«

»

Kvě 28 2012

Print this Příspěvek

SK BORŠICE – FK TATRAN BYSTŘICE POD HOST. 1 : 1 (1 : 1)

Branky:   28´ Konrád – 23´ Kušík z pen.
Rozhodčí:   Mrázek (Chropyně) – Bc. Slavík (Zborovice), Kozubík (Zlín)
Delegát KFS Zlín:  Trčka (Brumov)
ŽK:     1 : 1     (55´ Činčala – 91´ Hošťálek)
ČK:   nikdo
Diváci:    300
Rohy:   5 : 0
 
Sestava Boršic:   Remeš – Hromada, Vašek, Martinec – Mikulčík, Kopčil, M. Dufek, Vlček, A. Brzica (65´ F. Brzica) – Činčala (90´ Náplava), Konrád. Trenér Pavel Šimeček.
 
Sestava Bystřice pod Host.:  Trochta – Tureček (78´ Pálka), Olša, Zezulka, Šindelek – Matějka, Kušík, Šenovský, Zámorský – Sadil, Kotas (90´ Hošťálek). Trenér Pavel Pumprla. 
 
Ve fotbalových kuloárech se traduje, že předzápasové focení přináší smůlu. Navzdory těmto nepříznivým vyhlídkám se Boršičané pokusili dosavadní šňůru 6 vítězných zápasů za sebou prodloužit i v neděli, kdy vůbec poprvé do malé obce na Slovácku zavítala vloni ještě divizní Bystřice. Po rozpačitém podzimu mužstvo zpod Hostýnka nyní válí a nebýt poslední domácí porážky od podobně obrozených Velkých Karlovic, patřila by mu v jarních odvetách druhá příčka hned za Boršicemi.
 
Oba týmy se musely obejít bez zkušených opor. Zatímco s absencí špílmachra Kuzmy se domácí Šimeček stále ještě vyrovnává, na druhé straně hostujícího Pumprlu viróza exligového Třasoně také určitě netěšila. Jako první zahrozili žlutozelení už v 1´, Činčalovi však jeho pokus o obstřelení obránci Tatranu odklonili na roh. O pět minut později scházel Kopčilovu  pohotovému halfvoleji z hranice velkého vápna sotva půl metru, aby nezapadl do vinklu za bezmocným Trochtou. Až v 9´ se poprvé před domácí svatyni odvážili i hosté, se Sadilovou prodlouženou hlavičkou si Remeš bez problémů poradil. První opravdová loženka přišla v 16´, kdy čerstvý reprezentant Zlínského kraje Konrád z pravé strany u vzdálenější tyče našel volného Činčalu, ten ale zaváhal a na Trochtu nevyzrál. Nedáš, dostaneš! Ve 22´ na půlce snadno přišel o balón A. Brzica a rychlý Matějkův protiútok zastavil domácí bek Martinec ve vlastní šestnáctce nedovoleně a sudí Mrázek ani na okamžik nezaváhal. Nařízenou penaltu následně Kušík s přehledem proměnil a poslal hosty do vedení – 0 : 1! O dvě minuty později se obranou Bystřice individuálně pokusil probít M. Dufek, přes kompaktní tmavěmodré šiky se však neprosadil. Ve 28´ dokonale zamrzlou náladu přece jen rozehřál boršický spasitel Konrád, pro něhož ve středu pole vybojoval míč houževnatě se peroucí Kopčil a jenž si po zaběhnutí za stopery pak blafákem poradil i s vybíhajícím Trochtou a pravačkou z úhlu chladnokrevně míč zasunul do opuštěné branky – 1 : 1! Ve 32´ mohli domácí výsledkový obrat dokonat, když nejistý Trochta pod svým tělem propustil Mikulčíkovu přihrávku zprava, dobíhající Konrád však míč důsledně nesledoval a byl navíc v protisměru, Činčala v pozadí pak měl k míči už daleko. Hosté poté bez úhony přečkali i dva závary ve vlastním brankovišti po Mikulčíkem zahrané standardce. Ve 40´ se domácí ve třech řítili proti dvěma bystřickým obráncům, M. Dufek se však rozhodl slibnou akci zakončit sám dalekonosným lobem, který však nedosáhl potřebné výšky a ani délky a skončil v Trochtových rukou. Ve 42´ a pak ve 44´ se dvěma vydařenými centry prezentoval Konrád, v prvním případě Mikulčíkovu hlavičku z úhlu domácí obrana eliminovala na další roh a druhou akci ještě před Dufkovým zakončením zastavil hlavní sudí pro údajný Činčalův útočný faul. V závěrečné minutě pak domácím pořádně zatrnulo, když nestačili zastavit další Matějkův únik, který naštěstí mladík Zámorský doslova zazdil slabou a nepřesnou střelou vedle Remešovy brány.
 
Druhá půle začala velkým domácím náporem a už ve 47´ po Konrádově úniku dopravil Činčala v pádu míč do sítě za Trochtova záda, asistent arbitra Slavík však už před tím odmával ofsajd. Když v 55´ stejný rozhodčí zastavil další boršický nájezd pro údajný ofsajd podruhé, kdekdo na stadionu sympatizoval s rozčilujícím se Činčalou, jenž za kritiku těchto sporných rozhodcovkých výroků vyfasoval žlutou. Na spravedlnost se však ani ve fotbale nehraje, a tak osud utkání se rozhodl raději vzít do svých rukou opět Konrád, jenž se tentokrát regulérně (i podle mužů v černém) probil až před Trochtu, zblízka se mu však skulinku mezi jeho betony najít nepodařilo. O chvíli později měl Konrád dobrý úmysl najít centrovaným míčem naběhnutého Mikulčíka, ani tento záměr mu však nevyšel. Vzápětí se pokusil Trochtu nachytat na hruškách prudkou střelou z dobrých 25 metrů i Kopčil, gólman týmu z Kroměřížska však stál na správném místě. V 76´ se po pátém domácím rohu míč dostal až k Vaškovi, tomu však rána nesedla. Po rychlém protiútoku to byli naopak Bystřičtí, jež mohli jít znovu do vedení, jinak výborný záložník Matějka ale svoje dlouhé sólo zakončil opět jen slabou střelou. Bystřický Tatran i nadále dělal čest svému prešovskému jmenovci a jeho tuhý beton úspěšně odolával až do samého konce. Nic na tom nezměnila ani spletitá situace po dalším Trochtově zaváhání v 89´, po němž se pak domácí hráči marně dovolávali penalty za domnělou ruku hostujícího hráče, a ani dvě závěrečné standardky už v nastaveném čase. Tu první totiž střídající hrdina ze Slušovic F. Brzica zmařil nepřesnou ránou až na staveniště Centra pohybových aktivit a po faulu na dalšího náhradníka Náplavu pak Konrádův centr koncentrovaná hostující obrana s jistotou vyhlavičkovala do bezpečí. Závěrečný hvizd sudího patrně největší úlevu přinesl skupince diváků z Morkovic, která si v naději na zaváhání aktuálního lídra tabulky tento důležitý zápas nenechala ujít. Boršickým tentokrát scházel nápad a zejména kvalitní finální přihrávka, bez nichž to na vyzrálého soupeře nemohlo stačit. A tak na rozdíl od Hanáků v domácích řadách zavládl smutek a pocit zmaru….. Jaroslav Hastík
 
Další výsledky 26. kola KP:  Morkovice – Dol. Němčí 4 : 0, Provodov – Slušovice 3 : 0,  Uh. Brod – Vigantice 1 : 0, Kateřinice – Val. Meziříčí B 4 : 1, Vel. Karlovice – Vsetín 1 : 1, Luhačovice – 1. Valašský FC 3 : 2, Hluk – Holešov 2 : 2.

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/sk-borsice-fk-tatran-bystrice-pod-host-1-1-1-1/