«

»

Bře 31 2014

Print this Příspěvek

SK BORŠICE – FK VIGANTICE 2 : 0 (1 : 0)

14. kolo KP mužů – neděle 30. března 2014 od 15,30 hod.

Branky:  18´Šustr, 88´D. Klvaňa z pen.

Rozhodčí:  David Poláček (Rudice) – Martin Štěpánek (Luhačovice), Mgr. Tomáš Mejzlík (Luhačovice)

ŽK:   2 : 4   (65´Hromada, 69´Konrád – 2´Kalod, 66´Řepka, 66´Štreit, 68´Macíček)

ČK:  nikdo

Rohy:  8 : 3

Diváci:  280

Sestava Boršic:   Remeš – Malý, V. Valenta, T. Klvaňa, Hromada – Konrád, M. Dufek, Kuzma (70´Ohnutek), Šustr (89´A. Brzica) – D. Klvaňa, Brázdil (58´Vlk). Další náhr.: Kučík, Vaľko, P. Dufek. Trenér Pavel Šimeček.

Sestava Vigantic:  Slovák – Frydrych, R. Kučera, Řepka, Kulišťák – Macíček, Bolcek, Štreit, Gálik – Kalod (44´Mohyla, 79´Polách), Porubský (61´Vičan). Další náhr. Jurajda, Türscherl, Zetocha, Paprskář. Trenér Martin Nerad.

Na březen neskutečně nádherná a prosluněná neděle přivábila do Boršic i slušnou diváckou kulisu, zvědavou nejen na exligového Víta Valentu v domácím dresu, ale i na to, jak si obměněná Šimečkova parta poradí s momentálně třetím týmem krajského přeboru v čele s internacionálem Radimem Kučerou. Vedle V. Valenty v základní sestavě nastoupili i další dva nováčky, Lukáš Malý na pravém kraji obrany a v útoku dorostenec Vladimír Brázdil, po půlročním působení v I. B třídě se pak do středu pole vrátil i nestárnoucí Jan Kuzma. V dresu Valachů naproti tomu mnozí diváci postrádali Reného Bolfa, jenž s několika dalšími borci z Vigantic v zimě přešel posílit v boji o záchranu sousední Rožnov p. Radh.

Začátek dlouho očekávaného mistrovského duelu poznamenala spousta nepřesností na obou stranách. Až v 9´ z dobrých 20 metrů napřáhl vigantický Frydrych, jehož pumelici pozorný Remeš jen s obtížemi vytěsnil na břevno. Centr z následného rohového kopu pak na hranici velkého vápna přesně našel trestuhodně nepokrytého Štreita, jehož volej směřující mezi tyče naštěstí skončil v boršické hradbě těl před Remešem. Krátce nato se po pravé straně prosmýkl hostující Macíček a na jeho centrovaný míč si zleva naběhl Porubský, z malého vápna však míč dobře netrefil a bránu překopl. Tři gólové příležitosti hostů v krátkém sledu tak Boršičané se štěstím přečkali bez úhony. Domácím se naopak dlouho nedařilo na dostřel soupeřovy brány ani přiblížit. Až v 18´ Kuzma ve středu pole vymyslel akci, na jejímž konci uličkou mezi beky do běhu uvolnil našlápnutého Šustra, který pak z úhlu s přehledem propasíroval míč pod vybíhajícím Slovákem – 1 : 0! Uvodní gól nabudil nejen publikum, ale i domácí hráče a ti převzali herní iniciativu. Už za další tři minuty si Kuzma opět vyhlédl rychlonohého Šustra na levé křídle, Slovák však vystartoval včas a tentokrát byl u míče o krok dřív on. Vzápětí se z dálky odhodlal k nečekanému pokusu mladík Brázdi a jeho tečovaná rána nakonec prosvištěla kousek od tyče. Ve 24´ D. Klvaňa vtipně přepustil Konrádovu přihrávku zabíhajícímu Šustrovi, ten ale zamířil vysoko. V samém závěru první půle měli domácí po další Kuzmově akci zaděláno na uklidňující druhý gól, D. Klvańa ale z malého vápna po Šustrově ideální nabídce trefil pouze do břevna.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po obrátce. Domácí se do bezhlavého útočení příliš nehrnuli a hosté pozornou defenzívou drželi Boršické i nadále v šachu. Využívali přitom každé vhodné příležitosti k postupným přesunům až do nebezpečné blízkosti Remešovy brány, gólové šance si však nevytvářeli. V 51´ se naopak dravý Šustr opět protáhl na dostřel Slovákovi a z úhlu míč po zemi nasměroval jen kousek od zadní tyče. Přesně po hodině hry čerstvý Vlk vybojoval u lajny míč, D. Klvaňa jej posunul Kuzmovi, tomu však zakončení podle představ nevyšlo. O čtyři minuty později se uvnitř vápna marně snažil s míčem otočit M. Dufek a raději proto nezištně naládoval Kuzmovi, gól z toho však nebyl ani napodruhé. Dvanáct minut před koncem se hosté rozhodli pro hru vabank a D. Kučera se ze stopérského postu vysunul až na hrot, kvalitnějšího míče se však nejzkušenější hráč Vigantic od spoluhráčů nedočkal a navíc boršická obrana i nadále fungovala precizně. Naopak se tímto domácímu týmu trochu pootevřela vrátka pro případné brejky. Rozhodnout zápas mohl v 81´ střídající Ohnutek, ale po Šustrově přiklepnutí z 10 metrů vyslal jen slabou a nepřesnou ránu. Definitivy se tak domácí dočkali až těsně před koncem, kdy se Šustr po Konrádově kolmici podél lajny zleva vřítil do vápna , kde byl zezadu faulován a z nařízené penalty D. Klvaňa pod dohledem své právě tříměsíční dcerky Adélky konečně překonal výborného Slováka v bráně podruhé – 2 : 0! JH

Fotografie z utkání si můžete prohlédnout na odkazu:

http://bonecek.rajce.idnes.cz/KP_SK_BORSICE_-_FK_VIGANTICE_2_-0/

 

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/sk-borsice-fk-vigantice-2-0-1-0/