Branky: 14´M. Dufek, 40´Náplava, 86´Činčala – 49´Špaček, 68´Nevídal

Rozhodčí:  Pavel Bartoň – Jiří Němec, Igor Ševčík

Diváci:  100

Rohy:  2 : 6

Sestava Boršic: Remeš – Hromada, Zach, Vlček, Martinec – Zelinka, Kopčil, Ohnutek, Šustr – M. Dufek, D. KIvaňa. Náhr. T. Klvaňa, Náplava, Mušálek, Horák, Činčala, Kučík. Trenér Pavel Šimeček.

Sestava Hodonína:  Navrátil – H. Maršálek, Špaček, Štěpanovský – Šmahaj -  J. Maršálek, Petrucha, Trčka, Stráník – Nevídal, Drápal. Náhr. Doležal, Hozhák, Mírovský, Sychra, Jankůj. Trenér Luděk Zlámal, asistent trenéra Vladimír Malár.

Poslední červencový den se měl dle plánu stát pomyslným vrcholem letní boršické přípravy, a proto si na svůj trávník pozvali divizního soupeře. Funkcionáři Viktorie Otrokovice však na poslední chvíli start pod Buchlovem odvolali a středeční zápasová generálka na blížící se mistrovskou sezónu tak byla ohrožena. Boršickou nabídku poté z různých důvodů odmítli v Napajedlích, Hodoníně, Bzenci, Uherském Brodě i na Slovácku. Až v úterý, den před plánovaným termínem, zareagovali v hodonínském RSM z důvodu zrušení jejich zápasu v rakouském Laa an der Thaya trenér Luděk Zlámal se svým asistentem Laďou Malárem a nanejvýš potřebná konfrontace těsně před startem KP se mohla, byť s malou prodlevou, přece jen uskutečnit…

Do utkání domácí vstoupili s elánem a favorizovaného soupeře zatlačili do defenzívy. Z ní však rychlonozí mladíci z RSM dokázali kontrovat rychlými brejky, a tak o zajímavé situace před oběma brankami nebyla nouze. Úvodní gól si připsali domácí ve 14´. Aktivní Šustr se z hranice šestnáctky svojí slabší pravačkou náramně opřel do míče a trefil břevno, odražený míč pak ze skrumáže před Navrátilem dokázal zkušený M. Dufek s trochou štěstí zasunout přesně k bližší tyči – 1 : 0! Zasloužené vedení Boršičany ještě víc povzbudilo v náporu a Zelinkova pumelice z otočky ve 20´ rovněž volala po gólu. Ve 21´se na trávníku v bolestech po jednom ze soubojů ocitl kanonýr D. Klvaňa a jeho opuchlý kotník nevěstil nic dobrého…. Střídající mladík Náplava v 25´ z rohového kopu našel volného Kopčila, ten nabil Zelinkovi, jeho křížná přízemní střela podél celé brány však cestu do sítě opět nenašla. Ve 33´mohli hosté vyrovnat, talentovaný Stráník, jenž se ještě nadávno fotbalově zdokonaloval ve Slovácku, však svoji ránu nasměroval jen do koše spolehlivého Remeše. Naopak pět minut před přestávkou domácí po ose Martinec-Kopčil-Šustr rozvinuli nádhernou akci, kterou tísněný Náplava zakončil parádní rybičkou pod víko za bezmocným Navrátilem – 2 : 0! Za další tři minuty se středem rozhozené obrany Jihomoravanů skvěle prosmýkl patrně nejlepší domácí hráč Šustr, napoprvé jeho střelu Navrátil stačil vyrazit a repete skončilo pouze v boční síti. V samém závěru velmi vydařené a fotbalově kvalitní první půle dlouhý nákop exligového Šmahaje doplachtil přesně na hlavu nabíhajícího Nevídala, ten se ale nenadálé příležitosti zřejmě zalekl a míč místo zakončení dokázal pouze ztlumit.

Druhá půle už z hlediska Boršic parametry té první nedosáhla. Podepsaly se na tom jak změny v sestavě, tak i narůstající únava. Dobře trénovaný soupeř postupně převzal otěže hry a domácí už tahali jen za kratší konec. Bylo jen otázkou času, kdy výsledek srovná, ne-li zcela otočí. Zvlášť poté, co Hodoňané už po čtyřech odehraných minutách zužitkovali Šmahajův rohový kop svým nejlepším hlavičkářem Špačkem – 2 : 1, jehož nepříjemného skákavého koníka Remeš tentokrát nezkrotil! Hosté v poli i nadále kralovali a domácí útočné duo Činčala-Náplava na dlouhé minuty fakticky osiřelo. Už v 57´mohlo být srovnáno, jenže J. Maršálek při svém průniku zprava se zakončením tak dlouho váhal, až jej Remeš vytlačil ze střeleckého úhlu. V 68´ však už neměl šanci proti Nevídalovi, k němuž míč rychle doputoval až od středové lajny po laxní Zelinkově rozehrávce – 2 : 2! V 79´se hodonínská opora Šmahaj pokusila Remeše překvapit z dálky, naštěstí bez úspěchu. Desetiminutovka před závěrečným hvizdem pak přinesla nečekané rozuzlení. Jinak s přehledem rozhodující sudí Bartoň ke konci připustil několik mužných soubojů a v poněkud vyhrocenější atmosféře domácí v čele s bojovným Hromadou náhle ožili. Hra se stala otevřenější a do šance se znovu začaly střídat na obou stranách. Štěstí se navíc přiklonilo k domácím barvám, neboť v 86´ jeden z hodonínským obránců poblíž postranního praporku neustál tvrdý střet právě s Hromadou, míče se chopil Zelinka, zleva upláchl zaskočeným zadákům a mohl zápas rozhodnout. Pod vlivem předchozích střeleckých neúspěchů však nakonec raději zvolil přesnou přihrávku vpravo na zapomenutého Činčalu, jenž s trochou komplikací přece jen dopravil míč mezi zoufale bránícími beky do brány – 3 : 2! Těsné vedení nakonec mohl ještě navýšit Hromada, jenž se jako v tranzu probil až před náhradního gólmana Doležala, mezi tyče však míč už neprotlačil.

Žádoucí měření sil dvou vyrovnaných týmů a dvou neprosto rozdílných poločasů nakonec skončilo pro domácí lépe, než si možná zasloužili. Na druhé straně je třeba uznat, že za svůj výkon zejména v první části se Boršičané určitě stydět nemusí. Hosté se však i bez svého klíčového hráče Petra Spaziera předvedli ve velmi dobrém světle a Boršičany převyšovali hlavně kondičně. Škoda jen vážnějšího zranění D. Klvani, jehož start v úvodních kolech KP je tak fakticky vyloučený… JH