Branky:   37´, 56´a 87´M. Dufek, 24´a 30´Konrád, 53´Hromada
Rohy:  6 : 2
Diváci:  200

Sestava Boršic:   Blažek (46´Remeš) – Mušálek (46´Martinec, 78´Daněk), Vašek, T. Klvaňa (60´Mušálek) – Hromada (65´Náplava), Kopčil, Zach (70´Šustr), Vlček (70´Činčala), Šustr (46´A. Brzica) – M. Dufek, Konrád. Trenér Pavel Šimeček.

Sestava Vracova:  Zálešák (46´Buzay) – Grabec (46´Pavlas), O. Lejsal (46´Poprik), A. Vybíral, Krupica – Březina (46´Kudlík), Presl, Žurovec, Eliáš – Zýbal (60´Beck), Loprais. Trenér Karel Lejsal.

Anglický přípravný týden završili fotalisté Boršic střetnutím proti vítězi Jihomoravského krajského přeboru a diviznímu nováčkovi z nedalekého Vracova, v jehož řadách oproti kolujícím pověstem nastoupil nejen talentovaný útočník Zýbal, z jehož avízovaného působení v Rakousku patrně sešlo, ale i čerstvá posila Březina z Bzence a kněždubský L. Grabec ze Slovácka. Domácí lodivod Šimeček naopak postrádal pochroumaného špílmachra Kuzmu a dovolenkáře Mikulčíka, přičemž další z veteránů Činčala se po zranění šetřil až na závěrečné minuty.

Svěřenci trenéra Lejsala vstoupili do boje zhurta a už ve 3´připravil krajní bek Březina stoprocentní šanci Zýbalovi, na něhož v pěti metrech zívala prázdná branka. „Zlobivé dítě“ však s tutovkou naložilo ledabyle a nepochopitelně napálilo míč jen do tyče. Krátce po něm se bombou těsně kolem šibenice uvedl i druhý z nebezpečných vracovských hroťáků Loprais. To domácí zelenožlutá mašina se po středečním vítězném duelu s Napajedly rozjížděla jen zvolna a gólmana Vracova poprvé ohrozila až v 10´svátečním střelcem Zachem, jehož táhlou ránu zpod břevna Zálešák vytáhl na roh. Dvě minuty poté pak domácí hostující obranu rozebrali pohlednou kombinací, která však po ose Kopčil-Hromada-M. Dufek skončila nepříliš vydařenou střelou posledně jmenovaného. V 16´se halfvolejem pokusil zakončit akci i Konrád, ale ani jemu rána nesedla podle představ. Ve 24´byl u zrodu prvního gólu výborně hrající Vlček, jenž přesným obloučkem vyslal do běhu Hromadu, po jehož prudkém centru zprava nabíhající Konrád špičkou poprvé usměrnil míč za Zálešákova záda – 1 :0! Hned z rozehrávky hosté založili akci, z níž mohl Loprais okamžitě vyrovnat, ale jeho pumelici z levé strany pozorný Blažek stačil vykrýt. Ve 30´pak domácí svoji narůstající převahu korunovali málo vídaným gólem Konráda, který pohlednou sérii přihrávek zakončil blafákem gólmanovi, po němž pak s míčem v poklidu prošel až do opuštěné brány – 2 : 0! Po tomto deprimujícím momentu se favorizovaní hosté zlomili a už za další dvě minuty mohli inkasovat potřetí, Šustr však svojí slabší pravačkou z hranice šestnáctky po zemi orazítkoval pouze tyč. Ve 37´však početné publikum domácí borci potěšili další nádhernou kombinací na jeden dotek, kterou nakonec po Šustrově centru zleva volejem s přehledem zakončil M. Dufek – 3 : 0! Ve 42´ domácí hráči před vracovskou brankou doslova rozehráli hlavičkovanou, když M. Dufek po Hromadově centru naládoval Zachovi, který však v záklonu místo zakončení znovu hledal jen hlavu M. Dufka,  Zálešák nakonec jejich hlavičkový biliár překazil.  V závěru první půle se hosté přece jen pokusili s výsledkem něco udělat, ale nejprve Zýbal na Blažka nevyzrál a poté při boršickém brankáři stálo štěstí, když míč po závaru už podruhé zastavila tyč.

Do druhé půle hostující kouč Lejsal vyměnil skoro polovinu jedenáctky, ke kýženému obratu to však nevedlo. Naopak, už v 53´střídající gólman Buzay centrovaný míč jen vyrazil před sebe a Hromada z hranice velkého vápna jej pohotově po zemi napálil k tyči – 4 : 0! Neuběhly ani tři minuty a po Kyjovu Boršičané upletli rukavici i Vracovu, když v útoku nebývale obrozený střelec M. Dufek chytrou přízemní střelou z 18 metrů našel škvíru u zadní tyče - 5 : 0! Hosté odpověděli v 59´ Žurovcovým pokusem z trestného kopu, Remeš však jeho ránu kousek nad břevnem mohl kontrolovat jen pohledem. V 61´si potlesk na otevřené scéně vysloužil domácí štírek Konrád, jenž se po dalším Vlčkově skvělém uvolnění šikovně do vápna prosmýkl kolem zkušeného Vybírala a zpětnou přihrávkou připravil další gólovku M. Dufkovi, tomu se však míč mezi nohy zapletl. V 69´mohli hosté dosáhnout alespoň čestného úspěchu, když hbitý Loprais v brejku obešel Martince, ovšem vybíhají Remeš mu už gólové zakončení nedovolil. Podobně, ale na opačné straně se svojí další gólovou příležitostí v 82´naložil i Konrád, jenž znovu obešel i brankáře, aby prázdnou branku o kousek minul. Tři minuty před koncem však v pohodě hrající duo Konrád – M. Dufek znovu pozvedla náladu v ochozech, když mladší z dvojice přesným centrem ze standardky až od kabin našel M. Dufku, z jehož hlavy se balón po odrazu od spodní hrany břevna znovu zatřepetal v síti - 6 : 0! Vysoké vítězství pak mohl ještě navýšit odchovanec podhorských Jankovic Šustr, jehož do úniku mazácky hlavou vyslal výborný Kopčil, levonohý hráč Kněžpole však v přímém souboji s Buzayem neuspěl, když před tím nevyužil lepší možnosti přihrát úplně volnému Konrádovi.

Boršičané tak potvrdili, že se jim proti soupeřům z Hodonínska mimořádně daří. Po čtyřce  Bzenci v jarní generálce a nedávném pětigólovém debaklu Kyjova dokázali Vracovským svůj gólový příděl ještě navýšit. Je však otázkou, zda to v přípavě na sezónu není i na škodu. A tak pro příště si na svůj trávník raději pozvali mužstvo Chropyně z Kroměřížska….