absenci se k dorostencům Náplavovi a Daňkovi alespoň na lavičku posadil F. Brzica.

     Oproti předchozím domácím duelům začal Šimečkův výběr obezřetněji. Ani hosté se za půlící čáru nijak nehnali, a tak opozdilci, kteří se kvůli dešťové přeháňce zdrželi, o nic důležitého nepřišli. Až v 10´ se ke svému prvnímu úniku vydal Konrád, zakončit akci sám se však neodvážil a raději nabil nabíhajícímu Kuzmovi, jeho ránu však obránci odvrátili. O minutu později nezvykle aktivní Kuzma rychlonožkovi z Hrušovan oplatil ještě kvalitnější přihrávkou a náš „Many“ se mohl Juříka i zeptat, kam to chce, koncovku však nezvládl a zamířil vedle. V 15´ znovu Konrád svým strážcům utekl, ale vybojoval jen roh. Ve 22´ byl poblíž šestnáctky faulován Činčala a Kuzmův centr z hranice malého rohu Konrád hlavou prodloužil na zadní tyč, tam ale nikoho v domácích dresech nezastihl. Za další dvě minuty opět Konrád skvěle vysunul i zametače Zacha, ten se uvolnil a táhlou ránou Juříka pořádně protáhl. Následně Činčala zpětnou přihrávkou našel na velkém vápně dobře postaveného Konráda, jeho prudký koník na mokrém terénu ale sklouzl opět mimo. Pak znenadání přišel šok! Snad při první návštěvě hostů na půlce Boršic slušovický špílmachr J. Foltýn roztancoval skoro celou domácí obranu a v součinnosti se Zbrankem svoji skvělou ekvilibristiku zakončil tvrdým průstřelem za Remešova záda – 0 : 1! Krutou lekci z produktivity završil krátce po něm šikovnou hlavičkou Elšík, kterému ovšem gólovou pozici umožnilo i fatální zaváhání lajnového Zpěváka při posouzení evidentně ofsajdového postavení – 0 : 2! Domácí se kupodivu rychle zbrchali a záhy navázali na útočnou notu, na rozdíl od soupeře však stejně efektivní dlouho nebyli.  S dobře mířenou Kuzmovou placírkou ve 30´ si totiž Juřík znovu poradil a vzápětí po centru A. Brzici a následném Činčalově obloučku sám před gólmanem opět selhal Konrád, jehož hlavičku ze tří kroků Juřík chytil. Až v 38´ Kopčil nádherným čtyřicetimetrovým nákopem za obranu vybídl do dalšího úniku Konráda. Jeho první pokus sice výborný Juřík vyrazil, ale na dorážku už nestačil – 1 : 2! Tlak Boršic trval až do konce prvního dějství, kromě tří rohů krátce za sebou však domácím nic užitečného nepřinesl.

      Také druhá půle začala podle stejného scénáře. V 50´ Činčala znovu krásně nahrál Konrádovi, ten ale sám před Juříkem tentokrát pravačkou zamířil opět vedle. V 54´ Konrád vybojoval míč a odvážně pronikl do vápna, hosté ve vlastním pokutovém území chybovali a k odraženému míči se nejrychleji dostal lišák Kuzma, který, ač tísněn, pak propálil všechno před sebou – 2 : 2! Vše nasvědčovalo tomu, že domácí provedou stejný dokonalý obrat jako v úvodním kole proti Morkovicím a svoji výraznou převahu dotáhnou do zaslouženého vítězství. Příležitostí k tomu měli stále dost a dost. V 56´ Hromada ohrozil slušovickou svatyni povedenou dělovkou, míč však stačil jeden z obránců tečí vytěsnit kousek od šibenice na roh. Krátce na to se ve vápně neprosadil M. Dufek a po něm znovu ani Kuzma. V 62´ se po Hromadově uličce až před gólmana protáhl A. Brzica, Juřík mu však vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a šanci zmařil. Až v 63´ o sobě po dlouhé době dali vědět i hosté z bývalého Čubova impéria a J. Foltýn při rychlém brejku prošel přes celé hřiště jako nůž máslem, rozhozená domácí obrana se v poslední chvíli stačila zformovat a jeho sólo zastavila. V 69´ znovu zabojoval Konrád a naládoval Kuzmovi, přidat další gól se však nepodařilo ani jemu, a to ani nadvakrát. V 72´ se Konrád pokusil probít postupně přes čtyři protihráče a byl kousek za velkým vápnem faulován, z trestného kopu však Kopčil poslal loptu ve stylu ragbyových kopáčů vysoko do pletiva. Jedenáct minut před koncem zmrazila Boršické další ledová sprcha a dílo jejich zmaru tak bylo dokonáno! Jeden z nejlepších na hřišti J. Foltýn si nejdřív jako psíka povodil mladého Martince přes půlku dědiny a po něm se přes podobně nedůsledného Vojtěška lehce obtočil i hbitý Zbranek a míč podél vybíhajícího Remeše umístil přesně ke vzdálenější tyči – 2 : 3! V zoufalé snaze alespoň o vyrovnání se ani v 85´ ve vápně neprosadil dříč Činčala a 90´ k velké boršické smůle míč po prudkém Konrádově centru zprava také orazítkoval jen vzdálenější tyč, ovšem na rozdíl od boršické branky ta slušovická byla zřejmě zakletá a v síti neskončil. Na odražený balón dva metry před brankovou čárou u tyče číhající M. Dufek nedokázal zareagovat jako kdysi a Boršičtí tak propásli i svoji poslední šanci. Všechny body tak putovaly se šťastnějším týmem na Zlínsko. JH

      Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/sk-borsice-fc-slusovice-23-12/