SK Boršice – FK Baník Ratíškovice 6 : 2 (1 : 0)

Branky:  2x Valenta V., 2x D. Klvaňa, M. Dufek a Náplava 1x

Hl. rozhodčí:  Tichánek (Mutěnice)

Sestava Boršic:   Remeš, A. Brzica, T. Klvaňa, Vaĺko, Vlk, Březina, V. Valenta, Kuzma, M. Dufek, Šustr, Konrád, D. Klvaňa, Náplava.  Trenér Pavel Šimeček.

Oba účastníci KP se měsíc před statem soutěží stále potýkají s absencí hned několika hráčů. Ve vyrovnané první půli se hra rychle přelévala z jedné strany na druhou, z množství gólových příležitostí se však během úvodních 45 minut ujala pouze dorážka M. Dufka po střeleckém pokusu V. Valenty. Boršice v 53´ své těsné vedení navýšili parádním volejem Víta Valenty z kraje velkého vápna, jemuž od rohového praporku přesným centrem nabil rutinér Kuzma. Dle místních „pozorovatelů“ to byl jednoznačně nejkrásnější gól dosavadního průběhu turnaje…. Baníkovci však rychle kontrovali dalekonosnou bombou Petra Macka, která brankáře Remeše proměnila v solný sloup. Po něm mohl hrající trenér Ratíškovic Petr Vybíral dosud nepříznivý výsledek dokonce srovnat, ale svůj penaltový pokus nezvládl a dal tak šanci boršickému gólmanovi předchozí zaváhání napravit. Vzápětí mladík Náplava s přehledem proměnil svůj samostatný nájezd na brankáře a upravil na 3 : 1. Jižané ještě stačili snížit, když skórovali téměř z nulového úhlu po odvážném průnku, ale když si krátce poté nejlepší muž na hřišti V. Valenta z trestného kopu dokonale vychutnal brankáře soupeře a Boršicím opět vrátil dvoubrankové vedení, baníkovský odpor se zlomil. Dvěma lišáckými góly v samém závěru pak zasloužené vítězství SK korunoval D. Klvaňa. JH

Další výsledky:  Dubňany – Ratíškovice 8 : 0!! (dohrávka), Dubňany – Krumvíř 2 : 1, Hodonín – Bzenec 1 : 0, Milotice – Vacenovice 3 : 1.

V příštím utkání se Boršičané střetnou s lídrem turnaje RSM Hodonín, zápas proti diviznímu týmu se však hraje až ve středu 5. března 2014 a po dohodě obou klubů až od 18,00 hod.