«

»

Čec 15 2013

Print this Příspěvek

SK Boršice – FK Baník Ratíškovice 4 : 1 (1 : 1)

Branky:   29´D. Klvaňa, 65´Ohnutek, 73´T. Klvaňa, 78´M. Dufek – 49´P. Kotásek z pen.

Rozhodčí:  Jiří Němec (Kostelany n. Mor.) – Zbyněk Vlčnovský (Popovice), Michal Kubíček (Uh. Hradiště)

Diváci:  120

Rohy:   11 : 2

Sestava Boršic:   Remeš (46´Kučík) – Hromada, Horák, Vlček, Martinec – Konrád, Ohnutek, M. Dufek, Zelinka – D. Klvaňa, Činčala. Další náhr. Kopčil, T. Klvaňa a Náplava. Trenér Pavel Šimeček.

Sestava Ratíškovic:  D. Voříšek (46´Toman) – M. Kordula, P. Vybíral, L. Koplík, Šipold – P. Šťastný, T. Svoboda, P. Kotásek, R. Kopl, – Brezina, J. Babíček. Hrající trenér Petr Vybíral.

Na úvod přípravy na nový soutěžní ročník si Boršičané pozvali čerstvého nováčka Jihomoravského krajského přeboru z Ratíškovic. Od dob, kdy reprezentanti známé hornické obce patřili ke štikám celostátní druhé ligy a koncem devadesátých let dokonce postoupili až do strahovského finále Českého poháru, v němž podhledli až prvoligomu Liberci, sice už v korytě Moravy uteklo hodně vody, přesto suverénní postup Ratíškovic z I. A třídy je v hodonínských sportovních kuloárech právem vnímán jako dlouho očekávaný náznak vzestupu po několikaletém období půstu. Škoda však, že trenéru Petru Vybíralovi, bývalému exligistovi Slovácké Slávie Uh. Hradiště, Olomouce, Zlína a slovenského Prešova scházela na úvod sezóny hned šestice stabilních hráčů, asi nejvíce pak zranění Ňorek, Milan Koplík či Petr Kordula. Ani domácí lodivod Pavel Šimeček neměl v první letní zápasové konfrontaci všechny ovečky pohromadě. Zatím mimo hru jsou marodi Šustr s Mušálkem a bohužel zřejmě nadobro i živoucí boršická legenda Kuzma. Naopak v jeho sestavě se poprvé představila trojice 21-letých nováčků – na postu jednoho ze stoperů  Martin Horák ze Slovácka, ve středu zálohy Tomáš Ohnutek, rovněž ze Slovácka a na levém kraji zálohy ofenzívní Adam Zelinka ze Starého Města. Nutno podotknout, že jim premiéra vyšla a na hřišti byli hodně vidět.

Domácí od prvních chvil ovládli hru a prim v tomto směru sehráli právě dva z nováčků Ohnutek se Zelinkou, jimž však dobře sekundovali i ostatní. K prvnímu vážnějšímu ohrožení ratíškovické svatyně se Boršičané propracovali v 10´, Klvaňově hlavičce z malého vápna však scházel půlmetr, aby zapadla za záda nejistého dlouhána Voříška v brance. V 17´se agilní Zelinka z levé strany protáhl až před osiřelého gólmana hostí, svůj sólový nájezd však po zbytečném váhání zakončil jen přízemní střelou do bližší tyče. Brankový účet tak otevřel až ve 29´přesnou hlavičkou k tyči jarní boršický kanonýr D. Klvaňa, jenž zužitkoval přesný Konrádův centr zprava – 1 : 0! Pojistit vedení mohl o chvíli později po elegantním slalomu podél velkého vápna opět Zelinka, ale svojí pumelicí z 18 metrů tentokrát rozezněl jen tyč na opačné straně. Ojedinělé protiútoky Baníkovců stačila čtyřčlenná boršická obrana pod  velením nově složeného stoperského tandemu Vlček – Horák likvidovat už v zárodku, a tak k přímému ohrožení Remeše v bráně během první půle fakticky nedošlo.

Poločasové prostřídání se ve druhém dějství na herním projevu Boršic zpočátku promítlo spíše negativně a zejména plynulost a přesnost kombinací začala váznout. Navíc ve 49´potrestal neúmyslné hraní rukou ve vlastní šestnáctce hostující Petr Kordula snadným vyrovnáním z pokutového kopu – 1 : 1! Poté si Boršičané sice vypracovali několik slibných brankových příležitostí, ale jak zkušený Činčala, tak i střídající T. Klvaňa s mladým Náplavou nedokázali zužitkovat ani ty z nejvyloženějších. Až v 65´se domácím vydařila pohledná kombinace, na jejímž konci nový boršický špílmachr Ohnutek domácím s přehledem konečně znovu zajistil vedení – 2 : 1! Od tohoto momentu hosté evidentně odpadli a jejich přetížené obrana dirigovaná hrajícím koučem P. Vybíralem v krátkém sledu inkasovala další dva góly. Nejdříve v 73´z pravé strany Zelinka přesnou přihrávkou do šestnáctky vybídl k pohotovému zakončení T. Klvaňu - 3 : 1, o pět minut později pak i poněkud nepovedená ekvilibristika M. Dufka na hranici malého vápna skončila k všeobecnému překvapení šťastným gólem – 4 : 1! To byla nakonec tečka za pohledným střetnutím, v němž sice účastník Zlínského kraje nad Jihomoravany, kteří v závěru dohrávali pouze v deseti, možná dominoval až příliš, ale k jehož nesporným kladům patřila i slušná, technická hra obou soupeřů. JH

 

 

 

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/sk-borsice-fk-banik-ratiskovice-4-1-1-1/