SK BORŠICE – FK LUHAČOVICE 4 : 1 (1 : 0)

Branky: 23´D. Klvaňa, 72´a 76´Šustr, 86´Zelinka – 78´Z. Červenka
Rozhodčí: Ondřej Havlín – Petr Zpěvák, Tomáš Bernatík
Rohy: 6 : 1
Diváci: 220

Sestava Boršic: Remeš – T. Klvaňa, Horák, Hromada – Kopčil – Zelinka, Činčala (68´Zach), M. Dufek (K), Šustr (90´Kuzma) – D. Klvaňa (87´Náplava), Konrád. Další náhr. Ohnutek. Trenér Pavel Šimeček.
Sestava Luhačovic: Jelínek – Pešek (85´Bartoš), Kovařík, Rejda, J. Hrnčiřík (77´Z. Červenka) – Liška, Bernátek, O. Červenka (K), Košárek (62´Kořenek) – D. Červenka, Haloda. Trenér Martin Zicha.

Lídr krajského přeboru z lázeňského města se pod Buchlovem příliš nevyznamenal. Od začátku přenechal iniciativu na kopačkách domácího Šimečkova souboru, v němž se už alespoň na lavičku posadil rekonvalescent Ohnutek a po delší odmlce dost překvapivě i veterán Kuzma. Boršický lodivod naopak postrádal dovolenkáře Martince, Vlčka a Mušálka, zajisté on-line sledující důležitý duel na www.tvcom.cz….

Už v 6´si Činčala při pravé lajně vyměnil míč se Zelinkou, z jehož nadějného centru se prudkou hlavičkou poprvé pokusil ohrozit Jelínka M. Dufek. O minutu později vyslal Kopčil do úniku D. Klvaňu a Konrádovi scházelo jen pár centimentrů, aby dosáhl na jeho střílenou přihrávku ze stejné strany. Převaha žlutozelených byla zřetelná i nadále a na konci úvodní čtvrthodiny Činčala kolmicí vyzval do zakončení Konráda, toho ale na hranici velkého vápna stačil jeden ze stoperů odzbrojit. Ve 23´se však o poznání aktivnější domácí přece jen dočkali. Důrazný Konrád se na levé straně snadno prosmýkl kolem Peška a od brankové čáry napálil míč do malého vápna, z čehož nabíhající D. Klvaňa volejem usměrnil míč poprvé do sítě – 1 : 0! Nebývale s chutí hrající Konrád se poté prezentoval i pumelicí, která jen těsně minula Jelínkovu klec. Ojedinělé výpady hostů končily zpravidla na dobře zformované domácí obraně, v níž i tentokrát dominoval skvěle hrající stoper Horák. Ve 34´založili Boršičané ve čtyřech rychlý protiútok, slibnou akci však D. Klvaňa zakončil jen slabou střelou. Tři minuty před přestávkou se přes tři obránce středem hřiště dravě až před brankáře prodral Šustr, místo zakončení však zvolil přihrávku zcela volnému D. Klvaňovi, který v pohodě zasunul míč do prázdné brány – bohužel až po odmávaném ofsajdu. Do kabin tak Boršičtí odcházeli pouze s jednobrankovým náskokem, který zdaleka nevyjadřoval dění na place.

Po změně stran však hosté zaskočili Boršičany nečekanou ofenzívou. Jejich náhlé poločasové probuzení jim už po pár minutách málem vyneslo vyrovnání. V 50´se totiž po vůbec prvním rohovém kopu zápasu do odraženého míče z 12 metrů opřel blonďatý Liška a orazítkoval břevno, od něhož balón obloukem směřoval znovu mezi tyče. V tlačenici na brankové čáře se pak nejlépe zorientoval gólman Remeš, který nebezpečný závar vyřešil rázným zákrokem a zabránil tak téměř jistému gólu. Toto vážné luhačovické varování domácí borce náležitě nakoplo a hned z protiútoku po bratrské spolupráci tvrdou střelou kontroval D. Klvaňa a po něm z úhlu i Šustr, Jelínek však v obou případech obstál. Až v 61´se také domácí propracovali ke svému vůbec prvnímu rohovému kopu, aby jich v průběhu následujících devíti minut nakonec kopali rovných pět, nezapršelo však z žádného z nich. Do varu tak domácí příznivce dostala alespoň nádherná Hromadova rána z dobrých 25 metrů, kterou Jelínek zpod břevna vyboxoval na poslední chvíli. Narůstající aktivita domácího celku nakonec dospěla k očekávanému vyvrcholení. V 72´se až do blízkosti hostující šestnáctky s míčem dostal nikým neatakovaný Šustr a stejně jako krátce před ním Hromada se kousek za obloukem vápna rozhodl vystřelit. Jeho povedenou přízemní ránu k tyči Jelínek evidentně podcenil a míč mu pod tělem proklouzl do sítě – 2 : 0! O čtyři minuty později zahrával standardku až kdesi od kamer D. Klvaňa, ve skrumáži ve vápně si na jeho centr nejvýš naskočil předchozím gólem nabuzený Šustr a obloučkem poslal míč do Jelínkem právě opuštěné brány – 3 : 0! Vzápětí sice čerstvě střídající nejstarší z bratrského tria Zd. Červenka dokázal ještě snížit na 3 : 1, na další výsledkovou korekci se však už Luhačovičtí nezmohli. Naopak solidní výkon Boršic a zároveň i jejich vzestupnou formu zpečetil pár minut před koncem Zelinka, jehož za obranu soupeře nezištně vyslal M. Dufek a jenž po obejítí bezmocného brankáře sólově dovedl míč až za brankovou čáru – 4 : 1! Tečku za divácky pohledným utkáním udělal v závěrečné minutě střídající nestor Kuzma, který se téměř od rohového praporku neúspěšně pokusil kroucenou standardkou obelstít Jelínka. Příznivý konečný výsledek a také zlepšený výkon Boršických jsou dobrým příslibem i do druhé poloviny podzimní části soutěže. JH

Další výsledky 6. kola: Provodov – Bystřice p. Host. 1 : 7, Spytihněv – Vizovice 0 : 3, Kateřinice – Fryšták 3 : 2, Holešov – Morkovice 3 : 0, Vigantice – Vel. Karlovice 0 : 2, Rožnov p. Radh. – Chropyně 4 : 3.