«

»

Říj 23 2011

Print this Příspěvek

SK Boršice – FC Vsetín 5:0 (2:0)

Branky:   36´ a 50´ M. Dufek, 44´ Hromada, 55´ Konrád, 83´ Náplava
Rozhodčí:   R. Veselský (Zlín) – J. Kozubík (Zlín), P. Zpěvák (Uh. Brod)
Delegát KFS:   I. Macskai (Val. Meziříčí)
ŽK:    78´ Kopčil (Boršice) – 33´ Karlík (Vsetín)
Diváci:  220 
Rohy:   13 : 0

  Sestava Boršic:  Remeš – Vojtěšek, Kopčil, Vlček – Zach – A. Brzica,  Kuzma (80´ Náplava), M. Dufek, Hromada – Činčala (88´ F. Brzica), Konrád. Trenér Pavel Šimeček.

   Sestava Vsetína:  L. Sedlák – Stržínek, Olejník, Karlík – Švach – Hrňa, Fojtík, Kašpar, Doležel – Lukáč, Čůma. Trenér Vladislav Straka.

    V potemnělém nedělním odpoledni hustá ocelová mračna nesmělým slunečním paprskům nedovolila ani záblesk a pouhých pět dílků na škále teploměru tak přimělo domácí borce raději zvolit dresy s dlouhými rukávy, byť v netradičním červenobílém provedení. Méně otužilé obecenstvo pak k zahřátí hojně využilo nabídky „boršického lomcováka“ a jiných životabudičů v bufetu, domácího trenéra Šimečka však už před zápasem do běla rozpálila spíše nečekaná absence mladého obránce Martince. Provinilec z Holešova O. Vlček se tak po delší době mohl vrátit do základu, i když na nezvyklém postu levého beka a nutno podotknout, že si tam vedl skvěle. Dalšímu navrátilci do sestavy F. Brzicovi už domácí kouč takovou důvěru nedal a posadil jej pouze na lavku. A nelze se ani divit, neboť všelijaké to hodování a podobné radovánky se s kariérou fotbalisty krajského formátu  určitě neslučují. Zkušenému hostujícímu lodivodovi Vladislavu Strakovi, jenž na Vsetín přišel z třetiligového Slavičína po jeho sestupu do divize, také moc do řeči nebylo, neboť už pohled na vsetínskou soupisku se dvěma dorostenci a pouze s jedním náhradníkem dával tušit problémy.

     Přesto „belasí“ na hřišti nováčka začali odvážně, jakoby už úplně zapomněli na devítigólový příděl, který před dvěma týdny vyfasovali v Morkovicích. K prvnímu ohrožení Sedlákovi svatyně tak došlo až v 7´, kombinační akce Kuzmy s Kopčilem se však uvnitř vápna rozrazila o stožár v podobě stopera Olejníka. Během 12´a 13´ domácí zahrávali hned čtyři rohy za sebou, z žádného z nich ale nazapršelo. V 15´ důrazný Vlček v mužném souboji před střídačkami převálcoval Hrňu. Jeho návratu na trávník po krátkém ošetření pak nejvíce kvitoval náhradník Plšek, jemuž se ve třiačtyřiceti už honit s mladíky na place vůbec nechtělo. V 17´ Kopčil z trestného kopu hostujícího kapitána v brance jenom rozchytal. Do zatím největší příležitosti se tak dostal až v 19´ Činčala, jenž ale atakován ve složité situaci hlavičkoval pouze do tyče. Hned z protiútoku se do laciného vedení mohli dostat hosté, neboť Remeš neodhladl dlouhý centr a na hranici velkého vápna máchl do prázdna, míč z hlavy jednoho z hostujících útočníků si ale cestu do opuštěné klece naštěstí nenašel. Ve 23´ vystřelil Činčala a míč se odrazil k M. Dufkovi, propasírovat jej ale za záda pozorného Sedláka se nepodařilo ani jemu. O minutu později povedenou ránu z 16 metrů vyslal také Kuzma, branku ale minul. V 25´ M. Dufek uličkou ideálně uvolnil Konráda, ten ale prováhal nejlepší moment a ani nadvakrát vybíhajícího Sedláka nepřekonal. V 31´ si mimořádně aktivní Kuzma už ve vápně narazil balón s Činčalou, ale také z tohoto duelu vyšel hostující gólman vítězně. Za další dvě minuty korunoval přehlídku zmařených příležitosti Konrád, jehož do samostaného nájezdu opět poslal M. Dufek, při zakončení mu však míč z pravačky sklouzl. Kupící se smůlu domácí protrhli až ve 36´, kdy Činčalův centr zleva propadl až na hlavu volného M. Dufka, jenž poté z hranice malého vápna konečně rozvlnil síť za Sedlákovými zády – 1 : 0! Vzápětí mohli Boršičané skórovat podruhé, ale po chytrém Kuzmově lobu Činčala znovu napálil balón pouze do brankáře. Následně oba boršičtí veteráni několika parádičkami před Sedlákovou brankou potěšili prokřehlé publikum a nikomu ani nevadilo, že na konci jejich ekvilibristik se zase radoval gólman ze Vsetína. Ve 42´ nápady hýřící Kuzma přímo z rohu vyzval ke střelbě volejem kousek za hranicí velkého vápna číhajícího Kopčila, jeho rána ale rozehnala pouze hejno špačků shlukujících se k náletu na vinohrady v nedaleké zahradě. Uklidnění se však domácí přece jen dočkali ještě před přestávkou, když ve 44´ míč po ose Kuzma-Konrád rychle doputoval až k našlápnutému Hromadovi, jenž levačkou přízemním „angličanem“ navýšil domácí vedení – 2 : 0!

      Také ve druhé půli se hra odvíjela jen na jednu branku. Už ve 47´ zkušený Švach zastavil unikajího Konráda poblíž velkého vápna jen faulem a ze standardky Kuzma přetaženým centrem našel hlavu úplně volného M. Dufka, Sedlák ale na brankové čáře znovu čaroval. Boršický kanonýr si však vše vynahradil už o tři minuty později, kdy se po Kuzmově nabídce rozhodl vzít zodpovědnost na sebe a levačkou z dobrých 25 metrů napálil míč přímo do šibenice – 3 : 0! V 55´ Boršičané vykouzlili nádhernou kombinační akci na jeden dotek v podání Vlčka, Zacha a Konráda. První Kuzmovu dělovku Sedlák stačil bravurně vyrazit, ale po následném centru M. Dufka z pravé strany hbitý Kondrád nezvykle hlavou a z velkého úhlu už skrumáž těl před sebou propálil – 4 : 0! Utkání tak bylo víc jak půl hodiny před koncem rozhodnuto. V 58´ výborný Sedlák zabránil další pohromě, když svými „betony“ vyrazil Konrádovu gólovou střelu po předchozí narážečce s Kuzmou. Až v 60´ se do zakončení dostali i hosté, ale při Hrňově pokusu téměř z brankové čáry si Remeš vystačil i s jednou rukou. V 68´ si po dlouhém sólu o gól řekl i předstoper Zach, svoji dělovku však vyslal těsně nad břevno. „Rukavici“ na blížící se zimu pak Valachům na cestu domů upletl sedmnáctiletý Náplava, jenž krátce před tím nahradil na nedělní okresní derby šetřeného Kuzmu a jehož do úniku a k zakončení levačkou vybídl přesnou kolmicí za obranu Konrád – 5 : 0! Sympaticky stále otevřeně a slušně hrající hosté pak v samém závěru sahali alespoň po čestném gólu, ale Čumova táhlá pumelice z pravé strany Remešovu branku o kousek minula. Při souhře ostatních výsledků vysoká pětigólová výhra katapultovala Boršice až na krásné druhé místo. V posledních dvou zápasech na hřištích aktuálně posledního Dolního Němčí i suverénně vedoucích Morkovic se tak určitě máme na co těšit…. JH

      Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/sk-borsice-fc-vsetin-50-20/