SK BORŠICE – SFK ELKO HOLEŠOV 3 : 2 (2 : 1)

SK BORŠICE  -  SFK ELKO HOLEŠOV          3 : 2      (2 : 1)
Branky:   27´ a 74´ Konrád, 10´ Činčala – 37´ Křenek, 62´ Sedlařík
ŽK:   2 : 1   (52´ Kopčil, 82´ Hromada – 68´ Sumec)
Rohy:   1 : 4
Diváci:  300

Sestava Boršic:   Blažek – Hromada, Vašek, Martinec – Mikulčík, Kopčil, M. Dufek, Vlček, F. Brzica (58´ A. Brzica) – Činčala (90´ Náplava), Konrád. Trenér Pavel Šimeček.

Sestava Holešova:  Krejčí – Barták (90´ Očadlík), Bačík, Roubalík (83´ Matulík), Charuza – Olša, Sedlařík (74´ Hausknecht), Münster, Sumec – Křenek, Marek. Trenér Martin Malík.
Od prvních sekund bylo zřejmé, že do  Boršic tentokrát přijel soupeř nadmíru zdatný, fotbalově vyspělý a náležitě sebevědomý. Hráči v černém, dirigováni svým zkušeným kapitánem Münsterem,  mezi sebou kombinovali s jistotou a nehodlali ani náznakem dopustit, že by je měl rozjetý boršický válec semlet stejně jako už několik soupeřů předtím. Ani domácí squadra však v ničem fotbalovém nezaostávala, přesto úvodní desetiminutovku víc než fotbaloví fanoušci ocenili vyznavači šachu, jenž má v obci pod Buchlovem rovněž silné zázemí. Na začátku 10´ však opatrně rozehranou a vyrovnanou partii zčistajasna rozhodilo nedorozumění v hostující obraně, které okamžitě využil důsledně atakující Konrád, jenž zpětnou přihrávkou nabil Činčalovi, který poté pohotově a s citem a lá Kuzma (scházel kvůli zranění z tréninku) přeloboval šokovaného holešovského gólmana Krejčího a poslal žlutozelené do vedení – 1 : 0!Hosté se ale rychle otřepali a už po dvou minutách mohli také skórovat, když Křenkovu tvrdou ránu Blažek nejprve vyrazil jen před sebe, aby pak dorážejícímu Sumcovi bravurním zákrokem vyrovnat zabránil. První holešovské vážné varování však zpočátku trochu rozhozená domácí obrana patrně nebrala vážně a za další dvě minuty za svoji lehkovážnost mohla draze zaplatit po Kopčilově ztrátě míče uprostřed pole, Křenek však samostatný nájezd zleva zakončil přízemní střelou přes celou branku půl metru vedle. Po této další velké šanci Hanáků se domácí defenzíva přece jen zformovala a držela už přímočarého soupeře víc na distanc. Když ve 27´ vzal otěže zápasu do svých rukou (a hlavně rychlých nohou) dravý Konrád, který důrazným forčekováním sebral chybujícím obráncům Holešova míč a poté jej nádhernou střelou z dobrých 25 metrů napálil přesně pod břevno u vzdálenější tyče,  propukl boršický stadiónek nadšením podlruhé – 2 : 0! Ve 34´ se pokusil překvapit hostujícího gólmana táhlou střelou z dálky i F. Brzica, Krejčí si ale, byť nadvakrát, poradil. Krátce po něm na druhé straně dalekonosnou ránou zahrozil Sumec a Blažek na zkrocení míče potřeboval rovněž reparát. Ještě do poločasu se výborně hrajícímu Holešovu přece jen podařilo jít s domácími do kontaktu. Po ztrátě míče ve středovém kruhu hosté bleskově přečíslili domácí vysunutou obranu a po centru z pravé strany kanonýr Křenek Blažka s přehledem překonal hlavou – 2 : 1! Při rozjímání nad poločasovým pivem či klobáskou bylo všem jasné, že zdaleka ještě není rozhodnuto….

Do druhého dějství vstoupili Šimečkovi „boys“ o poznání aktivněji a už ve 47´ se po dlouhém Vaškově nákopu proháčkoval hostující obranou Konrád a způsobil v ní další zmatek, po němž se Mikulčík odvážně po hlavě vrhl po míči, který Krejčí ještě neměl pod kontrolou, z ošklivě vyhlížejícího střetu s ním naštěstí vyšel bez větší újmy. Pět minut nato hosté zahrozili dalším rychlým brejkem, který nejdříve Martinec v poslední chvíli přibrzdil skvětlým obranným zákrokem a po něm definitivně zastavil až Kopčil i za cenu ŽK. V 59´ měli po nebezpečné Sumcově střele z dálky hosté opět blízko ke gólu, když Blažek míč vyrazil znovu jen před sebe, ovšem dorážejícího Křenka poté skvěle vykryl a skórovat podruhé mu už nedovolil. Vzápětí po Mikulčíkově zbytečné ztrátě míče Křenek opět zahrozil, jeho ránu ale stačila domácí obrana zblokovat. V 61´ pak Blažek své spoluhráče podržel i při odhodlaném Bartákově ataku, po němž se pak útočně laděný pravý bek Holešova z boršického trávníku zvedal hodně těžce. Sílící tlak Malíkova výběru dospěl k logickému vyústění hned v následující minutě, v níž Sedlařík z trestného kopu z 20 metrů našel škvíru mezi zdí a levou tyčí a technickou střelou zaslouženě vyrovnal – 2 : 2! S remízou však evidentně nebyla spokojena ani jedna strana, a tak utkání při velkém nasazení všech aktérů kulminovalo ke svému vyvrcholení, přičemž rozhodnout o jeho výsledku mohla jediná chyba. Větší vůli po vítězství nakonec prokázalo domácí mužstvo. Už v 67´ si gólovou příležitost vypracoval Konrád, jenž si šikovně zaběhl za obranu, ale pravačkou z úhlu míč do sítě nasměrovat už nedokázal. V 73´ si vynikající Konrád připravil další příležitost, spolu s vysunutým holešovským gólmanem ale překopl i jeho bránu. Do třetice však už Holešovští narůstající boršickou převahu neustáli. V 74´ se totiž v obraně dopustili dalšího zaváhání, jehož pro změnu využil důrazně napadající Činčala, který se nekompromisně za míčem prodral do vápna a poté jej nezištně přihrál vedle našlápnutému Konrádovi, jenž pak napružené ochozy uvrhl do neskutečné euforie potřetí  – 3 : 2! Ve zbytku dramatického utkání téměř divizních parametrů si už domácí své těsné vedení pohlídali, přesto se o vítězství nad výborným soupeřem museli strachovat až do jeho konce. Boršičané se tak 5 kol před koncem soutěže nečekaně vyhoupli do čela tabulky krajského přeboru!

Další výsledky:  Morkovice – Bystřice p. Host.  1 : 3, Vel. Karlovice – Slušovice 2 : 3, Kateřinice – Uh. Brod 0 : 2,  Provodov – Vigantice 2 : 0, Luhačovice – Vsetín  3 : 3, 1. Valašský FC – Dol. Němčí 3 : 1, Hluk – V. Meziříčí B 7 : 1.   Jaroslav Hastík