«

»

Srp 12 2012

Print this Příspěvek

SK BORŠICE – FC VSETÍN 3 : 0 (0 : 0)

Branky:   54´, 68´ a 90´ M. Dufek
Rozhodčí:   Bc. Miroslav Slavík  (Zborovice) – Ondřej Havlík (Brno), Václav Šumšal (Dol. Němčí)
Delegát KFS:   Vrba Jaroslav (Koryčany)
ŽK:   1 : 0   (36´ Mušálek – nikdo)
ČK:   nikdo
Diváci:   250
Rohy:   8 : 1
 
Sestava Boršic:   Remeš – Mušálek, Vašek, T. Klvaňa (78´ Martinec) – Kopčil, Mikulčík (74´Zach) – Hromada, Kuzma, Šustr (84´Vlček) – M. Dufek, Konrád. Trenér Pavel Šimeček.
 
Sestava Vsetína:  Sedlák – Zimek, Hurtoň, Jantoš, N. Němec – Pfeiler, Orság, T. Němec, Trlica – Doležel (84´Čtvrtníček), Mucha. Trenér Petr Vaculík.
 
Domácí Boršice, v sestavě se 3 nováčky, namlsané skvělými výsledky v přípravě a snad poprvé po delší době i s pořádně narvanou lavičkou (Blažek, Činčala, Zach, Vlček, Martinec, A. Brzica, Náplava) byly v premiérovém utkání nového soutěžního ročníku určitě favoritem. Nic na tom nemohla změnit ani skutečnost, že před třemi měsíci se stejným soupeřem na jeho půdě neuspěly. Hosté totiž přicestovali v silně omlazeném složení a nový trenér Vaculík, jenž v létě nahradil zkušeného Straku, disponoval pouze jediným náhradníkem.
 
Už ve 3´scházel M. Dufkovi pouze krůček, aby dosáhl na Mikulčíkovu nadějnou nabídku zleva. Kdo by čekal, že domácí budou i poté pokračovat v náporu, byl zklamán. Až ve 14´ z ojedinělé akce se po přetaženém centru z pravé strany v dobré střelecké pozici v rohu malého vápna ocitl debutant Šustr, ale levačkou přes celou bránu poslal míč dva metry vedle. Hosté vzápětí kontrovali rychlým brejkem, ale jejich gól nemohl být pro ofsajd uznán. Ve 20´ ze stejného důvodu neplatil na druhé straně ani gól domácího M. Dufka po hezkém Mušálkově uvolnění. O tři minuty později vyslal Kopčil přesný lob za obranu, nabíhající Konrád se však nechal vytlačit a ze slibné akce vytěžil pouze rohový kop. Ve 25´ měl jistý gól na své pravačce Konrád, ale předchozí  pohlednou kombinaci zakončil jen střelou nad odkrytou část Sedlákovy brány. Poté hra upadla do podprůměru, domácí ovládla herní křeč a nervozita a scházel i větší pohyb. Vůbec se nedařilo středopolařům, kteří útočníkům nedokázali poslat kloudnou finální přihrávku. Hosté se nikam nehrnuli a pozornou defenzívou snadno eliminovali domácí útočnou snahu. Do šaten tak diváci hráče vyprovodili rozpačitými pohledy.
 
Od začátku druhého dějství domácí  očividně přidali. V 50´ unikl na levé straně Mikulčík a jeho dobrý centr prošel spletí hostujících obránců, nikoho ve žlutozeleném ale nenalezl. Až v 54´ se domácí borci konečně propracovali ke gólu, jenž nezištnou přihrávkou zleva střelci M. Dufkovi připravil Konrád – 1 :0! V 61´si na další dlouhý Konrádův centr až kdesi od kabin skvěle naběhl Hromada,  hlavou ale zblízka vybíhajícího Sedláka nepřekonal. Za dalších sedm minut si na Kuzmovu standardku z hloubi pole naběhl M. Dufek, z prvního dotyku ale bránu těsně přestřelil. Uklidňující gól přišel v 68´, kdy Konrád tentokrát z pravé strany opět ve vápně našel M. Dufka, jenž chladnokrevně Sedláka prostřelil podruhé – 2 : 0! Valaši po druhém gólu odpadli a soustředili se pak už jenom na bránění. V 83´ se pokusil tvrdou střelou z těžkého úhlu propálit vsetínského brankáře i Šustr, pozorný Sedlák ale míč směřující mezi jeho nohy stačil zpacifikovat. Minutu před koncem vyslal pohotovou ránu po zemi směrem k Sedlákovi i Kopčil, mířil ale metr mimo. Definitivu výsledku tak v 90´stanovil boršický „spasitel“ M. Dufek, jenž i třetí Konrádovu přihrávku do vápna po šikovném obtočení kolem obránců s přehledem proměnil v třetí gól a dosáhl tak čistého hattricku – 3 : 0!
 
Snaživý mladý tým Vsetína se po většinu utkání bránil statečně, rychlostně i takticky se domácím dokonce dokázal i vyrovnat. Na rozdíl od Boršických se ale zaměřil pouze na dobře organizovanou obranu, ale na inkasované góly nedokázal reagovat. Směrem dopředu pak byl naprosto sterilní a jeho nahodilé pokusy  bez problémů likvidovala domácí obrana dirigovaná jistým Vaškem i bezchybným Remešem v bráně. Domácí mužstvo sice herně neoslnilo a výkony některých hráčů byly dokonce hluboko pod obvyklým standardem, přesto nakonec zejména zásluhou produktivní útočné dvojice M. Dufek – Konrád dosáhlo přesvědčivého vítězství. Stínem utkání bylo nezaviněné zranění dalšího z nováčků T. Klvani, jenž si v samém závěru při dopadu z výskoku podvrtnul kotník. Až do svého vystřídání určitě na trávníku patřil k těm lepším…  Jar. Hastík

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/sk-borsice-fc-vsetin-3-0-0-0/