Branky:   52´ a 61´ Konrád,  58´ Vlček, 76´ A. Brzica, 83´ Kopčil
ŽK:    1 : 3  (50´ Vlček – 80´ Pantálek, 84´ Novosad, 89´ Fojtů)
Diváci:  235
Rohy:    5 : 2

Sestava Boršic: Remeš – Hromada, Vašek, Martinec – Mikulčík (81´ Náplava), M. Dufek, Kopčil, Kuzma, Zach (15´ Vlček, 74´ A. Brzica) – Činčala, Konrád. Trenér Pavel Šimeček.

Sestava Luhačovic:  Soukeník – Pešek, P. Kovařík, Rejda (29´ Michalec), Pantálek – L. Kovařík – Liška (62´ Fojtů), Haloda, Novosad – D. Červenka, Košárek. Trenér Ladislav Ďurďa.

Ani o prvním svátečním květnovém úterku fotbalisté Zlínského kraje nezaháleli a absolvovali kompletní 22. kolo. Duel aktuálně druhých Boršic proti pátým Luhačovicím sliboval kvalitní a dramatickou podívanou, předzápasové prognózy však aktéři na horkem rozpálené hrací ploše naplnili tak na 50 procent. V prvním poločase totiž oba týmy téměř čtyřicítka na slunci  doslova přemohla a v poklidném tempu loudající se borci toho divákům příliš nenabídli. Výjimkou bylo pouze několik většinou nedotažených akcí, které však ke gólu nevedly. Tu první si už v úvodu vytvořil domácí „express“ Konrád, zmařil ji však sám už nadbytečnou přihrávkou Činčalovi. V 11´ boršický „Many“ snadno upláchl stoperům, brankář Soukeník ale jeho pokus vyrazil na roh. O dvě minuty později našel Kuzma křížnou přihrávkou před brankou zcela volného Mikulčíka, tomu ale míč školácky odskočil. Úvodní nudnou pasáž pak v 21´ uznalý sudí raději na pár minut přerušil, aby hráčům umožnil doplnit tekutiny. Očekávaná vzpruha na place se však nedostavila ani poté. Až ve 29´ stále se lepšící Martinec vyslal skvělým pasem po levé straně do brejku Vlčka, po jeho centru ale Činčala při pokusu o nůžky jen sestřelil bránícího Pantálka. Ve 37´ si Konrád při Kuzmově standardce zaběhl za obranu „Luhánek“, ale nechal se pak snadno vytlačit do autu. Nadějnější akci si pak stejný hráč připravil za další dvě minuty, kdy obkličkoval i vybíhajícího gólmana soupeře, z úhlu ale míč pravačkou napálil příliš vysoko. V nastavení první půle se do šance po Konrádově centru prodral ještě i Činčala, v těžké pozici ale branku překopl.

S postupně zapadajícím „Oskarem“ na blankytné obloze se po přestávce úroveň hry přece jen začala zvedat. V 52´ vyslal domácí špílmachr Kuzma do úniku po pravé straně Mikulčíka, ten nečekaně utekl strážcům, aby před brankou neomylně našel nabíhajícího Konráda, jenž všechny v areálu rázem probral z dosavadní letargie – 1 : 0! V 58´ si naopak po levé straně Konrád elegantně narazil s aktivitou nebývale hýřícím Vlčkem, který poté vydařenou pumelicí propálil překvapeného Soukeníka – 2 : 0! Za další tři minuty bylo o vítězi fakticky rozhodnuto – pohlednou kombinaci domácích vyšperkoval Kuzma nezištnou přihrávkou Konrádovi, který to pak do odkryté brány měl už snadné – 3 : 0! Hosty pak neprobudila ani druhá technická pauza v 62´ a až do konce jednoznačného utkání se hrálo pouze na jejich polovině hřiště. V 69´ znovu domácí mozek Kuzma vymyslel akci, po níž však Konrád marně hledal nastávajícího ženáče M. Dufku, jemuž do golového zakončení scházel krok. V 76´ si zaútočil i Kopčil, po jehož průniku středem pole pak Mikulčíkovi překazila finální přihrávku hostující obrana jen za cenu dalšího rohového kopu. Jeho přetaženou variantu zakončil z minulého utkání gólově nažhavený stoper Vašek tvrdou ránou, kterou před tím, než natáhla síť za překonaným Soukeníkem, stačil ještě tečovat střídající A. Brzica – 4 : 0! Závěrečný účet překvapivě neškodným svěřencům trenéra Ďurdi vystavil domácí matador Kopčil, jenž si naběhl na Konrádovu přihrávku zleva a do natěšeného boršického tábora přivedl další gólovou radost – 5 : 0! V samém závěru se v gólové příležitost ocitl ještě i náhradník Náplava, jenž si šikovně naběhl na Kuzmův lob, branku ale hlavou netrefil. Mužstvo z oblíbeného lázeňského letoviska za celé utkání Remešovu svatyni vážněji neohrozilo.

Další výsledky prvomájového 22.kola:  Hluk – Dol. Němčí 1 : 0, Vel. Karlovice – Morkovice 5 : 2, Vigantice – Slušovice 1 : 0, Kateřinice – Holešov 0 : 4, Val. Meziříčí B – Bystřice p. H. 2 : 3, Uh. Brod – Vsetín 2 : 0, Provodov – 1. Valašský FC 1 : 1.